مرگ؛ سرانجام کار خودش را کرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93505 تاریخ انتشار:  1398-02-24 - 08:51 تعداد بازدید:  83
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درگذشت بهنام صفوی در 36 سالگی
مرگ؛ سرانجام کار خودش را کرد

نویسنده : حسین پارسا

فرهنگی


 نه نگاهش به کسانی می ماند که می خواهند در جوانی بمیرند و نه حرف هایش. گفته بود با بیماری اش رفیق است و با آن زندگی می کند. مرگ اما، تعارف ندارد و می تواند جوانِ هنرمند خوش صدایِ مهجورمان را آنقدر راحت با خودش ببرد که بهت زده، به تقدیر بیشتر فکر کنیم و حالا یک بار دیگر برای از دست دادن یک استعداد، افسوس بخوریم.
«بهنام صفوی» خواننده کم کار و خوش صدا، وقتی از ضایعه مغزی درگذشت که فقط سی و شش سال سن داشت. شش سال قبل برای نخستین بار بود که خبر بیماری اش منتشر شد. عکس های بهنام روی تخت بیمارستان خیلی ها را متعجب کرد. چه آنکه خواننده ای مثل او که نه حاشیه ای داشت و نه سروصدایی به پا می کرد، مظلوم تر از آن بود که به چنین مشکلی دچار شود. این مظلومیت را همه "از هنرمندان تا مردم " زمانی خوب فهمیدند که نخستین آلبومش را منتشر کرد. «عشق من باش» در سال 88 خوب فروخت ولی خواننده ی حالا مشهور شده اش، همانی ماند که پیش از آن بود.
بهنام صفوی که از نیمه دهه هشتاد فعالیت هنری اش را آغاز کرد تا چند سال به انتشار تک آهنگ هایی بسنده کرد. یکی از نخستین تک آهنگ های او «تمنا» بود که سال 85 منتشر شد. صدای مخملی و غمی که لحن بهنام صفوی بود، خیلی زود راهش را از جریان اصلی ایران جدا کرد. ئهه هشتاد اوج گرایشی در موسیقی پاپ ایران بود که اعتراض داشت و از زیرزمین شنیده می شد. محسن چاووشی نماد این جریان بود. بهنام صفوی اما عاشقانه خوان شروع کرد و عاشقانه خوان هم ادامه دارد.
موفقیت «عشق من باش» روند کاری اش را سریعتر کرد. در سال 91 آلبوم «آرامش»، در سال 93 «فوق العاده» و در سال 94 «بگو دوستم داری»، آلبوم های دیگرش تا قبل از شدید شدن بیماری اش بود. ضایعه مغزی در سال 94 صفوی را زمین گیر کرد. با پیشرفت این بیماری در تیر 94 مجبور به عمل جراحی سختی شد. حال بهنام صفوی بعد از عمل در ایران بسیار بهتر شده بود و کنسرت‌ها و اجراهای زیادی را هم برگزار کرد. او همچنین چند تک آهنگ را هم بعد از عمل خود منتشر کرد. وقتی دوباره بیماری ‌اش تشدید شد، به آلمان سفر کرد و توسط پورفسور سمیعی در هانوفر آلمان دوباره تحت عمل جراحی قرار گرفت.
 بهنام صفوی بعد از عمل جراحی خود در آلمان، به ایران بازگشت و دوره‌های شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و روند ادامه درمان خود را انجام می‌داد. در حالیکه هیچکس باور نمی کرد تلاش‌های پزشکان حاذق بی نتیجه باشد اما، شد آنچه شد تا بهنام صفوی بدون خواندن آلبوم های جدیدش طرفدارانش را تنها بگذارد و جوانمرگی را یک بار دیگر به رخ موسیقی ایران بکشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com