1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) سواد مسئولان نسبت به هنر تئاتر ناچیز است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75137 تاریخ انتشار:  1395-09-28 - 05:45 تعداد بازدید:  141
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سواد مسئولان نسبت به هنر تئاتر ناچیز است

فرهنگی

نویسنده و کارگردان «جادوگر شهر زباله‌ها» با اشاره به اینکه خیلی خوب است که همدانی‌ها توانسته‌اند جشنواره تئاتر را حفظ کرده و هر سال بهتر از سال گذشته آن را برگزار کنند، گفت: شهرام کرمی دبیر این جشنواره کاربلد است؛ زیرا در چندین جشنواره شرکت کرده و با فرمت جشنواره‌ها خصوصاً جشنواره کودک بیگانه نیست.
میثم سرآبادانی پرداختن به آسیب‌های اجتماعی را در قالب نمایش تئاتر مهم دانست و افزود: توجه به آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق در قالب نمایش می‌تواند در جامعه نمود بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه متأسفانه سن اعتیاد پایین رفته و ما امروز در رده مدارس شاهد گرایش به اعتیاد هستیم، گفت:‌ می‌طلبد تلاش گسترده‌ای در این زمینه صورت گیرد و متولیان امر و داعیه‌دار فرهنگی باید پای کار باشند.
سرآبادانی با بیان اینکه همه می‌توانند به برگزاری جشنواره در گستره وسیع‌تر کمک کنند، به فارس گفت:‌ ما انتظاری از مسئولان نداریم و باید گفت «از طلا بودن پشیمان گشته‌ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید». وی با اشاره به اینکه متأسفانه ما تئاتری‌ها در عرصه فرهنگ و هنر با مسئولان هیچ زبان مشترکی نداریم و این بسیار بد است، افزود: ما گام‌های بسیار روبه جلویی را برداشته‌ایم که مسئولان نسبت به این جریان بسیار منفعل بوده‌اند.
نویسنده و کارگردان «جادوگر شهر زباله‌ها» با بیان اینکه درک برخی مسئولان نسبت به هنر و فعالیت‌های فرهنگی در جامعه بسیار ناچیز و سطحی است، گفت: با اجراهایی که خارج از کشور داشتم، معتقدم گاهی مسئولان آنجا هزینه برخی اقلام و... را از هنرمندان نمی‌گیرند؛ چراکه آنها هنرمند را به چشم معلم می‌بینند و باید این نگاه در ایران نیز نهادینه شود.
وی با تأکید بر اینکه متأسفانه هنرمندان دغدغه مالی دارند، افزود: مسئولان باید نگاه خود را به مقوله هنر عوض کنند، و تئاتر را به عنوان یک هنر فرهنگی مدنظر داشته باشند.
سرآبادانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) می‌فرماید «آن چیزی که ملت‌ها را می‌سازد، فرهنگ صحیح است»، خاطرنشان کرد: ما تئاتری‌ها اعتقاد داریم تئاتر به عنوان یک هنر فرهنگ‌ساز می‌تواند بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی را به راحتی و به زیبایی و به شکلی شفاف و روشن حل کند.
وی با بیان اینکه در پرداختن به آسیب‌‌های اجتماعی مثلا اگر به سراغ برخی از مسئولان برویم و بگوییم که ما یک ماه می‌توانیم بعه صورت رایگان نمایش‌هایی را اجرا کنیم قطعاً آنها حمایت نخواهند کرد، افزود:‌ اگر به آنها گفته شود که در هفته مبارزه با موادمخدر می‌خواهیم بنر نصب کنیم 10 برابر هزینه‌ای که برای اجرای نمایش لازم است برای نصب بنر هزینه می‌کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com