1398-06-161398-06-26bool(false) 1398-06-161398-06-26bool(false) وقت گذرانی ۳ ساعته ۸۰ درصد از دانشجویان در فضای مجازی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 26 شهريور 1398 - شماره 3571
 
امروز : سه شنبه ، 26 شهريور 1398

Today : Tue, September 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96734 تاریخ انتشار:  1398-05-03 - 09:29 تعداد بازدید:  44
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وقت گذرانی ۳ ساعته ۸۰ درصد از دانشجویان در فضای مجازی

اجتماعی


 ‌معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۷۰ درصد جمعیت ایران در فضای مجازی حضور دارند.
‌به گزارش ایسنا، غلامرضا غفاری با اشاره به اینکه حضور دانشجویان در فضای مجازی نیز زمان طولانی را به خود اختصاص می‌دهد، اضافه کرد: ۸۰ درصد دانشجویان و جوانان،روزانه بیش از سه ساعت را در فضای مجازی می‌گذرانند که همین مسئله موجب شده است با نسلی کم حوصله مواجه باشیم.
غفاری با تاکید بر اینکه این جمعیت جوان را با نام جمعیت هوشمند می‌شناسیم، تصریح کرد: این دسته از جمعیت ساختار گریز هستند و بدون در نظر گرفتن مثبت و یا منفی بودن فعالیت‌ها در فضای مجازی حضور پیدا می‌کنند که مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها در این شرایط باید ذهن‌خوانی و رصد مناسبی داشته باشند تا در زمان مناسب ورود پیدا کنند.
به گفته وی، مدیران فرهنگی باید کلید مغزهای ناپیدا را داشته باشند تا جلوی مسائلی که انتظار نداریم، گرفته شود و تمام تمرکز بر روی افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی باشد.
غفاری عنوان کرد: ۹۰ درصد دانشجویان به برنامه‌های دانشگاه بی اعتنا هستند و فقط ۱۰ درصد دانشجویان به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه توجه می‌کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: آن دسته از دانشجویانی که مشارکت ندارند، به این معنا نیست که مشارکت آنها صفر است، بلکه مشارکت آنان به نحوی است که یا از طرف مدیران فرهنگی دیده نمی‌شود، یا مورد پسند نیست و یا نمی‌خواهیم که ببینیم.
وی با تاکید بر این‌که زمان فراغت دانشجویان افزایش یافته است، اظهار کرد: در زمان گذشته زمان فراغت دانشجویان زیاد نبود که در حال حاضر این زمان افزایش یافته و همزمان با این افزایش، حضور دانشجویان در فضای مجازی نیز افزایش پیدا می‌کند.
غفاری با تاکید براینکه در گذشته با کنترل دانشجویان می‌توانستیم برنامه‌های آنان را رصد کنیم، افزود: در گذشته اگر سالن در اختیار آنان گذاشته نمی‌شد و فضا را محدود می‌کردیم، حوزه فعالیت آنان نیز محدود می شد که در حال حاضر اگر از طرف دانشگاه‌ها حمایتی انجام نشود، برنامه‌های خود را خارج از دانشگاه‌ها انجام می‌دهند و این مسئله به مراتب خطرات بیشتری برای دانشجویان، ایجاد و ازطرفی کار مدیران فرهنگی را نیز سخت‌تر می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com