رابطه عاطفی اسیدی بلای جان دختران همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94736 تاریخ انتشار:  1398-03-21 - 09:08 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رابطه عاطفی اسیدی بلای جان دختران

اجتماعی

 بر اساس تحقیقات و بررسی هایی که در زمینه روانشناسی در رابطه با میزان آسیب دختران و پسران در رابطه های عاطفی با یکدیگر انجام شده، میزان آسیب پذیری در دختران به مراتب بیشتر از جنس مخالف بوده است.
هنگامی که یک دختر وارد رابطه عاطفی می‌شود بیش از هر چیزی نیاز به مهارت ایجاد رابطه و همچنین عدم وابستگی به جنس مخالف دارد.
به گزارش ایسنا،متأسفانه این روزها بسیاری از دختران گرفتار یک رابطه عاطفی اسیدی شده‌اند و با عدم مهارت و چگونگی برخورد لحظه به لحظه بیشتر در این رابطه غرق می‌شوند.
یک روانشناس خانواده در همدان با اشاره به اینکه رابطه عاطفی اسیدی، رابطه‌ای است که بسیاری از دختران در سنین پایین درگیر آن می‌شوند، گفت: بسیاری از دختران در رابطه عاطفی اسیدی موقعیت های خوب و تکرار نشدنی خود را طی این مدت از دست می‌دهند.
آرام آزادپور، با اشاره به اینکه در این رابطه در تمام مراحل دختر به تنهایی پیشقدم می‌شود، عنوان کرد: در این رابطه یکی از طرفین باید به صورت یکطرفه انرژی صرف و تمام وقت و احساس خود را هزینه عشق به طرف مقابل خود کند که این موضوع سبب وابستگی شدید عاطفی به ویژه در دختران می‌شود.
وی ادامه داد: در این رابطه منطق همیشه در تلنگر این است که این رابطه اشتباه است اما احساس با غلبه بر منطق و عقل درخواست فرصت برای جبران کمبودهای وظایف طرف مقابل را دارد.
آزادپور تصریح کرد: معمولا در این روابط دختر با خود تکرار می کند که چرا به من زنگ نمی‌زند یا چرا توجهی به من ندارد و همیشه در رابطه با اینکه آیا طرف مقابل او را از ته دل دوست دارد یا نه، دچار درگیری ذهنی می‌شود.
این روانشناس با بیان اینکه این رابطه از ریشه اشتباه است، خاطرنشان کرد: در یک رابطه عاطفی طرفین باید به میزان کافی و برابر قدم برداشته تا هر یک از آنها پس از تحمل سختی‌ها و کسب تجارب از زندگی مشترک لذت ببرند.
وی اضافه کرد: هنگامی که یک دختر در رابطه عاطفی اصرار زیادی برای پابرجا بودن می‌کند، در تصور جنس مخالف او این تصویر شکل می‌گیرد که به راحتی عشق و علاقه خود را به دست آورده و نیازی به جنگیدن نیست.
این مدرس دانشگاه با تأکید بر اینکه یک رابطه عاطفی نیازمند سیاست‌های ارتباط با جنس مخالف است، یادآور شد: در هر رابطه دختر و پسر باید وظایف و تکالیف ذاتی خود را انجام دهند و بیش از وظایف خود قدم برندارند چرا که در این صورت وابستگی شدید و واهی یک طرفه به وجود می‌‌آید که در عین حال هر دو طرف می‌دانند نتیجه ای نخواهد داشت و تا زمانی یک رابطه آرامش بخش و لذت بخش خواهد بود که بتوان احساسات را کنترل کرد.
وی مطرح کرد: اگر قواعد ارتباط با جنس مخالف را آموزش نبینیم بعد از چندی که از رابطه گذشت به جای آن که احساساتتان را کنترل کنید، این احساسات است که شما را کنترل می‌کند و در نتیجه باید از آرامش خداحافظی کرد که معمولا در این مرحله مردان می توانند به‌راحتی کمی عقب نشینی کنند. آزادپور در پایان خاطرنشان کرد: در این روابط دختران آسیب پذیرتر هستند و طبق تحقیقات بیشترین آسیب را این قشر متحمل شده‌ است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com