مصمم هستیم تمامی مسیرهای دیپلماسی را با ایران طی کنیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 26 خرداد 1403

Today : Sat, June 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130747 تاریخ انتشار:  1401-12-13 - 12:05 تعداد بازدید:  493
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آمریکا:
مصمم هستیم تمامی مسیرهای دیپلماسی را با ایران طی کنیم

بین الملل سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری به پرسش‌هایی درباره موضوعات مرتبط با ایران، از جمله گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران و حل‌وفصل مسأله توافق هسته‌ای پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه این کشور منتشر شده‌است، در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به گزارش‌ها درباره سفر 2 مقام رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای دیدار و رایزنی با مقامات کاخ سفید و وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایران، این دیدار را تأیید می‌کند و موضوع جدیدی در زمینه راهبرد آمریکا در قبال ایران مطرح است یا نه، گفت که در حال حاضر انجام شدن چنین دیداری را تأیید نمی‌کند اما در روزهای آتی می‌توان اطلاعات بیشتری درباره آن ارائه داد.

پرایس در ادامه علی‌رغم اینکه مقامات ایران تأکید کرده‌اند، تولید و به‌کارگیری تسلیحات اتمی جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد، گفت که موضع آمریکا همواره واضح بوده است و رئیس جمهوری آمریکا نسبت به اینکه ایران هیچگاه به یک سلاح اتمی دست پیدا نکند، تعهدی راسخ دارد و دولت آمریکا نیز هرگز اجازه رخ دادن آن را نخواهد داد.

وی تأکید کرد که «ما همچنان بر این باوریم که راه رسیدگی به این چالش، به گونه‌ای که پایدار و دائمی باشد، دیپلماسی است. ما می‌خواهیم شاهد حل‌وفصل چالش‌های ناشی از برنامه هسته‌ای ایران باشیم».

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که با توجه به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران، آیا واشنگتن به دنبال صدور قطعنامه‌ای سرزنشی در جلسه آتی شورای حکام آژانس خواهد بود یا نه، گفت که واشنگتن از این گزارش مطلع است اما نمی‌تواند درباره جزئیات گزارشی که به طور عمومی انتشار نیافته است، نظری ارائه دهد.

پرایس در ادامه گفت: ما در حالیکه منتظر جزئیات بیشتری از آژانس هستیم، در این باره با شرکایمان در اروپا و منطقه ارتباط نزدیک داریم. جلسه شورای حکام هفته آینده است و ما با شرکایمان رایزنی دقیقی خواهیم کرد تا کاری را انجام دهیم که از نظرمان مؤثرترین راه برای پرداختن به این چالش به همراه متحدان و شرکایمان در اروپا باشد.

به گزارش ایسنا، اظهارات پرایس اشاره به گزارش روز سه‌شنبه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارد که مدعی شد که ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران به ۱۸ برابر حد تعیین شده در برجام رسیده‌است.

سخنگوی‌ سازمان انرژی اتمی ایران چندی پیش در رابطه با ادعای غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم توسط ایران در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرده بود: وجود ذرات با غنای بالا در هر یک از روندهای غنی‌سازی امری طبیعی است.

به عنوان مثال در روند غنی‌سازی اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد اورانیوم ۴۷ درصد هم دیده می‌شود و در روند تولید اورانیوم ۶۰ درصد اورانیوم با غنای بالاتر هم دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه این یک موضوع عادی است و ایران نیازی به پنهان‌کاری چنین موضوعی ندارد، گفت: حتی آژانس هم چنین موردی را گزارش نکرده‌است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com