سلامت اداری با مچ‌گیری معنی نمی‌شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : سه شنبه ، 14 مرداد 1399

Today : Tue, August 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73281 تاریخ انتشار:  1395-06-14 - 05:45 تعداد بازدید:  2099
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سلامت اداری با مچ‌گیری معنی نمی‌شود

اجتماعی

 هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر در استان همدان با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
در این جلسه مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سلامت اداری با مچ‌گیری معنی نمی‌شود، همه ما موظف به اجرای صحیح قوانین هستی.  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، رضا شریعت با تأکید بر اینکه تبلور سلامت اداری یعنی دولت الکترونیک، یادآور شد: تکریم ارباب رجوع یعنی خدمت‌رسانی خوب، شفافیت و پاسخگو بودن، صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری؛ مستندسازی، اطلاع‌رسانی، بهبود و اصلاح فرایندها، نظارت بر حسن رفتار کارکنان، اطلاع‌رسانی، فضا و تجهیزات فیزیکی، سنجش اعتماد مراجعان، نحوه رفتار با ارباب رجوع، اطلاع‌رسانی حقوق مراجعان، ارائه خدمات غیر حضوری و واگذاری امور به بخش خصوصی در جهت تسهیل کار و دریافت خدمات در محل زندگی مراجعان و مردم و سرعت و دقت در انجام کار که تمام این موارد برای کسب رضایت مردم است.
وی در ادامه گفت: هدف از بازرسی ارتقای سطح ادارات و حل مشکلات استان‌ها و بازنگری فعالیت‌های ادارات کل و تقویت رابطه ستاد و صف که واحدهای اجرایی وزارتخانه هستند، است که این امر به شناسایی موانع و آمادگی بیشتر در پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی ایفا می‌کند و در این راستا از مدیران کل استان‌ها انتظار می‌رود در کنار ارزیابی‌های کلی وزارتخانه نسبت به آسیب‌شناسی معضلات استان و شناسایی گلوگاه‌های آسیب‌زا در عملکرد سازمان خود نیز اقدام کنند.
شریعت بیان کرد: مدیر نباید امضای طلایی داشته باشد.متأسفانه برخی مدیران دارای امضای طلایی هستند وحرف اول و آخر را خودشان می‌زنند. وی دسترسی مردم به اطلاعات شفاف را از حقوق اولیه آنان دانست و افزود: اطلاعات باید به موقع، به راحتی و رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد.
شریعت آشنایی نداشتن کامل کارمندان با وظایف خود را از دیگر نواقصی عنوان کرد که به مسائلی همچون کاهش میزان رضایتمندی در جامعه می‌انجامد و بر لزوم ارائه آموزش و توانمندسازی سرمایه انسانی سازمان, ایجاد انگیزه در نیروی انسانی برای کاهش خطا و افزایش رضایتمندی مردمی تأکید کرد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان هم به تشریح اهمیت بالا و جایگاه مهم ارزیابی عملکرد در ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی دستگاه‌ها پرداخته و گفت: تلاش عموم همکاران در این اداره کل، انجام وظایف محوله سازمانی و خدمت‌رسانی به مردم به صورت مطلوب در همه ابعاد است و کارکنان این اداره کل در تحقق اهداف و پیش بینی‌های برنامه عملکردی در تمام بخش‌های اداره کل تلاش می‌کنند ولی بسیاری از اشکالات در دستگاه‌های اجرایی ساختاری است و مرتبط به عملکرد استان نیست.
احمد توصیفیان افزود: ما همواره تلاش کرده‌ایم تا با احصا مشکلات ساختاری و طرح در جلسات با مسئولان استان و وزارت متبوع و استانی نقاط ضعف و قوت و راهکارهای برون‌رفت از این مشکلات را شناسایی و همواره خودارزیابی نسبت به عملکرد دستگاه خود در استان را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم تا بتوانیم به نحو شایسته به مردم خدمت‌رسانی کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com