ضرورت استفاده از ظرفیت کتابخانه‌ها برای ترویج عقلانیت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135499 تاریخ انتشار:  1402-08-30 - 13:56 تعداد بازدید:  123
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضرورت استفاده از ظرفیت کتابخانه‌ها برای ترویج عقلانیت

نویسنده : مرضیه شفیعی‌صدیق

فرهنگی


 نماینده ولی فقیه در استان همدان در دیدار دبیرکل نهاد با اشاره به اهمیت عقلانیت گفت: اگر می خواهیم در برابر آن نگاه تمدن غربی بایستیم و تمدن خودمان را داشته باشیم و عقلانیت را ترویج کنیم باید کتابخانه‌ها و کتابخوانی را تقویت کنیم که به برکت جمهوری اسلامی این شبکه از لحاظ زیرساختی توسعه پیدا کرده و تجهیزات به‌روز شده است.

وی در استان همدان نیز در این نشست اظهار کرد: شرایط کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌ها در استان شرایط مناسبی است و اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

حجت الاسلام حبیب‌ا.. شعبانی افزود: امیدوارم این شبکه توسعه کمی و کیفی پیدا کند اگرچه وجود کتابخانه و کتاب مقدماتی است تا آگاهی در جامعه افزایش پیدا کنند.
وی با اشاره به اهمیت آگاهی، تدبر و تعقل در اسلام عنوان کرد: مقوله کتاب و کتابخوانی دارای اهمیت است، از همین رو هر چقدر در جامعه کتاب خوب توسعه پیدا کند عقلانیت نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر و حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: نسل‌کشی در غزه منشا جهل دارد چراکه هیچ انسانی کودک‌کشی نمی‌کند مگر از روی جهل. افزایش آگاهی و شناخت در اسلام مهم است به ویژه که با دنیایی مواجه هستیم که اسباب قوه خیال را تقویت می‌کند.

شعبانی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات ما این است که نسل حاضر در بسترهایی همچون فضای مجازی حضور دارند که قوه تخیل را تقویت می‌کند اگرچه تمدن غربی هم خاصیتش تقویت قوه خیال است در صورتی که اسلام بر تعقل و تدبر و عقلانیت تاکید دارد. ما اگر می خواهیم در برابر آن نگاه تمدن غربی بایستیم و تمدن خودمان را داشته باشیم و عقلانیت را ترویج کنیم باید کتابخانه ها و کتابخوانی را تقویت کنیم که به برکت جمهوری اسلامی این شبکه از لحاظ زیرساختی توسعه پیدا کرده و تجهیزات به‌روز شده است.

امام جمعه همدان با بیان این‌که برای ترویج عقلانیت باید کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی تقویت شود گفت: به برکت جمهوری اسلامی این شبکه از لحاظ زیرساختی توسعه پیدا کرده و تجهیزات به‌روز شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com