1399-07-271399-08-07bool(false) امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه روستاییان تا پایان تیر همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 آبان 1399 - شماره 3885
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109797 تاریخ انتشار:  1399-04-11 - 07:00 تعداد بازدید:  90
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه روستاییان تا پایان تیر

اجتماعی

 مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به سرمایه‌گذاری این صندوق در بورس، گفت: سعی کردیم به‌جای بنگاه‌داری و خرید شرکت، از ظرفیت بازار بورس برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم حق بیمه‌های روستاییان و عشایر استفاده کنیم.
به گزارش ایسنا، علی شیرکانی در بازدید و بررسی وضعیت بیمه‌ای استان مازندران، در نشست خبری با اصحاب رسانه و مدیران و مسئولان این استان گفت: تعداد بیمه‌شدگان فعال جدید سال گذشته نسبت به سال ۹۷ رشد ۸۴ درصدی دارد و با تمام مشکلات موجود تلاش می‌کنیم، چتر بیمه را در جامعه هدف گسترش داده و بتوانیم جمعیت بیشتری از روستاییان و عشایر را تحت پوشش قرار دهیم.
به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، استان مازندران جزو ۷ استان برتر کشور در بیمه روستایی است و اقدامات مناسبی در آن انجام شده است و به‌دلیل درآمد مناسب کشاورزی در آن باید خدمات بیمه‌ای را در این استان گسترش داد.
شیرکانی در ادامه این جلسه با اشاره به تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه‌شده فعال، غیرفعال و مستمری‌بگیر کنونی صندوق، افزود: امسال حدود ۱۶ هزار نفر از افرادی که ۱۵ سال حق بیمه پرداخت کرده و به سن ۶۵ سالگی رسیده‌اند، ثمره اعتماد ۱۵ساله خود را دریافت کرده و به آنان مستمری سالمندی پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: البته این افراد درصورت تمایل می‌توانند با ادامه بیمه‌پردازی، بر اساس ضوابط و مقررات صندوق مستمری بیشتری دریافت کنند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تعیین تکلیف پرونده ۴ هزار بیمه‌شده فوتی را از مهم‌ترین اقدامات این صندوق در سالجاری بیان کرد و گفت: احکام حقوقی این فوت‌شدگان از سوی صندوق بیمه صادر و معوقات آنها نیز پرداخت شده است.
شیرکانی، الکترونیکی شدن پرونده‌های‌ بیمه‌شدگان برای دسترسی آسان، شفافیت در عملکرد و کاهش هزینه‌های بایگانی را از برنامه‌ها و اقدامات اساسی صندوق بیمه اجتماعی در زمان مدیریت خود بیان کرد و گفت: زمینه‌های اجرای این طرح فراهم شده و به‌زودی محقق خواهد شد.
وی اصلاح آئین‌نامه صندوق را از دیگر برنامه‌های سالجاری بیان کرد و گفت: بخشی از این اصلاحات از جمله نظام مالی، مالیاتی و استخدامی در دست انجام است، اما برخی دیگر از آن باید توسط دولت تأیید شود که پیشنهادهای صندوق به هیأت دولت ارسال شده و در دست بررسی است.
شیرکانی با اشاره به نیاز به اصلاح نظام سرمایه‌گذاری و مخالفت با شرکت‌داری از ارائه تمام سرمایه مالی صندوق در بورس به‌منظور صیانت از سرمایه موجود در صندوق و سوددهی به ذی‌نفعان خبر داد و افزود: بر اساس سیاست صندوق باید بتوانیم برون‌سپاری کرده و از ظرفیت کارگزاران استفاده کنیم، به همین منظور به سمت بازار بورس حرکت کردیم و درحال‌حاضر هزار و ۸۰۰ کارگزاری فعال در کشور وجود دارد که ۱۰۸ کارگزاری آن در استان مازندران است.
مدیرعامل صندوق ادامه داد: این صندوق تنها صندوق بیمه‌ای در کشور است که تقریبا همه سرمایه‌های خود را در بورس قرار داده و توانسته است، رشد مطلوبی را در میزان دارایی‌های خود که همان امانت‌های بیمه‌شدگان است، ایجاد کند.
وی افزود: هم‌اکنون میانگین سرمایه هر بیمه‌شده صندوق اجتماعی ۵۰۰ میلیون ریال است، این میزان در سال ۹۷ حدود ۱۴۰ میلیون ریال بوده است.
به اعتقاد وی، فعالیت در بازار سرمایه ایران (بورس) از مهم‌ترین دلایل افزایش سرمایه صندوق است.
شیرکانی با بیان اینکه برای رفع چالش‌های امنیت غذایی و زیست محیطی باید روستاها را احیا کرد و مردم را در روستاها نگه داشت، گفت: برای تحقق این امر نیاز به زیرساخت‌های نرم‌افزاری، فیزیکی و فرهنگی است. به همین منظور دولت با ارائه تسهیلات اشتغالزایی به‌دنبال ماندگار کردن مردم در روستاهاست.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرحی در استان خراسان شمالی که به رشد شاخصه عملکردی این استان منجر شد، از آمادگی اجرای این طرح به‌صورت پایلوت در استان مازندران خبر داد و افزود: مازندران از ظرفیت روستایی بالایی برخوردار است و از سال ۹۰ تا ۹۶ میزان خانواده‌های کم‌درآمد در روستاهای استان ده درصد کاهش داشته و از ۱/۲۴ درصد به ۳/۱۴ درصد رسیده است. توجه شود که استان مازندران ظرفیت توسعه بیمه روستایی بسیاری دارد و این مسأله را باید به فال نیک گرفت.
شیرکانی با بیان اینکه بر اساس توافق اولیه تا پایان تیرماه امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای فراهم می‌شود، افزود: کارهای کارشناسی این انتقال در سازمان تأمین اجتماعی درحال انجام است و موافقت اولیه این مسأله نیز دریافت شده و با اجرای آن، بخش زیادی از مشکلات ‌بیمه‌شدگان اجتماعی کشاورزان و روستاییان رفع خواهد شد.
 خدمات جانبی صندوق
وی با اشاره به خدمات جانبی این صندوق به بیمه‌شدگان، افزود: در سال گذشته به ۱۶ هزار نفر از اعضای صندوق، وام کم‌بهره بدون نیاز به ضامن دادیم، همچنین بیش از هزار نفر از روستاییانی که زائر اولی بودند به مشهد مقدس اعزام شدند، این طرح نیز از جمله خدمات صندوق به‌شمار می‌رود.
 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شیرکانی درباره وفاداری دولت نسبت به تعهدات خود در قبال صندوق، گفت: خوشبختانه دولت تاکنون حمایت مناسبی از صندوق داشته و منابع مورد نیاز صندوق را فراهم کرده است، امیدواریم این رویکرد ادامه پیدا کند و از تحمیل طرح‌های بدون پشتوانه مالی که تعادل صندوق را به خطر می‌اندازد، پرهیز شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره بیمه ناجیان غریق نیز گفت: ما برای بیمه کردن این افراد مشکلی نداریم، زیرا بیمه ما اختیاری است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com