زنگ شادی و نشاط در گوش شهر می پیچد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94489 تاریخ انتشار:  1398-03-13 - 09:01 تعداد بازدید:  140
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حامد آهنگی این‌بار در همدان با اجرای سراسر خنده
زنگ شادی و نشاط در گوش شهر می پیچد

نویسنده : مریم مقدم

فرهنگی


 همدانی‌ها پس از تعطیلات نیمه خرداد شاهد برگزاری  جنگ شادی و کنسرت هایی خواهند بود که به همت مسئولان شهری برنامه ریزی شده است . 19 خرداد ماه حامد آهنگی هنرمند کمدین و سرشناس ایرانی میهمان همدانی ها خواهد بود تا حال و هوای شهر را با شادی و نشاط گره زند .
حامد آهنگی متولد 17 تیر ماه 1358 در بندر انزلی، کمدین است . لیسانس گرفته و دکترای افتخاری بازیگری از دانشگاه علوم و فنون دارد، از بازیگری تا نمایشنامه نویسی و کارگردانی فعالیت کرده و حالا در تلویزیون هم حضور دارد زندگی اش با فوتبال آغاز کرد، از دوره نونهالان، نوجوانان و جوانان در هر سه رده در باشگاه ملوان بندر انزلی بود و در پست مهاجم بازی می کرد
وی کار هنری خود را از سال 1372 با گروه های نمایشی در بندر انزلی آغاز کرد . باحضور در نمایش درام به کارگردانی مرحوم محمدعلی انتظاری در جشنواره تئاتر دانش آموزی استان توانست جایزه بازیگری بگیرد همین اتفاق باعث شد جدی تر به هنر بازیگری بپردازد . آهنگی ، از سال 1380 تاکنون در جنگهای شبانه زیادی حضور داشت
نمایشهای کوتاه طنز زیادی را نوشته و کارگردانی کرده است مانند سفر پرماجرا - کنکور- ماهواره 1و2  - کلاس درس - داماد تصادفی - منشی قلابی و ده ها نمایش دیگر او متاهل است و ثمره این ازدواج یک پسر بنام آراد متولد سال 92 می باشد . در این سالها به دعوت خیلی از ارگان های دولتی وخصوصی جهت اجرای نمایش به شهرهای مختلف کشور سفر کرده است و حالا مسافر پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است .از سال 1381 همکاری خود را با صد او سیمای مرکز گیلان شبکه باران آغاز کرد و همزمان با اجراهای تاتر و جنگ در چند سریال ایفای نقش کرده است او علاوه بر بازیگر کار فیلمنامه نویسی کارگردانی و نمایشنامه نویسی نیز میکند .  
 شادی و نشاط نوعی سرمایه اجتماعی است
یک کارشناس امور فرهنگی می گوید : شادی و نشاط نوعی سرمایه اجتماعی است كه می توان با سیاست های اجرایی صحیح به نهادینه سازی آن در جامعه كمك كرد تا اینگونه سبب ارتقای كیفیت زندگی افراد و ایجاد نشاط در میان قشرهای گوناگون شد و در سایه چنین فضایی، بالندگی كشور در عرصه های مختلف را به نظاره نشست.
امیررضا محمد پناه معتقد است : یكی از ویژگی های جامعه امروزی گسترش شهر نشینی، دسترسی بیشتر به فناوری، تحمیل استرس های مختلف بر افراد، تعامل بالا و مستعد شدن برای تضعیف هویت فرهنگی، كاهش ارتباطات عاطفی میان مردم، افزایش اختلال های روانی و ... است. وجود چنین مولفه هایی در جامعه سبب شده تا یكی از مهمترین دغدغه های مسئولان، برنامه ریزی مناسب برای افزایش پویایی و نشاط و شادابی اجتماعی به عنوان مولفه ای مهم در سبك زندگی مردم باشد تا با ایجاد چنین فضایی معیارهایی همچون امید به زندگی، بروز استعدادها برای توسعه، حس همنوع دوستی و ... نیز در كشور افزایش پیدا كند.
«رضا ببری» استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و عضو انجمن علمی مددكاران اجتماعی ایران نیز معتقد است جوانان به شادی گرایش بیشتری دارند و تنها با تخلیه درست انرژی آنان می توان امید به حضور جوانانی پویا و فعال در جامعه داشت.
کارشناسان می گویند ، نبود شادی سبب ساز پرخاشگری در جامعه ذهنی شاد است كه خلاقیت دارد، در ذهن نا آرام و غمگین خلاقیتی وجود ندارد و این امر موجب ایجاد ركود در جامعه خواهد شد؛ معضلی كه در زندگی فردی و اجتماعی افراد تاثیر می گذارد. در واقع با احساس غم و افسردگی نمی توان به پیشرفت جامعه امیدوار بود. در زمینه های ایجاد هیجان و شادی ایرانیان حلقه مفقوده ای وجود دارد. انسان از پنج حس خشم، شرم، ترس، شادی و غم بهره می برد، در بررسی موضوع هیجان؛ خشم و شادی مسری هستند كه در كشور ما موضوع خشم رواج یافته است و مردم به پرخاشگری روی آورده اند. این امر در درگیری های خیابانی و پرونده های قضایی مشاهده می شود. یكی از دلیل های پرخاشگری نبود شادی در جامعه است زیرا زمانی كه انسان ها نتوانند احساس و عواطف خود را با شادی تخلیه كنند، از راه پرخاشگری انرژی های درونی خود را آزاد خواهند كرد. به عبارت دیگر فرقی نمی كند، شخصی از راه شادی انرژی درونی را تخلیه كند یا به پرخاشگری بپردازد. در نتیجه اگر مسئولان به دنبال ایجاد جامعه سالم هستند باید زمینه شادی را در جامعه گسترش دهند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com