1397-10-221397-11-02bool(false) 1397-10-221397-11-02bool(false) "ارتش کلاه پوستی‌ها" در همدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3394
 
امروز : سه شنبه ، 2 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83797 تاریخ انتشار:  1396-11-21 - 05:45 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

"ارتش کلاه پوستی‌ها" در همدان

فرهنگی

 "ارتش کلاه پوستی‌ها" رمانی است که  شخصیت شهید مدنی را نشان مي‌دهد.
 معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان گفت:‌ کتاب «ارتش کلاه پوستی‌ها» رمانی است که بر پایه شخصیت بزرگ نگاشته شده و با خواندن آن می‌توان به وضوح روح شخصیت شهيدمدني را درک کرد.
به گزارش فارس، تیمور آقامحمدی در جلسه نقد کشوری کتاب «ارتش کلاه‌پوستی‌ها» در همدان، با اشاره به اینکه جلد این کتاب در عین سادگی، بسیار پرمعنا بوده و با اثر همخوانی دارد، اظهار کرد: نکته‌ای که در مورد این کتاب می‌توان گفت عجولانه بودن برای چاپ است که باعث غلط‌های تایپی و ویرایش بسیار در متن بوده که به آن آسیب زده است.
وی گفت: تولد هر کتابی در استان جای تقدیر و تشکر و جشن رونمایی دارد.
معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان بیان کرد: اگر به سال‌های قبل برگشته و امروز را با آن مقایسه کنیم، خواهیم دید که در حوزه ادبیات داستانی استان همدان موفقیت‌های چشمگیری  اتفاق افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از نویسندگانی که دهه 70 کار خود را آغاز و دهه 80 کار خود را به طور جدی پیگیری کرده‌اند، تقریبا صاحب کتاب هستند که آقای موسوی نویسنده کتاب « ارتش کلاه پوستی» جزو این نویسندگان است.
آقامحمدی با اشاره به اینکه وقتی قرار است کتابی بنویسیم باید دقیقاً بدانیم که در چه ساختاری کار خواهیم کرد افزود: تصورم بر این است هر محتوایی می‌تواند در ساختار خود ظاهر شود چراکه هر مدیومی ثمراتی برای مخاطب دارد و قرار است از مدیوم‌های مختلف استفاده کرد و ما هیچگاه از یک مدیوم به خصوص بهره نمی‌گیریم.
وی با تاکید به اینکه باید انتظار رمان را از این کتاب داشت نه انتظار زندگی نامه، داستان و پژوهش، گفت: قرار نیست زندگینامه شهید مدنی را در کتاب «ارتش کلاه پوستی‌ها» ببینیم و این کار اشتباهی است و ما با زندگی نامه داستانی مواجه خواهیم بود.
 معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری همدان بیان کرد: حتی مخالف انتشار عکس‌ها در این کتاب هستم چرا که هرچقدر آنها زیبا باشند و به جذابیت کار کمک کنند، کار اشتباهی است زیرا قرار است داستان بنویسیم نه کار پژوهشی انجام دهیم.
وی گفت: در رمان‌هایی که بر پایه شخصیت‌های بزرگ نوشته می‌شود قرار نیست با تمام جزئیات زندگی اشخاص طرف را بازگو کنم بلکه بناست این شخصیت را درک و روح آن را از نزدیک احساس کنیم.
آقامحمدی ادامه داد: تمام اطلاعات داده شده در این کتاب را می‌دانیم اما آنچه که در آن باید اتفاق بیافتد این است که فهم ما از شخصیت درست‌تر باشد و احساس کنیم زوایایی را نویسنده در کتاب نشان داده که در قالب های دیگر نمی‌توانیم آن را پیدا کنیم.وی افزود: در حوزه شخصیت‌پردازی بررسی بسیاری از این کتاب می‌توان به دست آورد.
 معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری همدان با اشاره به اینکه آقای موسویان نویسنده کتاب نشان داده که در بنای شخصیت او توانمندی وجود دارد، خاطرنشان کرد: این نویسنده شناختی از گذشته شخصیت‌ها دارد، وقتی ما حال آنها را می‌بینیم مثلاً پدری که با فرزندش برخورد داشته اما او بر بنای گذشته آنها توجه کرده است.
وی با بیان اینکه اثر «ارتش کلاه پوستی‌ها» رئالیسم مدرن محسوب می‌شود یعنی اثر واقع‌گرای مدرن است که در سه فصل نوشته شده و هر فصل یک فضا و مکان مجزایی دارد، گفت: ما در این داستان در آذرشهر، خرم آباد و در نهایت همدان هستیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com