پویش «مهرواره آب» در همدان آغاز به کار کرد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 30 شهريور 1400 - شماره 4133
 
امروز : چهارشنبه ، 31 شهريور 1400

Today : Wed, September 22, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119592 تاریخ انتشار:  1400-06-18 - 09:08 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پویش «مهرواره آب» در همدان آغاز به کار کرد

فرهنگی

■ مهلت ارسال آثار ۱۵مهرماه

دبیر پویش «مهرواره آب» از آغاز به کار این مهرواره در همدان خبر داد و گفت: علاقه‌مندان شرکت در این پویش تا ۱۵مهرماه برای ارسال آثار فرصت دارند.
سید هادی حسینی‌بیدار بیان کرد: در سالجاری به دلیل کاهش چشمگیر نزولات آسمانی، تأمین و توزیع آب شرب در شهرها و روستاهای استان با دشواری درحال انجام است و گذر از این شرایط دشوار نیاز به عزمی همگانی دارد.
وی گفت: در راستای ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب که به همت دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود به برگزیدگان پویش «مهرواره آب» جوایز نفیسی اهدا می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان به محورهای این پویش اشاره کرد و افزود: آب و فرهنگ شهروندی در مدیریت مصرف آب، آب و مصرف‌خانگی، آب و مـحیط‌زیسـت، آب و کشـاورزی و آب و صنعت از جمله محورهای این پویش به شمار می‌رود.
وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۵مهرماه دانست و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این پویش آثار خود را به دبیرخانه این همایش از طریق نرم‌افزارهای پیام‌رسان به شماره تلفن ۰۹۱۸۵۹۰۴۴۲۴ و همراه با #مهرواره _آب ارسال کنند که اختتامیه آن نیمه نخست آبان‌ماه است.
حسینی‌بیدار بیان کرد: علاقه‌مندان گروه سنی ۴ تا ۱۸سال برای شرکت در بخش نقاشی می‌توانند آثار خود را با موضوعات کودکان دوست‌دار آب، مادران حافظ آب، آب و صرفه‌جویی، آب و کشاورزی، آب و محیط‌زیست، آب‌وصنعت، آب و بازچرخانی آن، کرونا و بهداشت آب به دبیرخانه ارسال کنند.
رئیس دبیرخانه پویش «مهرواره آب» با بیان اینکه در بخش عکس آثار باید در موضوعات اشاعه فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب در بخش‌های( شرب، کشاورزی، صنعت و محیط‌زیست) و بحران کم‌آبی باشد افزود: آثار ارسالی در 2 بخش حرفه‌ای و آماتور به صورت تک‌عکس(هر عکاس حداکثر 5 عکس و یک بخش) است و تمام عکس‌های ارسالی باید دارای کپشن باشند.
وی با تأکید بر اینکه آثار ارسالی باید به صورت فایل Jpg یا Jpeg ارسال شوند گفت: عکس‌ها نباید پیش از این در جشنواره‌ دیگری برگزیده شده باشند و برگزارکننده حق دارد از آثار پذیرفته شده (با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر) در امور غیرتجاری استفاده کند که مسئول این بخش شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان همدان است.
حسینی‌بیدار با اشاره به بخش فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای بیان کرد: این بخش با موضوعات کودکان دوستدار آب، مادران حافظ آب، آب و صرفه‌جویی و ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب شرب در شهرها و روستاها و توجه به موارد مرتبط به فاضلاب در قالب بازچرخانی آب برگزار می‌شود.
وی زمان آثار را حداکثر ۱۰۰ ثانیه دانست و گفت: آثار ارسالی در بخش کودک و نوجوان و در 2 بخش حرفه‌ای و موبایلی است که ویژه گروه سنی مخاطب ۴ تا ۱۸ سال است و مسئول برگزاری شرکت آب و فاضلاب استان همدان است.
رئیس دبیرخانه پویش «مهرواره آب» با اشاره به بخش مقاله و پژوهش بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این بخش باید به موضوعات کودکان دوستدار آب، مادران حافظ آب، آب و صرفه‌جویی، آب و کشاورزی، آب و محیط‌زیست، آب و صنعت، آب و بازچرخوانی آن و کرونا و بهداشت آب بپردازند.
وی با بیان اینکه گروه سنی بخش پژوهشی کودکان و نوجوانان هستند، گفت: اولویت انتخاب آثار در بخش مقاله و پژوهش کیفیت برتر محتوا و علمی - پژوهشی است، هر شرکت‌کننده می‌تواند فقط در یکی از محورها مقاله یا پژوهش ارسال کند، هر مقاله یا پژوهش نباید بیش از ۲هزار کلمه داشته باشد و مقاله یا پژوهش نباید پیش از این منتشر و یا در جشنواره‌ دیگری برگزیده شده باشند.
حسینی‌بیدار به بخش داستان کوتاه هم اشاره‌ کرد و افزود: در این بخش که محدودیت سنی ندارد، هر شرکت‌کننده می‌تواند فقط یک داستانک ارسال کند، هر داستانک نباید بیش از ۵۰ کلمه داشته باشد، داستانک‌ها باید مشخصاً با موضوعات ذکر شده باشند، داستانک‌ها نباید پیش از این منتشر و یا در جشنواره‌ دیگری برگزیده شده باشند.
وی با اشاره به بخش کلیپ‌های کـوتاه آموزشی نیز گفت: این بخش با موضوعات ترویج الگوی کشت، ترویج فرهنگ جلوگیری از کشت دوم، ترویج روش‌های صحیح آبیاری، ترویج تولید محصولات کم‌آب‌بر و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب شرب در منازل کشاورزان برگزار می‌شود که سازمان جهادکشاورزی متولی برگزاری آن است.
رئیس دبیرخانه پویش «مهرواره آب» با بیان اینکه این بخش محدودیت سنی ندارد افزود: آثار ارسالی در بخش ساخت کلیپ‌ها باید در قالب پویانمایی و موشن‌گرافی، زمان آثار حداکثر ۶۰ ثانیه، آثار باید به صورت فایل  mp4 ارسال شوند، آثار ارسالی نباید پیش از این در جشنواره‌ دیگری برگزیده شده باشند و  برگزارکننده حق دارد از آثار پذیرفته شده (با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر) در امور غیرتجاری استفاده کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com