1397-11-201397-11-30bool(false) وضعیت منطقه ناشی از اشتباه‌هات راهبردی آمریکا است همدان پیام
 
 
سه شنبه - 30 بهمن 1397 - شماره 3416
 
امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397

Today : Tue, February 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84149 تاریخ انتشار:  1397-01-28 - 05:45 تعداد بازدید:  350
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری:
وضعیت منطقه ناشی از اشتباه‌هات راهبردی آمریکا است

بین الملل

  امروز هرآنچه که در وضعیت نابهنجار منطقه و جهان کنونی مشاهده می شود، ناشی از اشتباهات استراتژیک و راهبردی فاحش آمریکا در دهه های گذشته است.
به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه روز گذشته در نشستی خبری با خبرنگاران درباره خبری مبنی بر نشست موفقیت آمیز آمریکا و اروپا برای اصلاح برجام اظهارداشت: من از نشست های برخی کشورهای اروپایی با آمریکا اطلاعی ندارم و موضوعات مورد بحث آنها را نمی دانم.
بهرام قاسمی اضافه کرد: برجام موضوعی میان ایران و گروه1+5 است و مطالب عنوان شده در رسانه ها درباره اصلاح برجام از سوی آمریکایی ها و اروپایی ها سندیت ندارد و گمانه زنی است.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا درمورد برجام گفت: اظهارات متفاوتی به خصوص از سوی آمریکایی ها درباره برجام مطرح می شود و در یک جایگاه رسمی نمی توان درباره این مواضع متضاد و غریب صحبت کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درمورد دستاوردهای سفر اخیر وزیر امور خارجه به آفریقا و آمریکای لاتین گفت: در جایگاهی نیستم که در حال حاضر در خصوص دستاورد این سفر سخنی بگویم ولی قطعا این قبیل سفرها سودمند است و سفر مفیدی بود و تعدادی اسناد میان دو طرف منعقد شد.
قاسمی به ظرفیت های بسیار بالای کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین به خصوص برزیل اشاره کرد و یادآور شد: امضای قراردادها تا عملیاتی شدن توافق ها زمان بر است و این از خواص و ذات همکاری های فنی و اقتصادی است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا حمله آمریکا به سوریه با مشارکت انگلیس و فرانسه می تواند برای فشار به ایران بر سر مسایل موشکی و منطقه ای باشد، تاکید کرد: اقدام علیه سوریه توسط این سه کشور تجاوزکارانه، نابجا، غلط ، جنگ افروزانه و خلاف همه موازین و کنوانسیون های بین المللی است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی درمورد حملات اخیر اسرائیل به سوریه گفت: ایران در خصوص تجاوز رژیم تجاوزگر قدس به سوریه، مواضع لازم را به موقع بیان کرد و این حق مردم سوریه است که در قبال این اقدامات موضع اتخاذ کنند.
قاسمی ادامه داد: در نشست سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا در مذاکراتی که بین رئيس جمهوری اسلامی ایران و رئيس جمهوری روسیه انجام شد، قرار شد که دو کشور از نزدیک جزئیات دیگری درباره سوریه و مبارزه با تروریسم در روند آستانه و آینده سوریه داشته باشند.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی درمورد جلسه رای اعتماد به پمپئو و سوال یکی از سناتورها از وی درباره حضور نداشتن آمریکا درنشست رئيسان جمهوری ایران، روسیه و ترکیه با نشان دادن عکسی از این نشست گفت: یکی از دلایلی که این تصویر به نمایش گذاشته شد، نگرانی و عصبانیت آمریکایی ها از پیشرفت هایی است که در روند آستانه به دست آمده است و نشست آنکارا بر شدت عصبانیت آن ها افزود. وی در پاسخ به سوال دیگری درباره گفت وگوی تلفنی روز گذشته وزیر امور خارجه با بوریس جانسون اظهار داشت: در این گفت وگو مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به حمله به سوریه مطرح و گوشزد شد که این اقدام جنایتکارانه خلاف تمام موازین بین المللی است و غیرقابل قبول است.
قاسمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعمال تحریم های حقوق بشری از سوی اتحادیه اروپا بر علیه 82 فرد و یک نهاد ایرانی اظهار داشت: ما در خصوص برخی موضوعات و مسائل با اروپا دارای تفاوت دیدگاه هستیم که بخشی از آن به تفاوت ارزش ها منجر می شود.
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه تی 4 و شهادت تعدادی از مستشاران کشور اظهار داشت: حضور مستشاری ایران بنا به تقاضای دولت قانون سوریه بوده و مرتب در این خصوص در مورد آن اظهار نظر شده است. رژیم صهیونیستی دیر یا زود پاسخ لازم را دریافت خواهد کرد و از کرده خود پشیمان خواهند شد. آن ها نمی توانند دست به اقدامی بزنند و از مجازات معاف باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com