1399-02-291399-03-08bool(false) تبدیل قرآن به وسیله ای زینتی برای بدرقه مسافر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101356 تاریخ انتشار:  1398-08-18 - 10:43 تعداد بازدید:  44
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تبدیل قرآن به وسیله ای زینتی برای بدرقه مسافر

اجتماعی

 

جامعه ما به قرآن جفا کرده و از آن به عنوان وسیله ای زینتی برای بدرقه مسافر و جهیزیه نوعروسان استفاده کرده است‌.
همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان در خطبه های نماز جمعه همدان، با بیان اینکه انسان برای احسان و اطاعت از خدا خلق شده است، اظهار کرد: خداوند از قران کریم به عنوان آیات حکیم یاد کرده است و در قرآن خدا، قرآن و پیامبر متصل به حکمت معرفی شده اند.
حجت الاسلام والمسلین حبیب الله شعبانی ادامه داد: جامعه ای که همه ابزار آنها حکیمانه است چگونه می شود که جامعه آن حکیمانه نباشد؟ چرا رفتار ما در این جامعه حکیمانه نیست؟ چرا مدیریت جامعه ما حکیمانه نیست؟
شعبانی موثقی افزود: نعمتی بالاتر از حکمت وجود ندارد و بالاترین مقامی که انسان به آن می تواند دست یابد حکمت است.
وی با بیان اینکه ابزارهای حکیمانه در اختیار ما قرار دارند، ادامه داد: حکمت رفتارهای متناسب با نوع رفتار متناسب با واقعیت های هستی که نشات گرفته از واقعیت های جامعه است. نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: اگر آسایش دنیوی می خواهید، اگر می خواهید با مودت و سعادتمندانه زندگی کرده و در گرمای محشر سایه بان پیدا کرده و در ضلالت و گمراهی ها راه را پیدا کنید به سراغ قرآن بیایید چرا که امنیت بخشی شما از قرآن می رسد.
وی با بیان اینکه قرآن درمانگر است، افزود: دردها را دیدیم اما دنبال درمانگر نرفتیم چرا که در حق قرآن جفا کرده ایم و قرآن را در جهیزیه ها گذاشتیم اما عمل به قرآن را به عروس و داماد یاد ندادیم.
امام جمعه همدان تاکید کرد: پیامبر اکرم(ص) در قیامت از توجه نکردن به قرآن شکایت می کنند البته بعد از انقلاب توجه به قرآن زیاد شده اما بازهم پیامبر شکایت می کنند.وی با بیان اینکه اگر به دنبال نظم در جامعه هستیم باید به سراغ قرآن برویم، ادامه داد: قرآن کریم شفا و کتاب نور است و در روایات داریم که در آخرالزمان وقتی فتنه ها هجوم می آورد به قرآن رجوع کنید.
شعبانی موثقی قرآن کریم را ثقل اکبر معرفی و تصریح کرد: توجهی که به اهل بیت(ع) داریم به عنوان ثقل اصغر درست است اما توجه به قرآن کریم نیز باید بیشتر شود چرا که قرآن کریم هدایت و دستگیری می کند و انسان را در مسیر هدایت قرار می دهد البته هدایتگری قرآن شرایطی دارد و برای هدایتگری از قرآن توجه و چشم باز می خواهد.وی در خطبه دوم نیز اظهار کرد: درسال ۲۶۰ غیبت صغری شروع شد و توسط چهارنفر از نواب بزرگوار در این ۶۹ سال ارتباط امام عصر با مردم وجود داشت.در دوران غیبت صغری یکی از مسائل اصلی شیعیان این بود که در زمانی که خود امام حضور ندارد مردم باید به چه کسانی مراجعه کنند؟ که پاسخ آن است که در اتفاقات جامعه به راویان احادیث مراجعه کنید که در ادبیات عرفی ما ولی فقیه هستند.
وی با بیان اینکه امروز بعد از ۴۰ سال آنچه توانسته کشور را حفظ کند ولایت بوده است، اظهار کرد: اگر اسلامیت باقی مانده به برکت مراجع و ولی فقیه بوده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com