مشکلات حوزه موسیقی با ورود بخش خصوصی محدود شده است همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82353 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  151
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مشکلات حوزه موسیقی با ورود بخش خصوصی محدود شده است

فرهنگی

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مشکلات حوزه موسیقی با ورود بخش خصوصی محدود شده، گفت: می توان امور اجرایی جشنواره ها را نیز به تدریج به اهالی موسیقی و موسسات خصوصی واگذار کرد.
فرزاد طالبی در گفت وگو با ایرنا افزود: موسسات خصوصی موسیقی باعث شده اند مشکلات حوزه موسیقی بسیار محدود و نیز تولید انجام و اجراهای صحنه ای با موفقیت برگزار شود.وی تصریح کرد که با وجود همه مضیقه ها باز هم موسیقی رو به پیش بوده و این نشان دهنده اثربخشی واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی در این حوزه است.مدیرکل دفتر موسیقی اظهار داشت: همه اقدامات و فعالیت های موسیقی را به موسسات موسیقی سپرده ایم و این موفقیت بزرگی در دولت یازدهم است.طالبی با بیان اینکه اتفاقات خوب بسیاری در حوزه موسیقی طی دولت یازدهم افتاده، ادامه داد: این تحولات در آمار، اعداد و ارقام خود را نشان می دهد که نیازی به توضیح آن نیست.وی اظهار داشت: افزایش جدی تولید، اجراهای صحنه ای، تعداد جشنواره ها و تغییر ساختاری جشنواره موسیقی یعنی ایجاد جایزه باربد و واگذاری به بخش غیردولتی، همچنین برگزاری جشنواره های دیگر موسیقی توسط بخش خصوصی از جمله اقدامات مهمی است که می توان به آن اشاره کرد.
مدیرکل دفتر موسیقی ادامه داد: راه اندازی جشنواره ملی موسیقی نواحی پس از سالها تعطیلی و راه اندازی مجدد جشنواره موسیقی جوان در سال 92، برگزاری منظم جشنواره های استانی و تمرکز سیاست ها بر اهمیت موسیقی نواحی دیگر اقدامات مهم انجام شده در دولت یازدهم است.
طالبی، توسعه فعالیت های بین المللی موسیقی ایران، هدفمند شدن حضور موسسات ایرانی در نمایشگاه های بین المللی موسیقی، همکاری های مشترک حساب شده با خارج از کشور و راه اندازی ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران را از دیگر تحولات حوزه موسیقی ذکر کرد.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اجرای مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر راونای ایتالیا اضافه کرد: طی سالهای اخیر چندین رهبر خارجی موسیقی در ایران اجرا داشته اند. همچنین، اجرای مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران اهمیت بسیاری داشت.
طالبی با تاکید بر اینکه صیانت از اهالی موسیقی و فعالیت های موسیقیایی باید به طور جدی اتفاق افتد، تصریح کرد: سیاست هایی که منجر به اطمینان خاطر و اعتماد اهالی موسیقی و به دنبال آن افزایش تولید آنها شد، باید ادامه یابد.
مدیرکل دفتر موسیقی به فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: نباید به سایت هایی که دانلود رایگان آثار هنرمندان موسیقی ارائه می دهند و غیرقانونی هستند، اجازه فعالیت داد، اگر سایت های غیرقانونی بتوانند با دانلود رایگان آثار فعالیت کنند این به معنای تعطیلی تولید آلبوم موسیقی در ایران است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com