1397-08-161397-08-26bool(false) 1397-08-161397-08-26bool(false) يك دِه آباد به از چند شهر خراب همدان پیام
 
 
شنبه - 26 آبان 1397 - شماره 3338
 
امروز : شنبه ، 26 آبان 1397

Today : Sat, November 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83373 تاریخ انتشار:  1396-10-02 - 05:45 تعداد بازدید:  142
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

يك دِه آباد به از چند شهر خراب

نویسنده : مهدي ناصرنژاد

اجتماعی

در خبرها آمده بود كه شهر بزرگ و قديمي همدان از نظر شخص استاندار كه بالاترين مقام اجرايي و تصميم‌گيري در استان همدان مي‌باشد، كلان‌شهر تلقي نمي‌شود؛ چراكه در قاموس تقسيمات كشوري، همدان هنوز در قدوقواره و تعاريف رسمي براي يك كلان‌شهر نيست.
محمدناصر نيكبخت مي‌گويد، معاونان سياسي و امنيتي و عمراني خويش را موظف به پيگيري موضوع كلان‌ شدن همدان طبق ضوابط قانوني كرده‌ام.
البته فراموش نكرده‌ايم كه نماينده اول مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي حدود 8 سال پيش گفته و اصرار داشته با پيگيري و رايزني‌هاي او، همدان در رديف كلان‌شهرهاي كشور قرار گرفته است كه بعدها حتي مسئولان شهرداري نيز چنين موضوعي را رد كرده و اعلام شده است. در حال حاضر همدان نه از لحاظ پشتوانه منابع مالي معتبر و نه از لحاظ مصاديق قانوني تا كلان‌شهر شدن فاصله دارد.
با توجه به واقعيت‌هاي جاري و مشكلات بزرگي كه شهروندان همداني از نظر برخورداري از زيرساخت‌هاي رفاهي در يك شهر بزرگ و قديمي با آن گريبانگير هستند، پذيرفته‌ايم كه كلان شهري نيستيم و با حلوا، حلوا گفتن‌ها هم دهانمان شيرين نمي‌شود! در واقع نه به خاطر به اينكه هستيم و مي‌بينيم، بلكه به همداني بودن خودمان راضي هستيم؛ به شرطي كه حداقل يك همدان آباد و بي‌دغدغه را داشته باشيم و در شهر بزرگ خود راحت زندگي كنيم.
چه خوب كه موضوع كلان‌شهر بودن يا نبودن همدان، همزمان با شروع كار آقاي عباس صوفي به عنوان شهردار جديد همدان در رسانه‌ها مطرح است و ما نيز در اين فرصت از زبان مردم همدان به شهردارمان مي‌گوييم شما تلاش كنيد شرايط بهتري در اين شهر بزرگ و خوشنام فراهم سازيد و حداقل فاصله‌هاي جنوب و شمال شهر و شهرنشينان همدان را برطرف سازيد يا كم كنيد. همچنين معضل ترافيك عنان‌گسيخته و روزافزون، راه‌بندان‌هاي كسل‌كننده چهارراه‌ها و خرابي‌هاي فراموش شده شهر را حل‌وفصل نماييد. ما هم قول مي‌دهيم قاچ زين را محكم بچسبيم تا بلكه بسترهاي لازم براي كلان‌شهري خودمان فراهم گردد و روزي در ساحل آرامش پياده شويم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com