1399-08-291399-09-09bool(false) مخالف تضعیف برجام هستیم همدان پیام
 
 
يكشنبه - 9 آذر 1399 - شماره 3911
 
امروز : يكشنبه ، 9 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112515 تاریخ انتشار:  1399-07-21 - 13:00 تعداد بازدید:  95
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مخالف تضعیف برجام هستیم

بین الملل


 وزیر خارجه چین در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد که پکن به حفظ جایگاه برجام متعهد است.
به گزارش ایسنا، وانگ یی در این دیدار با محمدجواد ظریف گفت که دنیای امروز تغییرات عظیمی را به چشم می‌بیند که در سده گذشته نظیر آن دیده نشده و با چالش‌های و تهدیدات جدیدی روبرو است.
وی تأکید کرد که دنیا بیش از هر زمان دیگری باید چندجانبه‌گرایی و عدالت را حفظ کنند و همکاری‌ها را توسعه دهند.
وانگ یی گفت که چین خواهان تقویت ارتباط با ایران و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلفی نظیر مقابله با همه‌گیری کرونا، همکاری با دیگر کشورها برای دفاع از چندجانبه‌گرایی، مخالفت با زورگویی‌های یکجانبه، حفظ عدالت بین‌المللی و منافع مشترک کشورهای درحال توسعه است.
وزیر خارجه چین همچنین تأکید داشت که پکن همیشه به حفظ اعتبار و تأثیرگذاری برنامه جامع مسأله هسته‌ای ایران متعهد بوده است. وی اعلام کرد که به باور چین، حفاظت از برنامه جامع به‌معنای حفاظت از نتایج به‌دست آمده توسط چندجانبه‌گرایی، حفظ اصول اساسی حل و فصل مشکلات حساس از طریق مذاکرات و گفت‌وگو و حفظ اعتبار سازمان ملل و شورای امنیت است.
این مقام ارشد دستگاه دیپلماسی چین تصریح کرد که پکن مخالف هرگونه اقدام یکجانبه‌ای است که به تضعیف توافق جامع منجر شود و به تقویت اجرای توافق جامع و قطعنامه ۲۲۳۱ و حل و فصل سیاسی مسأله هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد.وانگ‌یی افزود: چین به‌منظور برطرف کردن نگرانی‌های امنیتی مشروع تمامی طرفین، پیشنهاد ساخت پلتفرم گفت‌وگوهای چندجانبه منطقه‌ای ذیل برنامه جامع هسته‌ای ایران را ارائه داده است.
 پلتفرم گفت‌وگوی چندجانبه
در برجام بازی برد-برد است
از این‌رو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به پیشنهاد چینی‌ها برای ساخت پلتفرم گفت‌وگوهای چندجانبه منطقه‌ای ذیل برنامه جامع هسته‌ای ایران گفت: ایران با یکجانبه‌گرایی آمریکا در مقابل خاورمیانه مخالف است، دیدگاه یکجانبه‌گرایی نه به‌نفع غربی‌ها است نه شرقی‌ها، اما ترامپ با لجاجت بر سیاست یکجانبه‌گرایی خود تأکید و اصرار می‌کند.محمود عباس‌زاده‌مشکینی در گفت‌وگو با خانه ملت، تأکید کرد: تهران بر این باور است که گفت‌وگوی چندجانبه فرمول قدرتمند و مؤثر برای حل مشکلات بوده، این فرمول منافع کشورهای شریک را تأمین می‌کند و برای همه کشورهایی که در برجام مشارکت می‌کنند بازی برد- برد است.
وی در ادامه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است که هیچ موازنه‌ای بدون حضور ما در منطقه شکل نمی‌گیرد، اگر غرب به سیاست یکجانبه‌گرایی خود اصرار کند، ایران تحت هیچ شرایطی این سیاست را نمی پذیرد بلکه روابط خود با سایر کشورها را براساس منافع ملی خود و کشورهای مقابل تنظیم خواهد کرد.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چین یکی از کشورهای قدرتمند دنیا است که در عرصه اقتصادی درحال سبقت از آمریکا است، یوان واحد پول چین بزرگ‌ترین، استراتژیک و اساسی‌ترین رقیب دلار است و ظهور یوان موجب شده است امپراتوری دلار تهدید شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: ایران نیز قطب فرهنگی، تاریخی، نظامی و انرژی است از این‌رو هم پیمانی تهران، پکن و مسکو مثلث قدرتی ایجاد می‌کند که منافع آمریکا را به خطر خواهد انداخت، بنابراین به نظر می‌رسد پیشنهاد گفت‌وگوی چندجانبه از سوی چین به‌نفع همه باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com