سفرهای ظریف به اروپا در حال برنامه‌ریزی است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111942 تاریخ انتشار:  1399-06-31 - 07:00 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سفرهای ظریف به اروپا در حال برنامه‌ریزی است

بین الملل


 سفر ظریف از آفریقا تا اروپا درحال برنامه‌ریزی است و بعید می‌دانیم که به‌زودی انجام شود. به‌خاطر مسائل لجستیکی و پروتکل‌های کرونایی، اگرچه برخی افراد در این ارتباط از هیچ! چیزی می‌سازند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روزگذشته در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی درباره حادثه خرابکاری نطنز و اینکه آیا کشور خارجی در این زمینه نقش داشته است یا نه؟ گفت: من دفعه پیش نیز در این ارتباط گفتم که جمع‌بندی این موضوع در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران است و اگر چیزی از آن به سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی برگردد ما اقدام جدی انجام می‌دهیم. هنوز چیزی در این‌باره به ما گفته نشده است و مطمئن هستیم که در مسیرهای خود پیام‌ها داده شده، پیام‌ها گرفته شده و دیده شده است.
سعید خطیب‌زاده همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره ادامه رایزنی‌های ایران و کره‌جنوبی جهت وصول طلب ایران و آزادی دارایی‌های بلوکه شده در این کشور آسیایی، گفت: من به شما می‌گویم که ما محکم برای دفاع از حقوق مردم ایران ایستاده‌ایم. سنت‌سنت و ریال به ریال این حق برای ما مهم است.
وی ادامه داد: البته در این فرایند باید بین کسانی که عامدانه حقوق ایران را پرداخت نمی‌کنند و کسانی که قصد دارند این اقدام را انجام دهند و موانعی بر سر این راه وجود دارد، تفکیک قائل شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: رایزنی‌های ایران در ارتباط با موضوع مورد اشاره با کره جنوبی ادامه دارد. پیشرفت‌هایی حاصل شده است ولی آنچه برای ما مهم است، اقدام است نه کلام، ما از تمامی امکانات خود استفاده می‌کنیم تا حقوق ملت ایران حفظ شود.
خطیب‌زاده همچنین در واکنش به پرسشی درباره پیشنهادات مطرح‌شده از سوی روسیه برای میانجیگری جهت کاهش تنش بین ایران وآمریکا گفت: ما به نیت دوستان خود در این ارتباط شکی نداریم و این موضوع به آنها گفته و منتقل شده است. آنچه در این ارتباط مورد توجه ما است اقدامات یکجانبه و قلدرمآبانه آمریکا در عرصه بین‌المللی است و نگاه‌مان را در این ارتباط به دوستانمان منتقل کرده‌ایم.
وی همچنین در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دیپلماتیک وزارت خارجه و محمدجواد ظریف در 2 هفته گذشته و برخی‌ از تماس‌های تلفنی وی با همتایانش در کشورهای مختلف اعلام کرد که ان‌شاءا... از آن به بعد نشست سخنگوی وزارت خارجه به‌صورت هفتگی در روز دوشنبه برگزار می‌شود و امروز به‌طور استثنا در روز یکشنبه برگزار شده است.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com