اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 11 فروردين 1402

Today : Fri, March 31, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  119644 تاریخ انتشار:  1400-06-22 - 09:01 تعداد بازدید:  287
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس
اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی

بین الملل

در بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس توافق شد به بازرسان آژانس اجازه داده شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت‌های حافظه آنها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری می‌شوند، اقدام کنند.
به گزارش فارس، روز گذشته همزمان با سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدارش با محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بیانیه‌ مشترکی صادر شد.
رافائل گروسی در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد، پیش از ظهر روزگذشته با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با محمد اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد که این دیدار ۲ ساعت به طول انجامید.

 ■ این بیانیه به شرح زیر است:
طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فیمابین در فضایی سازنده و منحصراً فنی را مورد یادآوری و تأکید مجدد قرار دادند.
در چارچوب تعاملات و همکاری‌های موجود فیمابین، طرفین تصمیم گرفتند دیدارهای متقابل را در سطوح مرتبط تداوم دهند.
در همین راستا، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس با مدیرکل دیدار می‌کند و مدیرکل نیز در آینده نزدیک به تهران سفر می‌کند تا مشورت‌های سطح بالا با هدف تقویت همکاری‌های بین ایران و آژانس در حوزه‌های مختلف و بحث درخصوص موضوعات فعلی مورد علاقه متقابل، با دولت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
به بازرسان آژانس اجازه داده می‌شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت‌های حافظه آنها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری می‌شوند، اقدام کنند. چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دوطرف قرار گرفت.
دیدار گروسی و هیأت آژانس با محمد اسلامی ۲ساعت به طول انجامید و پس از آن وی به همراه اسلامی در جمع خبرنگاران حضور یافت و به تشریح گفت‌وگوهای انجام شده پرداخت.

 گروسی دوباره به تهران می‌آید
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پس از دیدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات سازنده‌ای را انجام دادیم و قرار شد مدیرکل در آینده نزدیک به تهران سفر کند.
محمد اسلامی گفت: به دعوت سازمان انرژی اتمی آقای رافائل گروسی به تهران تشریف آوردند و مذاکرات خوب و سازنده‌ای را انجام دادیم. روح حاکم بر مذاکرات ایجاد فرصت برای توسعه همکاری‌ها در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.
معاون رئیس‌جمهور بیان کرد: کل مسائل فیمابین اساساً فنی است و هیچگونه مسائل سیاسی، جایگاهی را در روابط فیمابین نخواهد داشت.تفاهم کردیم در اجلاس آینده آژانس شرکت و در حاشیه اجلاس مذاکرات خودمان را ادامه دهیم.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم پس از این دیدار در جمع خبرنگاران گفت: «برای من این بازدید بسیار مهم است چون پس از روی کارآمدن دولت جدید است. این بدان معناست که ایران و آژانس باید با هم کار کرده و همکاری خود را گسترش دهند.
گروسی در ادامه از اسلامی و میهمان‌نوازی و گفت‌وگوی مثبت و عمیقی که داشتند قدردانی کرد و افزود: ما باید درباره مسائل با هم مذاکره و تبادل‌نظر داشته باشیم. این نخستین دیدار من پس از انتصاب اسلامی است و درباره مسائل فنی صحبت شد. من مجدداً برای گفت‌وگوی سطح بالا با مقامات ایرانی به ایران برمی‌گردم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com