1403-03-251403-04-04bool(false) اوپک به تنهایی نمی‌تواند بحران را حل کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107765 تاریخ انتشار:  1399-02-04 - 07:00 تعداد بازدید:  255
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اوپک به تنهایی نمی‌تواند بحران را حل کند

بین الملل


 اگر کاهش تولیدی که از ماه می ‌مصوب شده است ۱۰۰ درصد اجرا شود حدود ۱۰ میلیون بشکه کاهش تولید نفت را تجربه خواهیم کرد که آرام‌آرام تأثیر خود را خواهد گذاشت.
به گزارش ایسنا، وزیر نفت در حاشیه جلسه هیأت دولت با تأکید بر اینکه باید نفتی که در بازار ریخته شده و مخازن را پر کرده است، جمع شود، اظهار کرد: در اوپک تصمیم گرفتیم که حدود ۱۰ میلیون بشکه از نفت تولیدشده توسط اوپک‌پلاس کم شود که این تصمیم از ابتدای ماه می‌گرفته شده بود، اما پیش از آن در ماه آوریل هم از آنجاکه تولیدکنندگانی که به‌دنبال افزایش تولید بودند کار خود را ادامه داده‌اند و بازار دوباره دچار عرضه اضافه بر نیاز نفت شد که اگر کاهش تولیدی که از ماه می‌ مصوب شده است ۱۰۰ درصد اجرا شود، حدود ۱۰ میلیون بشکه کاهش تولید نفت را تجربه خواهیم کرد که آرام‌آرام تأثیر خود را خواهد گذاشت.
بیژن نامدار زنگنه افزود: با توجه به وضعیت بازار، ذخایر و تقاضاها و همچنین نامعین بودن پایان بحران کرونا این کاهش تولید کافی نیست؛ دیروز قیمت نفت برنت به زیر ۲۰ دلار رسیده و سبد اوپک حدود 5/14 دلار شده است این درحالی‌است که سال‌هاست این مشکلات را نداشتیم و نشان از این است که باید در کاهش تولید نفت تسریع کرد و در آن جدی بود.
وی تأکید کرد: اگر لازم باشد باید اقدامات دیگری برای اوپک و غیر اوپک انجام داد و تولیدکنندگانی که هیچ تعهدی در این مدت بر عهده نگرفتند مثل تولیدکنندگان شیل اویل در آمریکا و کانادا، امروز تعهداتی را بر عهده بگیرند؛ زیرا این بحران یک بحران عمومی است و باید پشت‌سر گذاشته شود.
نامدار زنگنه گفت: به‌نظر من مانند سابق فقط اوپک نمی‌تواند این مشکل را حل کند وگرنه شرکت‌هایی که هیچ تعهدی ندارند، به‌طور طبیعی از طریق بازار تنبیه خواهند شد؛ همین حالا در آمریکا و کانادا عده‌ای درحال ورشکستگی هستند و تولیداتشان در حال توقف است.
وی ادامه داد: همان‌طور که موضوع مقابله با کرونا پدیده‌ای محلی نیست و همه جهان باید با هم همکاری کنند، در حوزه نفت هم همه تولیدکنندگان اگر می‌خواهند بقا داشته باشند به‌ویژه آنهایی که نفت‌هایی با قیمت‌های بالاتر تولید می‌کنند، باید با هم همکاری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com