1400-03-231400-04-02bool(false) استیضاح ترامپ به نتیجه نمی‌رسد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 تير 1400 - شماره 4067
 
امروز : چهارشنبه ، 2 تير 1400

Today : Wed, June 23, 2021




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  101223 تاریخ انتشار:  1398-08-13 - 10:18 تعداد بازدید:  222
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استیضاح ترامپ به نتیجه نمی‌رسد

بین الملل


 جمهوریخواهان اکثریت کرسی‌ها را در سنا در اختیار دارند و قاضی کل دیوان عالی آمریکا هم از سوی رئیس‌جمهوری تعیین می‌شود بنابراین به نظر نمی رسد استیضاح ترامپ به نتیجه برسد.
کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به تصویب روند بررسی استیضاح دونالد ترامپ و انجام تحقیقات در این باره در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: جنبه‌های خصومت‌آمیز و برخوردهای شخصی بر روند استیضاح ترامپ در چارچوب تضاد مجلس نمایندگان و کاخ سفید سایه انداخته و این مسئله موجب شده است تا دموکرات‌ها که هم‌اکنون اکثریت مجلس نمایندگان را برعهده دارند، برای زمین زدن ترامپ فعالیت‌هایشان را تشدید کنند. در واقع، استیضاح ترامپ حاصل کشمکش‌هایی است که خود او کلید زده است.
«علی بیگدلی» در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به برخوردهای تند و توهین‌آمیز ترامپ با سران حزب دموکرات و مسئولان عالی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: ترامپ مسئولان مجلس نمایندگان از جمله نانسی پلوسی رئیس این مجلس را بارها مورد تمسخر و توهین قرار داده و از سوی دیگر، با ایجاد محدودیت و ممانعت برای وی موجب شده تا فضای خصومت‌آمیزی میان کنگره و کاخ سفید ایجاد شود.
این استاد دانشگاه ادامه داد:  به یاد دارید هواپیمای رئیس و تعدادی از نمایندگانِ مجلس نمایندگان که برای انجام سفر آماده پرواز بود، به دستور ترامپ و کاخ‌ سفید متوقف شد و نهایتاً سفر پلوسی لغو شد. این توهین‌ها و رویکردها موجب شده تا دموکرات‌ها به دنبال بهانه‌ای برای برخورد با وی باشند که این بهانه در ماجرای تماس تلفنی روسای جمهور آمریکا و اوکراین برای آنها به دست آمده است.  
بیگدلی با اشاره به روند برکناری رئیس‌جمهور در قانون اساسی آمریکا تصریح کرد: روند استیضاح رئیس‌جمهور در قانون اساسی آمریکا به این شکل است که بندهای استیضاح پس از انجام تحقیقات، اگر در مجلس نمایندگان به تصویب نهایی رسید، باید در مجلس سنا به ریاست قاضی کل دیوان عالی آمریکا مورد بررسی قرار گیرد. اگر دو، سوم نمایندگان مجلس سنا رای به محکومیت دهند، رئیس‌جمهور از قدرت برکنار می‌شود.  
وی افزود: تاکنون بررسی مسئله استیضاح روسای‌جمهور پیشین آمریکا منجر به محکومیت از سوی سنا نشده است. به عنوان مثال، بیل کلینتون و اندرو جانسون در سنا تبرئه شدند. البته ریچارد نیکسون قبل از آنکه مجلس نمایندگان، رای به استیضاح وی دهد، استعفا کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com