1403-01-181403-01-28bool(false) شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰ درصد است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 28 فروردين 1403

Today : Tue, April 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109377 تاریخ انتشار:  1399-03-26 - 14:03 تعداد بازدید:  400
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰ درصد است

بین الملل

نتایج نظرسنجی جدید سراسری در آمریکا نشان می‌دهد، گرچه ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ در ریاست جمهوری را تایید کرده‌اند، اما ۵۷ درصد همچنان با آن مخالفت می‌کنند.

 نتیجه نظرسنجی گالوپ هم‌راستا با متوسط نظرسنجی‌هاست که نشان می‌دهد میانگین رضایت از ترامپ در میان بزرگسالان و مشخصا میان رای‌دهندگان بین ۴۰ تا ۴۵ درصد است.

با این حال همچنان پنج ماه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا زمان باقی مانده که زمان زیادی برای آن است که یک رئیس‌جمهور روند رقابت را تغییر دهد. در واقع نتایج نظرسنجی‌های شانه به شانه گاهی در همین فاصله باقی مانده تا موعد برگزاری انتخابات تغییرات چشمگیری پیدا می‌کنند اما به طور سنتی، درصد محبوبیت رئیس جمهوری در آمریکا در فاصله ژوئن سال انتخاباتی تا روز انتخابات تغییر چندانی نمی‌کند.

در مقطع فعلی، احتمالا میزان رضایت از ترامپ همچنان تا آن زمان زیر ۵۰ درصد باقی خواهد ماند و میزان رضایت خالص از او (افراد راضی و ناراضی)، زمانی که مردم رای‌ بدهند، منفی می‌شود. این امر می‌تواند برای ترامپ، با توجه به ارتباط قوی میان میزان محبوبیت با شانس پیروزی مجدد در انتخابات، بسیار آزاردهنده باشد.

از ۱۹۴۰ تاکنون ۱۳ رئیس جمهوری در آمریکا بودند که در دوران انجام نظرسنجی‌ها مجددا نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده‌اند. بررسی میانگین محبوبیت این روسای جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که نرخ محبوبیت آن‌ها معمولا در دوره زمانی که از الان تا انتخابات باقی مانده، تنها سه درصد تغییر داشته است.

بر همین اساس، ترامپ تا آن موقع نهایتا بتواند محبوبیت خود را تا میزان کمی بالای ۴۰ درصد بکشاند.ترامپ در زمان انتخابات میان دوره ۲۰۱۸ آمریکا که در جریان آن حزبش کنترل مجلس نمایندگان را از دست داد، محبوبیت مشابهی داشت.

با این حال، کار هنوز برای ترامپ تمام نشده است. این امکان وجود دارد که میزان محبوبیت یک رئیس جمهوری همچنان دچار تغییر اساسی شود. هری ترومن در پنج ماه پایانی کمپین انتخاباتی سال ۱۹۴۸ شاهد افزایش ۲۰ درصدی در نرخ محبوبیت خالص خود بود اما از طرف دیگر، لیندون جانسون در ماه‌های نهایی کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۹۶۴ شاهد افول نرخ محبوبیت خالص خود به میزان حدود ۱۵ درصد شد.

تا اینجا درباره دو رئیس جمهوری از ۱۳ رئیس جمهوری مذکور که نرخ محبوبیت خالصشان در پنج ماه پایانی کمپین انتخاباتی بیش از ۱۰ درصد تکان خورده است، حرف زده شد. به طور میانگین یک رئیس جمهوری در این فاصله توانسته تنها به میزان شش درصد نرخ محبوبیت خالص خودش را تغییر دهد. ترامپ نیاز دارد به اینکه نرخ محبوبیت خالصش بیش از ۱۰ درصد بالا برود تا به یک نرخ مثبت برسد.

سرنوشت ترامپ در رقابتش با جو بایدن می‌تواند ارتباط زیادی با نرخ محبوبیتش داشته باشد. در آخرین نظرسنجی سی‌ان‌ان-اس‌اس‌آراس بیش از ۹۰ درصد تاییدکننده‌های ترامپ گفتند که به او در انتخابات رای می‌دهند، در حالی که بیش از ۹۰ درصد مخالفان عملکرد او گفتند که به رقیبش جو بایدن رای خواهند داد.

بر اساس یک برآورد یک تحلیلگر آمریکایی به نام نیت سیلور، یک رئیس جمهوری با نرخ محبوبیت ۴۰ درصد در ماه ژوئن قبل از انتخابات ریاست جمهوری، تنها حدود ۲۰ درصد شانس پیروزی در انتخابات را دارد. در نتیجه می‌توان ترامپ را هم دارای چنین شانسی برای پیروزی دانست./منبع ایسنا


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com