نقش رسانه ملی در آشنایی مردم با مد و پوشاک ایرانی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

Today : Mon, July 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82498 تاریخ انتشار:  1396-07-15 - 05:45 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نقش رسانه ملی در آشنایی مردم با مد و پوشاک ایرانی

فرهنگی

رسانه یک عامل مهم در رشد کسب‌ و کارهای مد پوشاک در کل دنیا است اما رسانه ملی کشورمان کمتر زمانی به این وظیفه مهم خود عمل کرده است.
البته با توجه به اینکه جامعه، مد پوشاک را از طریق شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ها، کانال‌های ارتبادر و... دنبال می‌کند بنابراین شاید لازم است در چنین مقاطعی توصیه‌هایی از دیگر رسانه‌ها به رسانه پرمخاطب ملی در جهت رشد کسب‌وکارهای مد پوشاک برگرفته از هنر ایرانی مطرح شود. انتظار می‌رود رسانه ملی با تبلیغات تلویزیونی و در فرصت‌های مساعدی همچون تغییرات فصلی، زمینه آگاهی و آشنایی مردم با مد و پوشاک ایرانی را فراهم کند اما  در عوض شاهد سکوت رسانه ملی در برابر تغییر فصل دنیای مد و لباس هستیم.
نخست آنکه رسانه ملی بدون تخریب و با نقد بجای جشنواره‌ها و نمایش‌های زنده مد پوشاک، با رعایت قوانین اسلامی گزارش‌هایی از این مراسم ارائه کند. دیگر اینکه در رسانه ملی با طراحان و کارآفرینان مد پوشاک مصاحبه‌هایی در جهت معرفی آن‌ها به جامعه و کارهایی که درزمینة مد پوشاک ایرانی انجام داده‌اند صورت گیرد.
رسانة ملی می‌تواند با برگزاری جلسات مناظره بین نسل جوان، طراحان مد پوشاک ایرانی، پژوهشگران آگاه به هنر ایرانی و تولیدکنندگان، از دیدگاه‌ها و نیازهای صاحب‌نظران و فعالان این حوزه آگاه شود و مشکلات موجود در این عرصه به‌صورت واضح بیان شود.
این کار سبب می‌شود تا جامعه از طریق رسانه ملی و آگاهی از تاریخ فرهنگ و هنر ایرانی، به مد پوشاک ایرانی علاقه‌مند شوند و تحت تأثیر قرار گیرند.
رسانه ملی برنامه‌هایی در مورد تاریخچه مد پوشاک ایرانی از پوشاک انسان‌های ابتدایی تا به امروز، ساخته و پخش کند تا مردم نسبت به تاریخچه مد پوشاک ایران آگاه شود.
دعوت از صاحب‌نظران مد و اختصاص برنامه‌هایی در هفته درزمینة مد پوشاک و بررسی مد به‌عنوان یک پدیده فرهنگی اجتماعی و گاه سیاسی برای آگاه نمودن مردم توسط رسانه ملی یک راهکار دیگر برای مسئولان صدا و سیماست.
ساخته‌شدن و پخش برنامه‌هایی با محوریت کارگروهی و اهمیت این موضوع در رشد کسب‌وکارها از طرف صداوسیما هم می تواند گام بلندی در مسیر رشد و شکوفایی مد و لباس اسلامی و ایرانی بردارد.
و سرآخر اینکه کاهش هزینه‌های گزاف تبلیغات در رسانه ملی برای حمایت از مد پوشاک برگرفته از هنر ایرانی نکته بسیار مهمی است زیرا تبلیغات تلویزیونی در جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار خواهد بود و زمینه آگاهی و آشنایی با مد پوشاک ایرانی را فراهم می‌کند.
■ عدره پژم


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com