امیدوارم توافق ایران و آژانس به تقویت اعتماد دوجانبه منتهی شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 بهمن 1399 - شماره 3956
 
امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

Today : Sat, January 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111788 تاریخ انتشار:  1399-06-25 - 13:00 تعداد بازدید:  97
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امیدوارم توافق ایران و آژانس به تقویت اعتماد دوجانبه منتهی شود

بین الملل


 مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس شورای حکام ابراز امیدواری کرد توافق ایران و آژانس به تقویت اعتماد دوجانبه منتهی شود.
به گزارش فارس، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس شورای حکام تأکید کرد: گزارش من درباره راستی‌آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، فعالیت‌های ما را در چند ماه گذشته در ارتباط با تأیید و نظارت بر اجرای تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام پوشش می‌دهد.
گروسی افزود: آژانس به راستی‌آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای که از سوی ایران در توافق پادمان‌ها ذکر شده، ادامه می‌دهد. ارزیابی‌ها درباره نبود مواد هسته‌ای اعلام نشده و فعالیت‌ها، ادامه می‌یابد.
وی خطاب به رئیس شورای حکام گفت: شما گزارش من با عنوان توافق پادمان‌های ان‌پی‌تی با جمهوری اسلامی ایران را دریافت کردید که در آن شرح اقدامات آژانس برای روشن کردن پرسش‌ها درباره صحت و کامل بودن اعلامیه‌های ایران تحت توافقنامه پادمان‌ها و پروتکل الحاقی آمده است.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه نوشت: ماه گذشته من در تهران با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران و دیگر مقامات ارشد آن مذاکراتی با هدف پیشرفت در رسیدگی به پرسش‌های برجسته آژانس، به‌ویژه حل مسأله دسترسی به 2 سایت در ایران داشتم. ما درباره رفع موضوعات مرتبط با اجرای پادمان‌ها که از سوی آژانس مطرح شده بود به توافق رسیدیم.
گروسی همچنین مدعی شد: آژانس متعاقباً طبق پروتکل الحاقی به یکی‌دو مکان مشخص شده از طرف ما دسترسی تکمیلی انجام داد. بازرسان ما نمونه‌های محیطی برداشتند که مورد تحلیل قرار خواهند گرفت. دسترسی تکمیلی به دومین مکان مشخص شده پایان این ماه انجام خواهد شد.
وی سپس ضمن ابراز خشنودی از توافق بین ایران و آژانس، ابراز امیدواری کرد این توافق به تقویت همکاری و اعتماد دوجانبه میان 2 طرف منتهی شود.
پیش از این «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از آغاز جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که ده روز پیش در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید کرده که میزان این ذخایر درحال‌حاضر ۲ هزار و ۱۵ کیلوگرم است که نسبت به گزارش فصلی پیشین این نهاد بین‌المللی، ۵۳۴ کیلوگرم افزایش یافته است.
در این گزارش همچنین تصریح شده میزان ذخایر آب سنگین ایران به کمتر از ۱۳۰ تُن که میزان ذخایر مجاز برای این مواد ذیل توافق هسته‌ای برجام است. بدین‌ترتیب میزان ذخایر آب سنگین ایران برای نخستین بار پس از اعلام کاهش تعهدات این کشور به مفاد توافق هسته‌ای در محدوده مجاز در برجام قرار گرفته است.
طبق گزارش آسوشیتدپرس، آژانس اتمی همچنین گفته میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به بیش از ده برابر میزان مجاز در برجام رسیده است.
مسأله دیگر در گزارش این نهاد بین‌المللی، اجازه ایران برای دسترسی به 2 سایت است. آژانس اتمی در گزارش امروز مدعی شده ایران اجازه دسترسی به یکی از این 2 سایت برای نمونه‌برداری‌های محیطی را داده است.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شده بازرس‌های این سازمان طی روزهای آینده در ماه سپتامبر و در تاریخی که بر سر آن با ایران توافق حاصل شده، از سایت دیگر هم دیدن کرده و نمونه‌برداری انجام خواهند داد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com