انفجار نطنز خرابکاری بود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111886 تاریخ انتشار:  1399-06-29 - 12:46 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انفجار نطنز خرابکاری بود

بین الملل


 ‌ایران شفاف‌ترین برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای را در بین کشورهای عضو آژانس دارد، از این سازمان انتظار می‌رود تا مأموریت خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای، مستقل و بی‌طرفانه و به‌دور از هرگونه فشار یا مداخله انجام دهد.
به گزارش فارس، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان در وین، طی سخنرانی در نشست فصلی شورای حکام گفت: انفجار نطنز یک خرابکاری بود. ما نسبت به چنین ماجراجویی خطرناکی هشدار می‌دهیم. این اقدامات بدخواهانه باید توسط آژانس و اعضای آن به‌شدت محکوم شوند. ایران حق خود می‌داند تا ضمن حفاظت از تأسیسات هسته‌ای خود، به هر شیوه‌ای که صلاح می‌داند، واکنش لازم را نیز به این تهدیدات به‌طور مقتضی اتخاذ کند.
کاظم غریب‌آبادی با اشاره به انفجار اخیر نطنز و اینکه این یک خرابکاری در صنعت هسته‌ای ایران از سوی دشمنان کشورمان بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران، اهمیت بالایی برای امنیت هسته‌ای قائل است. در این زمینه، توجه شما را به یک موضوع مهم درباره انفجار اخیر در تأسیسات هسته‌ای شهید احمدی روشن (نطنز) جلب می‌کنم که همان‌طور که پیش‌تر اعلام شد، نتیجه خرابکاری بود. ما نسبت به چنین ماجراجویی خطرناکی هشدار می‌دهیم.
وی با استناد به قطعنامه‌های آژانس نسبت به خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای کشورهای عضو، با یادآوری مسئولیت آنها، بیان کرد: در قطعنامه‌های مختلف کنفرانس عمومی تأکید شده است «هرگونه حمله مسلحانه و تهدید علیه تأسیسات هسته‌ای اختصاص داده شده به مقاصد صلح‌آمیز و تحت پادمان، نقض اصول منشور ملل متحد، حقوق بین‌الملل و اساس‌نامه آژانس تلقی می‌شود».
نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان در وین در ادامه افزود: در همین چارچوب، ایران حق خود می‌داند تا ضمن حفاظت از تأسیسات هسته‌ای خود، به هر شیوه‌ای که صلاح می‌داند، واکنش لازم را نیز به این تهدیدات به‌طور مقتضی اتخاذ کند. این نکته را هم تأکید می‌کنم که چنین اقدامات بدخواهانه، تأثیرات منفی بر برنامه هسته‌ای ایران نخواهد گذاشت، بلکه به‌عنوان انگیزه‌ای برای تسریع پیشرفت‌هایش خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com