با ترویج خشونت در فضای مجازی قاطعانه برخورد می‌کنیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134320 تاریخ انتشار:  1402-06-26 - 07:00 تعداد بازدید:  1308
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دادستان همدان:
با ترویج خشونت در فضای مجازی قاطعانه برخورد می‌کنیم

نویسنده : جلال محمدکریمی

بین الملل


 ترویج خشنونت و یا اشاعه موارد ضد امنیتی در فضای مجازی جرم است و به شدت با آن برخورد می کنیم به شرط آنکه مستندات لازم و کافی از سوی مراجع مرتبط به ویژه پلیس فتا در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد.

دادستان همدان در ستاد استانی کنترل مجرمان حرفه‌ای، سابقه‌دار و خطرناک با اشاره به فعالیت تعدادی از مجرمان در فضای مجازی چه در حوزه‌های امنیتی و چه در حوزه های اجتماعی، تأکید کرد: اجازه جولان به مجرمان حرفه‌ای و خطرناک را نمی‌دهیم.

حسن خانجانی موقر گفت: هر گونه ارفاقات قانونی به مجرمان حرفه ای، سابقه دار و خطرناک ممنوع است و در موارد استثنایی تنها با تصویب ستاد شهرستانی کنترل مجرمان حرفه‌ای ممکن خواهد بود.

وی عنوان کرد: زمانی که نیروی انتظامی مشاهده می کند در یک شهرستان استان، اراذل و اوباش حتی با سلاح سرد قدرت نمایی می کنند، باید با اشرافیت کامل اطلاعاتی در صحنه وقوع جرم به گونه ای قاطعانه برخورد کند که مجرم جرأت تکرار عمل مجرمانه را به خود ندهد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان همدان نیز در این نشست بر به روز رسانی لحظه ای لیست مجرمان فضای مجازی تاکید کرد و گفت: ضروری است تا ارگان های امنیتی و انتظامی و دیگر مراجع استعلام پس از شناسایی این مجرمان، سوابق آنان را برای ثبت در پرونده به دست همکار قضایی ما برسانند تا قاضی با شناخت و اشرافیت کامل، حکم نهایی را استوارتر صادر کند.

حجت الاسلام پیرمحمد احمدوند با بیان اینکه همیشه پیشگیری و فرهنگ سازی اثرات مثبتی در جامعه دارد، افزود: عمده مجرمان به دلیل عدم آگاهی نسبت به مسایل مختلف دست به عمل مجرمانه می زنند در حالی که می توان با اطلاع رسانی در سطوح مختلف، اقشار مردم را نسبت به موارد مجرمانه آگاه ساخت.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان همدان تصریح کرد: در این بین می توان به صورت هماهنگ و مستمر با همکاری دستگاه قضایی، متولیان امر و نهادهای فرهنگی و انتظامی از جمله بسیج و نیروی انتظامی برای آحاد مردم به ویژه قشر دانش آموز و دانشجو دوره های آموزشی متنوع با هدف آگاه سازی آنان نسبت به شناخت جرایم و خودداری از انجام فعل مجرمانه برگزار کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com