فروش 10 میلیاردی کتاب در تابستانه کتاب همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82354 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  143
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فروش 10 میلیاردی کتاب در تابستانه کتاب

فرهنگی

یارانه حمایتی از کتابفروشی ها با حمایت موسسه خانه کتاب به ششمین ایستگاه خود رسید و موجب پیوستن 813 کتابفروشی به این طرح و فروش 10 میلیارد و 786میلیون و 837 هزار و 113 تومان با تخفیف 2 میلیارد و 123 میلیون و 293 هزار و 794 تومان شد.
به گزارش ایلنا ، طرح «تابستانه کتاب» از پانزدهم مردادماه تا سیزدهم شهریور در شهرستان ها و تا سوم شهریور در مراکز استان ها برگزار شد.
813 کتابفروشی از سراسر کشور در این دوره مشارکت کردند که توانستند 498 هزار و 749 نسخه کتاب را به 203 هزار و 761 نفر بفروشند.
از بین 813 کتابفروشی فعال در طرح تابستانه کتاب، 618 کتابفروشی در مراکز استان و 195 کتابفروشی در شهرستان ها کتاب های بخش کودک و نوجوان را با 25درصد تخفیف و کتاب های بخش عمومی را با 20 درصد تخفیف عرضه کردند.
با پایان طرح تابستانه کتاب در سراسر کشور، کتاب های «قهوه‌ سرد آقای نویسنده»، «سلام بر ابراهیم»،«سمفونی مردگان»، «یک عاشقانه آرام»، «چشم‌هایش»، « «جای خالی سلوچ»، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم»، «سووشون»، « ریحانه بهشتی یا فرزند صالح» و «سال بلوا» پرفروش ترین کتاب های تالیفی این طرح شناخته شدند.
از جمله کتاب های که در فهرست پرفروش ترین های طرح «تابستانه کتاب» در بخش ترجمه قرار گرفته اند، می توان به کتاب های «ملت عشق»، «من پیش از تو»، «جزء از کل»، «دختری که پشت سر گذاشتی»، «پس از تو»، «بیشعوری»، «دنیای سوفی»، «یک بعلاوه یک»، «عقاید یک دلقک» و «هنر شفاف اندیشیدن» اشاره کرد.
همچنین در بخش تالیف کتاب های کودک در طرح « تابستانه کتاب»، کتاب های «می‌می‌نی چه دوست نازنینی»، «می‌می‌نی یه عالمه شیرینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می‌می‌نی راسته»، «می‌می‌نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، «می‌می‌نی حالا تمیزترینی»، «می‌می‌نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «تن تن و سند باد»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های برگزیده از قصه‌های قرآن»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: قصه‌های چهارده معصوم (ع)» و «قصه های خوب برای بچه های خوب:قصه‌های برگزیده از گلستان و ملستان» به عنوان آثار پرفروش شناخته شدند.
از جمله پرفروش ترین آثار ترجمه شده در بخش کتاب های کودک می توان به کتاب های «دنیای معرکه‌ تام گیتس»، «شازده کوچولو»، «بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر»، «خانه درختی 13 طبقه»، «همه چی محشر است (نسبتا)»، «خانه درختی 65 طبقه»، «فکرهای نبوغ ‌آمیز (بیشترشان)»، «خانه درختی 26 طبقه»، «پرونده ویژه: فراتر از ترس!» و «خانه درختی 52 طبقه» نام برد.
از پرفروش ترین نویسنده های کتاب کودک در تابستانه کتاب می توان به نویسندگانی همچون لیز پیشون، اندی گریفیتس، جی.کی. رولینگ، آنتوان دو سنت اگزوپری، تونی گراس، جف کینی، فهیمه سیدناصری، مگان مک دونالد، دن گاتمن و مهدی آذریزدی اشاره کرد.
نویسندگانی همچون جوجو مویز، الیف شافاک، فئودورمیخائیلوویچ، برایان تریسی، خاویر کرمنت، محمود دولت آبادی، استیو تولتز، گروه فرهنگی شهید ابراهیم، مرتضی مطهری و روندا برن نیز به عنوان پرفروش ترین نویسنده‌های کتابهای عمومی در طرح تابستانه کتاب معرفی شدند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com