پنجره واحد صدور پروانه ساختمانی تشکیل شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134595 تاریخ انتشار:  1402-07-12 - 08:48 تعداد بازدید:  1891
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با هدف کاهش زمان در تولید مسکن
پنجره واحد صدور پروانه ساختمانی تشکیل شد

نویسنده : غزل اسلامی

بین الملل


معاون عمرانی استاندار می‌گوید بزودی سایر شهرهای استان به سامانه متصل می‌شوند

 یکی از عمده‌ترین مشکلات فعالان مسکن در همدان زمان صدور پروانه ساختمانی بود که با ایجاد پنجره در شهرداری زمان صدور آن تا حداکثر 2ماه کاهش یافت.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اقدامات اخیر در راستای کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، گفت: با ایجاد پنجره واحد در شهر همدان، زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش یافت.

فرزاد تیموری با بیان اینکه همه اقدامات مربوطه انجام شده و در مرحله آماده‌سازی فضای موردنیاز برای آغاز فعالیت‌ها در شهرداری همدان هستیم، افزود: وجود دستگاه‌های متعدد در فرآیند صدور پروانه ساختمانی یکی از علل مهمی است که زمان صدور آن را در شهرها افزایش می‌دهد که با ایجاد پنجره واحد، این مشکل حل می‌شود.

وی ادامه داد: در جهت کاهش زمان فرآیند صدور پروانه ساختمانی در فاز نخست خرید و نصب و راه‌اندازی سیستم نرم‌افزاری مناسب در دستورکار قرارگرفت و شهرداری‌های سطح استان نسبت به خرید و اجرایی‌کردن نرم‌افزار اقدام کردند.

تیموری با تأکید بر اینکه قوانین مربوط به پنجره واحد صدور پروانه ساختمانی در شورای تأمین مسکن مصوب شده است، افزود: بر اساس دستورالعمل، در این پنجره نمایندگان تام‌ دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری، سازمان نظام مهندسی و ... حضور دارند و افرادی به‌عنوان شهروندیار ارتباط مستقیم با مراجعان دارند.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه شهروندیاران پرونده را از مراجعان تحویل می‌گیرند و تمام امور مربوط به آن را بدون اخذ وجه انجام می‌دهند، اظهارکرد: نمایندگان تام‌الاختیار ادارات صاحب حریم مانند شرکت برق، میراث فرهنگی و شرکت آبفا نیز در پنجره حضور دارند و جواب استعلامات در همان محل انجام می‌شود.

تیموری با تأکید بر اینکه اگر در این فرآیند دستگاه‌های حاضر هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند و طبق دستورالعمل اقدام کنند زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، بیان کرد: مراحل مربوط به تهیه کروکی، تعیین ضوابط ساخت‌و‌ساز و تعیین طرح تفصیلی توسط پرسنل پنجره واحد انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: در تمام این فرآیندها مالکان حضور ندارند و بعد از پایان کار، پرونده واحدی در پنجره ایجاد می‌شود و واحد طراحی نقشه‌های معماری، سازه برق و مکانیک توسط مهندسان مجرب طراحی می‌شود.

تیموری ادامه داد: سپس کنترل نقشه‌ها توسط واحدی زیرمجموعه نظام «کنترل نقشه» انجام می‌شود. کنترل نقشه‌های معماری توسط پرسنل شهرداری و کنترل نقشه‌های سازه برق و مکانیک توسط نمایندگان سازمان نظام مهندسی که در پنجره مستقر هستند، انجام می‌شود.

وی افزود: بعد از تأیید نهایی نقشه‌ها ثبت سهمیه مهندسان توسط نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شده و پیش‌نویس پروانه ساختمانی و صدور پروانه ساختمانی توسط نمایندگان شهرداری انجام خواهدشد.

معاون امور عمرانی استاندار با تأکید بر اینکه صفر تا 100 صدور پروانه در این پنجره انجام و پیگیری می‌شود، تأکید کرد: مراحل اداری توسط عوامل پنجره انجام می‌شود و هیچ هزینه‌ای از مالک برای این خدمات اخذ نمی‌‌شود.

تیموری گفت: پنجره واحد پنجره‌ای است که تمام عوامل و دست‌اندرکار صدور در آن مستقر شده و با جلسات و هماهنگی‌هایی که به‌طور مستمر در پنجره توسط کمیته راهبری که متشکل از نمایندگان تام‌الاختیار شهرداری و اداره کل راه شهرسازی و سازمان نظام مهندسی است، انجام می‌شود و موجبات تسهیل و سرعت در کارها می‌شود.

وی تأکید کرد: این پروژه در فاز نخست در همدان اجرا می‌شود و سپس در شهرهای دیگر استان انجام خواهدشد.

معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: زمانی که جهت انجام این خدمات مدنظر قرارگرفته حداکثر 60روز می‌باشد که باید فرآیند کامل آن اتفاق بیفتد و چنانچه در هر بخش تأخیر صورت بگیرد با عنایت به اینکه برنامه زمانی اجرایی جهت هر بخش و هر قسمت تعریف شده بایستی قسمت مربوطه پاسخگو باشد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com