1398-02-201398-02-30bool(false) طه محمدی:رسا نه ها بدون حب و بغض کارکنند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84642 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 11:56 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اصحاب رسانه با نماينده ولي فقيه در استان دیدارکردند
طه محمدی:رسا نه ها بدون حب و بغض کارکنند

فرهنگی


 رسانه‌ها حب‌وبغض نداشته باشند
نماينده ولي فقيه در استان در این جلسه با بيان اينكه انسان‌ها براي خبر گرفتن آفريده شده‌اند، گفت: اگر اصل خبر گرفتن و خبر دادن وجود نداشته باشد، زندگي انسان بيهوده خواهد بود.
آيت‌ا... غياث‌الدين طه محمدي با اشاره به داستان دهقان فداكار، اظهار كرد: خبر رساندن به موقع و دقيق براي جامعه و فرد نقش حياتي دارد؛ چراكه اگر يك خبر به موقع به جامعه نرسد، ممکن است فاجعه رخ دهد.
وي با ابراز اين  موضوع كه از ارزش واقعي مشاغل بی‌خبریم، افزود: انسان‌ها ارزش شغل‌های خود را نمي‌دانند، در حالي كه اگر ارزش آن را بدانند و محور شغل‌های خود را الهي و خدايي قرار دهند ارزش واقعي مي‌يابد.
نماينده ولي فقيه در استان با اشاره به سخن امام خميني (ره) درباره شهيد مطهري كه گفت «آنچه مطهري نوشته است، مطهر است»، اظهار كرد: انحرافي در گفته‌هاي اين شهيد وجود ندارد و ما نيز بايد در شغل خود همانند او نيت خالص داشته باشيم تا پاداش آن را در آخرت ببينيم.
محمدي تأكيد كرد: اگر بازار قلم در راه خدا باشد، غوغا مي‌كند ولي اگر در راه خدا نباشد به بيراهه مي‌رود و ارزش خود را ندارد.
وی ادامه داد: خبرهاي دنيايي که هر روز وجود دارند ولي اصل خبرها بايد به نيت اخروي باشد؛ چراكه اگر اين دست از خبرها به مردم نرسد، روزي مي‌رسد كه پشيمان مي‌شويم.
نماينده ولي فقيه در استان از رسانه‌ها خواست تا نسبت به اخبار و دستگاه‌ها حب‌وبغض نداشته باشند و يكي را بالا ببرند و ديگري را پايين بياورند.
طه محمدي بعضي از رسانه ها را پادوي بيگانه‌ها خواند و گفت:‌ اين رسانه‌ها چه عايدي از پادويي بيگانه‌ها خواهند داشت و به كجا مي‌خواهند برسند.
وي درباره شغل خبرنگاری افزود: ‌اين شغل بسيار سرنوشت‌ساز است ولي با این حال باید بدانیم آسيب‌هاي اين شغل هم جدي است.
 پویایی خبرنگاران جامعه را با نشاط می‌کند
مديركل ارشاد استان نيز در اين جلسه گفت: نقش خبرنگاران در رساندن پيام توده‌ها و اقشار مختلف جامعه در پيوند با تعاملات حكومتي بسيار جدي است. جامعه‌اي كه فضاي رسانه‌اي مرده‌اي داشته باشد، قطعاً آن جامعه به عقب برمی‌گردد و به همان نسبت پويايي جامعه خبري و خبرنگار، جامعه را با نشاط خواهد کرد.
 علیرضا درویش‌نژاد افزود: مفتخریم که امروز در خدمت خبرنگاران و اصحاب قلم همدان هستیم تا بتوانیم از رهنمودهای شما کمال بهره را ببریم.
 رسانه‌ها حلقه اصلی بین مردم و مسئولین
همچنین رئيس هيأت‌مديره خانه مطبوعات استان در اين جلسه گزارشي از خانه مطبوعات استان ارائه داد و گفت: استان همدان 120 رسانه فعال دارد كه 70 مورد از آن نشريه مكتوب، 3 روزنامه فعال، 2 هفته‌نامه، 2 ماهنامه، 2 فصلنامه و 50 خبرگزاري و رسانه برخط استان هستند.
مجيد ملكيان افزود:‌ وضعيت رسانه‌هاي استان در شرايطي است كه يك سر و گردن از رسانه‌هاي غرب كشور بالاتر است.
وي با بيان اينكه اخلاق سرلوحه كار رسانه‌هاست تا حدي كه در سال‌هاي اخير شکایت ملموسي از رسانه‌ها وجود نداشته است، گفت: رسانه‌ها مشكلات و دغدغه‌هاي مردم را به گوش مسئولان مي‌رسانند و اين رسانه‌ها هستند كه حلقه اصلي بين مسئولان و مردم هستند.
رئيس هيأت‌مديره خانه مطبوعات استان ادامه داد: در خانه مطبوعات استان تلاش بر اين بوده تا مشكلات رسانه اعم از مشكلات نبود مواد اوليه چاپ و... رفع شود ولي به دليل وجود مشكلات اقتصادي هنوز در اين موضوع مشكلاتي داريم.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com