فعاليت‌هاي وزارت ارشاد بايد در اتاق شيشه‌اي صورت بگيرد همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82176 تاریخ انتشار:  1396-06-13 - 05:45 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فعاليت‌هاي وزارت ارشاد بايد در اتاق شيشه‌اي صورت بگيرد

فرهنگی

فعاليت هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بايد به سوي يك اطاق شيشه اي برود كه همه ببينند نظارت، حمايت، آيين نامه ها و بودجه ها با برنامه هاي شفاف و مشخص انجام مي شود، همه بايد بدانند كه شفافيت در بخش سياست گذاري و مميزي بايد وجود داشته باشد تا زمينه فساد كاهش پيدا كرده و سطح انتقادپذيري بالا برود.
به گزارش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از سفر خود به قم در نشست با جمعي از فرهيختگان فرهنگي، هنري، قرآني و رسانه اي كه در فرمانداري قم برگزار شد، با بيان اين مطلب افزود: چند رويكرد در روزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مورد نظر ما و دولت است که سياست واگذاري به بخش خصوصي از آن جمله است.
وي تصريح کرد: دولت در مورد اين امر به دنبال خصوصي سازي در بخش هاي مختلف است، تاكيدات مقام معظم رهبري هم براصل٤٤ است كه تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله دارد.
صالحي ادامه داد: هر رويكردي ممكن است فراز و نشيب هايي داشته باشد اما مجموعه رويكردها معدل امور را نشان مي دهد.
وي افزود: رويكرد تمركزگرايي به اين معناست كه ايران تهران نيست و بايد به گونه اي حركت كنيم كه همه ايران از توزيع عادلانه فرهنگ بهره ببرند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد: همه استان ها بايد از رويكردهاي مختلف فرهنگي به يك اندازه بهره مند شوند و معاونت ها در اين بخش نبايد اغماضي صورت دهند زيرا امروز خلاقيت در سراسر كشور وجود دارد. به همين دليل استان قم هم از اين امر مستثني نيست.
وي افزود: از آنجا که در دولت يازدهم در حوزه معاونت فرهنگي وزارتخانه مسئوليت داشتم به حوزه هاي مختلف اين بخش اشراف دارم و از كساني كه مي توانند به حوزه نشر و مكتوب كمك كنند استمداد مي طلبم. زيرا كتاب و نشر مادر فرهنگ است و اگر كتاب در يك كشور نزول پيدا كند، فرهنگ جامعه با مخاطره مواجه مي شود.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به ويژگي هاي شهر قم ابراز داشت: ما بايد زيست بوم هاي قم را مدنظر قرار دهيم، البته عدالت به معناي يكسان سازي نيست، توجه به زيست بوم فرهنگي اجتماعي در هر استان كمك مي كند كه در استان ها حوزه هاي برتر را ديد، ويژگي اقتصادي و علمي استان در متغيرها حائز اهميت است.
صالحي بيان كرد: قم را بايد با مزيت هاي نسبي تعريف كرد تا در بخش هاي مختلف، فرهنگ استان را به قطب هاي فرهنگي تبديل كرد، مزيت هاي نسبي قم را بايد كشف و به يك اجماع كلي رسيد.
وي اضافه كرد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم در همكاري با اصحاب فرهنگ مي تواند بر اساس يك نقشه چهارساله استان كمك كننده باشد كه به نقطه مطلوب برسد. امروز در استان مي توان با يك برنامه ريزي دقيق در اهداف مشخص كارنامه خوبي در اين استان متصور شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com