برنامه‌های خیریه باید بر اساس تنوع بومی و منطقه‌ای اجرا شوند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88810 تاریخ انتشار:  1397-10-22 - 10:27 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برنامه‌های خیریه باید بر اساس تنوع بومی و منطقه‌ای اجرا شوند

اجتماعی
 
 معاون سازمان داوطلبان جمعیتهلال احمر کشور در همدان، با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های خیریه برحسب نیاز هر منطقه خاطرنشان کرد: خانه‌های داوطلب خاکریز اول خدمات داوطلبانه هستند.
حسن عبودی مزروعی معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور به همراه محمد رضا کریمی کارشناس جذب و سازماندهی این سازمان ضمن بازدید از فعالیتهای صورت گرفته در جمعیت هلال احمر استان همدان، پای صحبتهای اعضای داوطلب این جمعیت نشستند.
عبودی بیان داشت: تنوع فرهنگی در کشور، خود نوعی پتانسیل قوی در اجرای برنامه‌های خیریه است که می‌طلبد این برنامه‌ها بر اساس تنوع بومی و منطقه‌ای و متناسب با نیازهای محلی طرح‌ریزی و اجرا شوند.
وی علت حضور این تیم را در استان همدان که به صورت دوره‌ای و همه استانها انجام می‌شود، شنیدن دغدغه‌های داوطلبان و کارکنان این حوزه برشمرد و گفت: هدف از این هم اندیشی‌ها بهسازی و تسهیل در روند ارائه خدمات داوطلبانه در سراسر کشور است.
معاون سازمان داوطلبان هلال‌احمر جذب و سازماندهی و ارائه خدمات داوطلبانه به نیازمندان را اساس برنامه‌ریزی در سازمان داوطلبان دانست و گفت: در فرایند جذب و سازماندهی، آموزش و نگهداری رکن اساسی فعالیتهاست و آموزش‌های متعدد ویژه کارشناسان حوزه‌های داوطلبی، روسای خانه‌های هلال و آموزش روشهای نوین مددکاری ویژه مددکاران اجتماعی داوطلب، از اولویتهای آموزشی در سال 98 خواهد بود.
عبودی افزود: تزریق انگیزه به اعضا به شیوه‌های نوین و فارغ از مسائل مادی امری ضروری است و فراهم آوردن بسترهای لازم برای این مهم از وظایف اصلی سازمان بوده و هست.
وی با استناد به آیه شریفه "و امرهم شورا بینهم" گفت: تفاهم، تعامل و دریافت نظرات بکر و سازنده از داوطلبان و تعمیم این طرح‌های بومی‌سازی شده، در پیشرفت و تعالی این نهاد خیریه بسیار تاثیرگذار است.
عبودی در خاتمه اظهار داشت: خداوند تک تک داوطلبان را برای کارهای خیر انتخاب کرده است، به نوعی داوطلبان نظرکرده حضرت حق هستند و از اینرو با هویت عشقی خویش پا به عرصه فعالیتهای خیرخواهانه نهاده‌اند و همین امر بالاترین انگیزه برای ارائه خدمات خداپسندانه برای این فرشته‌های زمینی است. 
وی در ادامه بازدید یک روزه از استان همدان، ضمن دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و کارکنان حوزه داوطلبان، طی بازدیدهای مختلف از برخی خانه‌های داوطلب، نشستهایی صمیمی با اعضای این خانه‌ها داشت و از نزدیک با مسائل و دغدغه‌های این داوطلبین آشنا شد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com