1398-11-251398-12-05bool(false) اختلاف‌نظر درباره تهران نداریم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 5 اسفند 1398 - شماره روزن
 
امروز : دوشنبه ، 5 اسفند 1398

Today : Mon, February 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93785 تاریخ انتشار:  1398-02-29 - 09:57 تعداد بازدید:  136
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ترامپ:
اختلاف‌نظر درباره تهران نداریم

بین الملل

رئیس جمهوری آمریکا وجود اختلاف با مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره ایران را تکذیب و طی اظهاراتی از وی و وزیر خارجه حمایت کرد.
به گزارش ایلنا ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا وجود اختلاف با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید را تکذیب و طی اظهاراتی از وی و «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور حمایت کرد.
ترامپ گزارش‌های خبری که از خشم وی نسبت به مشاورانش و نگرانی‌هایش از تحریک آنها برای ورود به جنگ با ایران حکایت می‌کنند، را مزخرف توصیف کرد.
برخی مقام‌های آمریکایی پنجشنبه گذشته گفتند که ترامپ به مشاورانش از جمله «پاتریک شاناهان» وزیر دفاع موقت آمریکا اعلام کرده است که نمی‌خواهد وارد جنگ با ایران شود.
ترامپ گفت: «گزارش‌های خبری چنین وانمود می‌کنند که من از تیمم ناراضی و خشمگین هستم. من از اعضای تیمم ناراضی نیستم. پمپئو مأموریت مهمی را بر عهده دارد، بولتون مأموریت مهمی را بر عهده دارد».
ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ با توصیف جنگ‌های عراق و افغانستان به جنگ‌های پر هزینه، وعده دوری و اجتناب از درگیری‌های خارجی را داده بود اما توضیح داده بود که تمام اقدام‌های لازم برای حمایت از منافع آمریکا در خارج را اتخاذ خواهد کرد.
اقدام اخیر آمریکا برای اعزام ناوگروه به منطقه تنش‌هایی را در منطقه به دنبال داشته و موجب ایجاد نگرانی‌هایی نسبت به آغاز جنگ مسلحانه شده است.
بولتون که مدت زمانی طولانی است به شاهین کاخ سفید مشهور است، بر لزوم تشدید تنش کشورش با ایران تأکید دارد و بیش از یک سال است که در این زمینه موضعی افراطی اتخاذ کرده است.
یک مقام بلند پایه دولت آمریکا گفت: «ما همه نسبت به دیدگاهی که تنش را تشدید می‌کنیم و به سمت جنگ پیش می‌رویم، احساس ناامیدی می‌کنیم... این با حقیقت کاملا در تناقض است. ما به دنبال کاهش تنش هستیم».
این مقام آمریکائی در پاسخ به پرسشی درباره دیدگاهی که معتقد است بولتون و پمپئو در پی تحریک ترامپ به مسیر جنگ هستند، گفت:‌ «تحریک ترامپ به پیمودن هر راه استراتژیک ناموفق است. گواه زیادی بر این ادعا وجود دارد».  
وی افزود: «دیدگاه بولتون درباره ایران بسیار مطمئن است».
البته وی در ادامه تأکید کرد که بولتون از حقیقت آگاه است، او به رئیس خدمت می‌کند و این مأموریت را به عهده می‌گیرد ، چرا که وی به سیاست رئیس و اجرای آن ایمان دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com