۷۹۱ کارگر در همدان به کرونا مبتلا شدند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 9 آذر 1399 - شماره 3911
 
امروز : دوشنبه ، 10 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112968 تاریخ انتشار:  1399-08-09 - 07:00 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۷۹۱ کارگر در همدان به کرونا مبتلا شدند

اجتماعی


 از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون ۷۹۱ کارگر فعال در واحدهای بالای ۲۰ نیرو، به کرونا مبتلا شدند.
کارشناس مسئول سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان گفت: تعداد زیادی از کارگران بهبود یافته و به محل کار و فعالیت بازگشتند و تنها یک کارگر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است.
مسعود شریفیان در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار کرد: درصد بالایی از این افراد در دورهمی‌های خانوادگی به کرونا مبتلا شدند؛ یعنی فعالیت در واحد تولیدی به ابتلای آنان به ویروس کرونا منجر نشده است.
کارشناس سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان گفت: بیشتر واحدهای تولیدی نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توجه داشته و به‌منظور پیشگیری از انتقال بیماری به کارگران، تشویق و تنبیه‌هایی برای پرسنل درصورت توجه یا بی‌اعتنایی به مؤلفه‌های بهداشتی پیش‌بینی کردند.
شریفیان افزود: کارفرمایان برخی واحدها نیز نسبت به تهیه موادضدعفونی مورد نیاز، استفاده پرسنل از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجه بودند که به آنها اخطار داده شد و تعدادی از آنها به مرجع قضایی معرفی شدند.
وی بیان کرد: پس از ابتلای یک یا چند تن از کارگران به ویروس کرونا نسبت به قرنطینه آنها اقدام شده و غربالگری در زمینه مبتلا نبودن دیگر کارگران به کرونا نیز صورت می‌گرفت و درصورت مشکوک بودن به کرونا به مرکز درمانی ارجاع شد.
کارشناس سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان اظهار کرد: در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در بخش صنایع، کارخانجات و واحد‌های صنفی، مدیریت سلامت محیط و کار استان با همکاری ۵۶ نفر از بازرسان بهداشت حرفه‌ای با هدف تأمین و حفظ سلامت نیروی کار استان اقدام به بازرسی از واحدها کردند.
شریفیان افزود: در بازرسی روزانه از واحدهای کارگری علاوه‌بر پیگیری فعالیت‌های روزمره توسط بهداشت حرفه‌ای، درباره رعایت پروتکل‌های اختصاصی گام دوم کنترل و پیشگیری ویروس کرونا به‌ویژه آموزش و غربالگری شاغلان، نظارت‌های لازم صورت گرفت.
وی بیان کرد: تنها در مهر امسال به‌دنبال بازرسی از ۲ هزار و ۵۹۴ کارگاه و واحد تولیدی برای ۵۶۲ واحد اخطاریه بهداشتی صادر و شماری از آنها به مراجع قضایی معرفی شدند، همچنین رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در 3 واحد تولیدی به تعطیلی این واحدها با دستور مقام قضایی منجر شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com