رونق بازار تجار همدان در اقلیم کردستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134653 تاریخ انتشار:  1402-07-15 - 08:42 تعداد بازدید:  1888
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده اتاق بازرگانی همدان از چهارمین نمایشگاه تخصصی ایران در سلیمانیه گزارش داد
رونق بازار تجار همدان در اقلیم کردستان

فرهنگی


در چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در عراق 8واحد تولیدی از همدان حضور دارند.

مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی همدان گفت: پاویون اختصاصی استان در این نمایشگاه توسط اتاق بازرگانی همدان برپا شده و تعدادی از واحدهای تولیدی فعال در حوزه صادرات در آن حضور دارند.

به گفته سیدمنصور مدنی، چهارمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق از ۱۱مهر آغاز شده و تا ۱۵مهرماه (امروز) برپا است.

مسئول امور بین‌الملل اتاق بازرگانی همدان در گزارشی از این نمایشگاه به خبرنگار همدان‌پیام گفت: واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف از شهرهای استان از جمله چاپخانه همدان‌لیبل، تجهیزات پزشکی پویان طب، روغن خزل، خشکبار تیزاب‌تاک، تجهیزت آبیاری پرند باران، شیرینی آقو نهاوند، مبلمان قنبری و تجهیزات آبیاری پرند باران محصولات خود را ارائه کرده‌اند.

مجتبی رستمی با بیان اینکه به عنوان نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با برخی از شخصیت‌های تجاری استان سلیمانیه دیدار و گفت‌وگو کرده‌ام، گفت: در روزهای مختلف با مسئولان متعدد دیدار کرده‌ام اما روز پنجشنبه با آقای علی‌آبادی، مسئول اقتصادی کنسولگری ایران در سلیمانیه دیدار کردم که قرار بر این شد گروهی از تجار سلیمانیه از نمایشگاه صنایع کوچک که به صورت مشترک با شرکت شهرک‌های استان در آبان‌ماه برگزار خواهیم‌کرد، دیدار کنند.

وی ادامه داد: در دیدار با آقای سلام عبدا... دبیر کل اتاق بازرگانی سلیمانیه نیز اطلاع دادم که سال گذشته مراودات تجاری استان همدان با سلیمانیه 50میلیون دلار بوده که عزم اتاق بر افزایش تا 80میلیون دلار است.

رستمی با بیان اینکه درباره فراهم‌بودن فضای سرمایه‌گذاری مشترک بین اقلیم کردستان و همدان نیز صحبت شد، اظهار کرد: گفت‌وگو بر این اساس بود که هم فعالان اقتصادی سلیمانیه می‌توانند در همدان تولیدی راه انداخته و محصولات موردنیاز را به عراق ببرند و هم همدانی‌ها می‌توانند محصولات قابل صادرات را در سلیمانیه تولید کنند و به کشورهایی که با سلیمانیه مراوده تجاری دارند صادر کنند.

وی بیان کرد: دبیرکل اتاق بازرگانی سلیمانیه همدان را استانی تاریخی و توانمند در حوزه صنعت توصیف کرد و قرار بر این شد تا قبل از انتخابات اتاق بازرگانی سلیمانیه، چارچوب همکاری بین 2استان در قالب تفاهم‌نامه مشخص شده و زمینه توسعه تجاری بین 2استان فراهم شود.

مسئول امور بین‌الملل اتاق بازرگانی همدان ادامه داد: در دیدار با شیخ مصطفی رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان سلیمانیه که از نفوذ و اعتبار فراوانی در بین این قشر دارد نیز از پیش‌قدم شدن اتاق بازرگانی همدان در جهت توسعه تجارت بین 2استان بسیار استقبال کرد و قول داد که هیأت تجاری متشکل از اعضای انجمن برای بازدید از ظرفیت‌های فرش دستباف، صنایع‌دستی، صنعت و کشاورزی به استان همدان اعزام کند.

رستمی گفت: در روزهای اول و دوم نمایشگاه نیز دیدارهای مختلفی با شخصیت‌های اقتصادی سلیمانیه داشته‌ام که به تفاهم‌های قابل توجهی رسیده‌ایم و این روند در روزهای جمعه و شنبه نیز ادامه خواهدداشت تا دست پر به استان بازگردیم.

مسئول امور بین‌الملل اتاق بازرگانی همدان در پایان سخنانش گفت: 8شرکت فعال نیز در پاویون اختصاصی همدان نیز مشغول فعالیت و معرفی محصولات خود در این کشور هستند که عمدتاً به نتایج خوبی رسیده‌اند و نتیجه آن ارزآوری برای استان خواهدبود.

 نمایشگاه تجارت 2استان را توسعه می‌دهد

محمد محمودیان، سرکنسول ایران در سلیمانه در آئین افتتاح چهارمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق گفت: برگزاری این نمایشگاه به توسعه مناسبات 2جانبه در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منجر می‌شود.

دبیر شوراي‌عالى مناطق آزاد و ويژه اقتصادی در آئین افتتاح نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق گفت: همکاری اقتصادی بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران در تحقق پیشرفت اقتصادی هر دو منطقه اهمیت بسیار زیادی دارد.

حجت ا... عبدالملکی با بیان اینکه ظرفیت تجارت بین کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از وضعیت موجود است اضافه کرد:‌ کردستان عراق نه فقط در تامین محصولات داخل کشورعراق نقش ویژه دارد بلکه در تجارت محصولات ایرانی برای صادرات به کشورهای دیگر نیز دارای ظرفیت خوبی است.  

وى با تأکید بر اینکه این نمایشگاه در معرفی ظرفیت های اقتصادی و تجارت بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران کمک بسیاری می کند افزود: ظرفیت ایران برای صادرات غیرنفتی که هم اکنون 50میلیارد دلار در سال است خیلی بیشتر از این عدد می‌باشد.

دبیر شوراي‌عالى مناطق آزاد و ويژه اقتصادی اضافه کرد:‌ در طول 20سال گذشته کالاهای ایرانی از نظر قیمت و کیفیت در سطح بین المللی  رقابت پذیر شده‌اند.
عبدالملكى بیان داشت:‌ در این نمایشگاه شرکت‌های ایرانی می‌توانند با قیمت و کیفیت مناسب کالاها را عرضه کرده و در اختیار تجار اقلیم قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه ما از طرف مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه حضور داریم گفت:  بیش از یک سوم کل صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت می گیرد.
 
دبیر شوراي‌عالى مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اضافه کرد:‌ ما در مناطق آزاد و ويژه بیش از 2500شرکت بزرگ اقتصادی داریم و این شرکت ها اغلب محصولاتی تولید می کنند که قابلیت صادرات به اقلیم کردستان را دارند و تعدادی از این شرکت ها در این نمایشگاه حضور دارند.

عبدالملكى، از آغاز به کار منطقه آزاد بانه و مریوان طی روزهای آتی خبرداد و گفت: با این اقدام فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق دراین منطقه آزاد فراهم می شود.
 
وى، از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد منطقه آزاد مشترک با اقلیم کردستان عراق خبرداد.

"هوال ابوبکر" استاندار سلیمانیه، "کمال مسلم" وزیر صنعت و بازرگانی اقلیم کردستان عراق، حجت ا... عبدالملکی دبیر شورای عالی مناق آزاد ایران و سنجابی، دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در آئین افتتاح این نمایشگاه حضور داشتند.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com