1397-07-191397-07-29bool(false) تئاتر مردمی پیاده روی اربعین می‌تواند در جهان اسلام جریان‌ساز شود همدان پیام
 
 
یکشنبه - 29 مهر 1397 - شماره 3318
 
امروز : يكشنبه ، 29 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83288 تاریخ انتشار:  1396-09-20 - 05:45 تعداد بازدید:  125
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تئاتر مردمی پیاده روی اربعین می‌تواند در جهان اسلام جریان‌ساز شود

فرهنگی
 مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به برگزاری دومین همایش تئاتر مردمی پیاده روی اربعین، گفت: این همایش می تواند در زمینه نمایش میان کشورهای اسلامی جریان سازی کند.
به گزارش ، نشست رسانه ای دومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین با حضور محراب محمدزاده دبیر اجرایی همایش، کوروش زارعی مدیر گروه هنرهای نمایشی حوزه هنری و مرشد محسن میرزاعلی نقال و پرده خوان برگزار شد.
کوروش زارعی در ابتدای این نشست اظهار داشت: سنت اجرای نمایش در پیاده روی اربعین می تواند از هنرمندان ایرانی در عراق به عنوان میراث ماندگار باقی بماند. 
وی افزود: این فعالیت می تواند یک جریان تئاتری را در میان کشور های اسلامی رقم بزند تا تمامی کشورهای اسلامی هنرها و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. 
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تاکید کرد: تئاتر عنصری جذاب و تاثیرگذار است که می تواند ارتباطات و تعاملات را افزایش دهد.
زارعی با بیان اینکه استقبال مردم و هنرمندان، انگیزه تداوم این فعالیت را ایجاد کرده است، گفت: برای انتخاب نمایش ها فراخوانی ندادیم و فقط به مراکز استان ها درخواست معرفی نمایش را دادیم.
وی با اشاره به اینکه 12 نمایش با حضور 120 نفر برای اجرای مقتل خوانی، پرده خوانی و تئاتر خیابانی انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: بدون همکاری هیچ ارگان و نهادی به صورت کاملا خودجوش و بدون توقع مالی نمایش ها را در نجف و کربلا در موکب ها و مسیرهای پیاده روی اربعین اجرا کردیم.
مدیر حوزه هنری با تاکید بر اینکه اگر ارگان ها هم افزایی داشته باشند این فعالیت ها بهتر انجام می شود، تاکید کرد: مشکلاتی که برای اجرای نمایش ها با موکب های ایرانی بود با موکب های عراقی نداشتیم. 
وی افزود: امیدوارم میزبانی از زائران پیاده رو اربعین را به عراقی ها بسپاریم چون آنها میزبانان واقعی هستند و این کار را از مسیر اصلی آن خارج نکنیم. 
دومین همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین با حضور هنرمندانی از هشت استان کشور در کشورعراق از روز ۱۳ تا ۱۸ آبان‌ماه برگزار ‌شد.
اجرای این نمایش‌ها از شهر نجف آغاز شد و در مسیر پیاده‌روی به سمت شهر کربلا ادامه یافت.
امسال ۶ مجلس تعزیه به زبان فارسی، ۵ مجلس تعزیه به زبان عربی، ۸ نمایش خیابانی و موکبی، مقتل‌خوانی، پرده‌خوانی و نقالی با حضور 120 هنرمند از استان‌های همدان، مازندران، هرمزگان، کرمانشاه، گیلان،خراسان رضوی، تهران و خوزستان در همایش تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین برگزار شد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com