برگزاری جشنواره مد و لباس غرب کشور در همدان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 29 مهر 1398 - شماره 3599
 
امروز : دوشنبه ، 29 مهر 1398

Today : Sun, October 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97444 تاریخ انتشار:  1398-05-19 - 09:56 تعداد بازدید:  65
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل ارشاد همدان خبر داد
برگزاری جشنواره مد و لباس غرب کشور در همدان

فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با حضور در دفتر ایسنا به مناسبت هفته خبرنگار، اعلام کرد: امسال جشنواره مد و لباس غرب کشور را با موضوعیت «لباس اداری بانوان» در مهر یا آبان ماه برگزار خوهیم کرد.
احمدرضا احسانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه کار جشنواره مد و لباس ارائه دادن الگوها است، افزود: این جشنواره به دنبال فرهنگ‎سازی است و در جشنواره‌های سالهای اخیر بخشی برای عموم مردم وجود داشته که الگوهایی را برای آنها ارائه داده‌اند.
وی ادامه داد: با برگزاری مسابقات و دادن جوایز فرهنگ‌سازی در جامعه اتفاق می افتد و این فقط بخشی از کار است چرا که مبحث مد و لباس بحثی کلی است که باید در سیاستهای کلان دیده شود و نیازمند همکاری ارگانهای مربوطه است تا نتیجه مطلوب داشته باشد.
احسانی با اشاره به هفته خبرنگار، ایسنا را رسانه‌ای با کادری جوان و ایده‌های نو دانست و گفت: امیدوار هستیم که ایسنا با داشتن این قابلیتها، تاثیرگذاری خود را بیشتر در جامعه نمایان کند.
وی افزود: خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند و در بحث اطلاع رسانی بیش از بحث خبر بحث تحلیل مهم است چرا که بررسی و شناخت جامعه مستلزم این امر است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: خبرنگاران حتما باید مشکلات، معضلات، آسیبها و درگیریهای مردم استان را به طور تخصصی شناسایی کنند چرا که این تجزیه تحلیلها به مسئولان کمک می کند تا آنها را در برنامه ریزیهای خود لحاظ کنند و مسیر را به سمت کارهای زیربنایی و کارشناسانه ببرند.
احسانی در ادامه تصریح کرد: از آنجا که ایسنا در فضای دانشگاهی قرار دارد انتظار می رود از توان متخصصان و دانشگاهیان استفاده کند تا پربارتر باشد.
وی ادامه داد: با انجام این کار ذائقه مخاطب به سمتی می رود که با خواندن خبر می تواند برداشتی از موضوع داشته باشد و نسبت به آن شناخت پیدا کند.
وی در ادامه گفت: حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارهای فرهنگی هنری به نقد و نظرسنجی های اصحاب رسانه نیاز دارد و در مورد موضوعات خاص مانند جشنواره‌های ملی و بین‌المللی از آنها استفاده خواهیم کرد تا در جهت برنامه ریزیهای مطلوب از وجودشان بهره مند شویم.
احسانی با اشاره به اینکه عمده وظایف این اداره در حوزه کتاب، مطبوعات، نمایش، موسیقی، هنرهای تجسمی، کانونهای فرهنگی هنری، مساجد، قرآن و عترت و ... است، افزود: هر برنامه‌ایی که در این حوزه وجود داشته باشد یا از وظایفی است که از طرف وزارتخانه ابلاغ می شود یا برنامه‌هایی است که در همین راستا در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: این برنامه‌ها باید به طور متناسب، دقیق و متوازن برنامه ریزی و اجرا شود چرا که توسعه در حوزه فرهنگ و هنر زمانی اتفاق می‌افتد که کارها همه جانبه پیش روند و تک بعدی نباشد.
وی در ادامه اظهار کرد: اداره فوق با توجه به محدودیت و امکانات استان و در قالب مقررات و قوانین و ضوابط کارها را اجرایی می کند؛ به عنوان مثال فرهنگ بومی و فولکلور استان که باید در نظر گرفته شود چرا که استان همدان از نظر بافت جمعیتی اقوام مختلفی دارد.
احسانی تصریح کرد: توجه کافی و وافی به شورای فرهنگ عمومی به عنوان بالاترین مرجع فرهنگی در استان شود که در این موارد رسانه ها می توانند با تحلیلهای خود کمک زیادی داشته باشند.
وی درباره سالنهایی که در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد هستند و تئاتر در آنها اجرا می شود، گفت: این سالنها، استاندارد هستند و از نظر تجهیزات هر سال تجهیز و تجهیزات هر سال به روز می شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com