11موزه و ابنیه در استان همدان همچنان تعطیل همدان پیام
 
 
سه شنبه - 30 شهريور 1400 - شماره 4133
 
امروز : چهارشنبه ، 31 شهريور 1400

Today : Wed, September 22, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119583 تاریخ انتشار:  1400-06-18 - 08:31 تعداد بازدید:  84
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی همچنان به روی بازدیدکنندگان بسته است
11موزه و ابنیه در استان همدان همچنان تعطیل

فرهنگی

  هرچند با پایان محدودیت‌های کرونا در بیشتر شهرها، بسیاری از مشاغل فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند، اما موزه‌ها، محوطه‌ها و سایت‌های تاریخی همچنان با دستور ستادملی کرونا و تصمیم وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به روی بازدیدکنندگان بسته مانده‌اند.
موزه‌ها حدود 6ماه است که تعطیل شده‌اند؛ از ۱۸فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ و با آغاز پیک جدید کرونا در ایران. با این‌حال، در روزهای اخیر تعدادی از موزه‌های خصوصی و زیرمجموعه‌های بنیادمستضعفان به روی بازدیدکنندگان باز شده‌اند، اما کاخ‌ها، موزه‌ها و محوطه‌هایی که زیرنظر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مدیریت می‌شوند، در اطلاعیه‌هایی تأکید کرده‌اند که«تا اطلاع ثانوی و تا پایان وضعیت قرمز و نارنجی، تعطیل می‌مانند.»
این درحالی است که طبق اظهارات پیشین مدیرکل موزه‌ها، مطابق با آخرین دستور ستادملی کرونا، موزه‌ها از گروه سوم مشاغل به گروه دوم انتقال یافته‌اند که درصورت اعلام وضعیت نارنجی، اجازه بازگشایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند.
محمدرضا کارگر به تازگی نیز بیان کرده است: موزه‌ها، سایت‌ها و محوطه‌های تاریخیِ زیرمجموعه این وزارتخانه تا نارنجی شدن شهرها، تعطیل خواهند بود هرچند بخش‌های ادارای و پژوهشی باز بوده و ملزم به پاسخگویی هستند.
در حال‌حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونا بسر می‌برند که مطابق با مصوبه ستادملی کرونا مشاغل گروه یک در این شهرها مجاز به فعالیت هستند. هرچند در بیشتر شهرهای قرمز بسیاری از مشاغل با پایان آخرین محدودیت‌های کرونا فعالیت خود را از سرگرفته‌اند.
موزه‌داران، راهنماها و دیگر نیروهای شاغل در موزه‌ها، نگهبانان، کارگران و کارشناسان محوطه‌های تاریخی و نیروهای یگان ویژه حفاظت، از جمله مشاغلی هستند که در اولویت واکسیناسیون قرار ندارند. این درحالی است که در بسیاری از کشورها این گروه با اولویت واکسینه شده‌اند. وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تازگی در نامه‌ای از وزیر بهداشت خواسته تمامی مشاغل حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند. عزت‌ا...ضرغامی، همچنین از موافقت وزیر بهداشت خبر داده است، اما ستادملی کرونا و مسئولان وزارت بهداشت هنوز در این‌باره به‌طور رسمی اظهارنظر نکرده‌اند و از تغییرات جدید در فهرست مشاغل در اولویت واکسن خبری نداده‌اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com