1398-03-191398-03-29bool(false) آغاز مدرسه آغاز عاقبت به خيري دانش‌آموزان است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85117 تاریخ انتشار:  1397-07-02 - 01:43 تعداد بازدید:  84
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار در مراسم استقبال از مهر:
آغاز مدرسه آغاز عاقبت به خيري دانش‌آموزان است

نویسنده : مهسا پاشائی

اجتماعی


عباس صوفی اظهار داشت: ما در شهرداری همدان نیز خوشحالیم که افتخار خدمت به مردم و دانش‌آموزان را داریم و امیدوارم بتوانیم خدمات خوبی را به شهروندان همدان ارائه دهیم.
 امسال 29 هزار نوآموز وارد گردونه آموزش می‌شوند
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه امسال 29 هزار نوآموز در سراسر استان وارد گردونه آموزش می‌شوند، گفت: تعلیم و تربیت یکی از مفاهیم بزرگی هست که مبتنی بر آموزه‌های قرآن کریم و طرح تحول بنیادی آموزش و پرورش شکل گرفته است.
محمد پورداود اظهار کرد: امسال اولویت آموزش و پرورش 4 مسئله است از قبیل: سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران و معلمان، انتخاب و انتصاب مدیران بر اساس مصاحبه علمی، نظام تضمین کنترل کیفیت و تفویض اختیار به مدیران است که در آخرین مسئله برنامه تربیت به مدیران در دوره ابتدائی و تعالی در دوره متوسطه انجام خواهد شد.
 مشارکت دانش‌آموزان زمینه ساز مشارکت والدین است
رئیس شورای اسلامی شهر همدان  نیز با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: امیدوارم با آموزش‌هایی که در مدارس داده می‌شود بتوانیم بصیرت لازم را در دانش‌آموزان ایجاد کنیم تا بتوانند گام‌های موثری را بردارند و ما نیز بتوانیم از بحرانی که ناخواسته به کشور ما تحمیل شده است عبور کنیم.
کامران گردان اظهار کرد: چند سالی است تعامل خوبی بین شهرداری و آموزش‌و‌پرورش ایجاد شده است و با مشارکت مردمی و دانش‌آموزان در امور خدمات شهری می‌توانیم موضوعاتی از قبیل آموزش شهروندی و موضوع پسماند را به درستی آموزش دهیم و این آموزش از طریق دانش‌آموزان به خانواده‌های آنها انتقال یابد.
وی همچنین به سرویس مدارس اشاره کرد و گفت: گشت‌های ویژه‌ای برای سرویس‌های مدارس ایجاد کرده‌ایم تا بتوانیم نظارت دقیقی بر رفت‌و‌آمد دانش‌آموزان به مدرسه داشته باشیم و دانش‌آموزان و والدین هیچ دغدغه‌ای در این موضوع نداشته باشند به همین منظور در سال جاری تعداد سرویس‌های مدارس 980 دستگاه بوده و تلاش کردیم به 1500 دستگاه برسانیم.
عضو شورای شهر همدان ادامه داد: در مباحث مدیریت شهری به حمایت والدین نیاز داریم تا با کمک آنها بتوانیم به اهداف خود برسیم.
 2500 گل گلدان به نوآموزان اهدا شد
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نیز با اشاره به اهمیت مباحث آموزش شهروندی بیان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل آموزش پرورش منعقد نموده‌ایم که بصورت گسترده مباحث آموزشی را به انجام برسانیم.
بابک مهدی آزاد گفت: برای سال تحصیلی پیش رو تعداد۲۵۰۰ گل گلدان به نوآموزان اهدا شده .و در ۲۰ مدرسه منتخب اداره کل اموزش و پروش کاشت۵۰۰ درختچه به اتمام رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: برای بهبود فضای فیزیکی مدارس رنگ آمیزی و شستشو و نظافت را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم و در مرحله بعد هرس درختان نیز انجام شد.
مهدی آزاد کاشت بلوارها و رفیوژهای منتهی به مدارس را از دیگر اقدامات این سازمان‌ها برشمرد و در پایان از تعامل آموزش و پرورش قدردانی نمود.
سرپرست سازمان سیما و منظر تصریح کرد: گل‌کاری پاییزه سطح شهر در حال انجام است و.همچنین  پوشش دوازده المان دوره ارمگاه بوعلی سینا هم با گل های فصلی به اتمام رسیده است.
 نیاز به آموزش و پرورش واقعی دانش‌آموزان داریم
یکی دیگر از اعضای شورای شهر همدان  هم گفت: در حال حاضر به معنای واقعی نیاز به آموزش و پرورش دانش‌آموزان داریم چرا که آنها کسانی هستند که در آینده وارد بازار کار می‌شوند.
رضوان سلماسی گفت: امیدوارم فاصله‌ای که بین آموزش درست فرزندان ایجاد شده و باعث شده تا نتوانیم دانش‌آموزان قوی‌تری داشته باشیم رفع شود.
در پایان بعد از نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در این مدرسه دانش‌آموزان پایه اول ابتدائی با گرفتن گل گلدان خود از مسئولین، زیر سایه کتاب مقدس قرآن راهی کلاس‌های درس شدند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com