1397-04-211397-04-31bool(false) باباطاهر میزبان قلم به دستان همدان همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  80948 تاریخ انتشار:  1396-05-18 - 05:45 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مراسم روز خبرنگار در همدان برگزارشد
باباطاهر میزبان قلم به دستان همدان

نویسنده : شکوفه رنجبر

فرهنگی

دیگر بار روزها در پی هم آمد و گذشت تا چشم بر هم گذاشتیم یک سال کاری دیگر سپری شد و روز خبرنگار فرا رسید. امروز روز خبرنگار است، اما باز هم این حرفه مقدس نمی‌گذارد نفسی تازه کنیم و باید خبری بنگاریم و یادداشتی و این هم از ویژگی‌های بارز حرفه ما است که در روزی که به نامت نقش بسته مشغله کاری‌ات افزون شود.
خبرنگاران هم روزی در روزشمار رسمی ایران دارند تا به صورت نمادین از تلاش و زحمات آنان تقدیر شود روزی که شاید بیان دغدغه‌های به نتیجه نرسیده آنان و یک عمر دغدغه‌های بر دل مانده‌شان است.
تمام اصحاب رسانه و تمامی خبرنگاران و دنیای خبر مناسبت این روز را به خوبی می‌دانند و آن را به خاطر می‌آورند، 17 مرداد روزی که محمود صارمی خبرنگار پر تلاش کشورمان به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در سال 1377 در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای طالبان به شهادت رسید و این روز از سوی شورای فرهنگ عمومی روز خبرنگار نام گرفت.
دلیل نام نهادن روز خبرنگار نشان از قداست کار خبری است و به ما رسالت ارزنده را گوشزد می‌کند از اندوه علت نام‌گذاری آن می‌گذریم و برای نگاشتن دغدغه‌های همکاران رسانه‌ای و خبر یک «یا علی» می‌گوییم.
بماند دغدغه‌های چندین ساله از جمله بیمه، مزایای بسیار ناچیز و غیره بماند که اندوهت صد چندان می‌شود با شنیدن اخبار دستمزدهای نجومی برخی از آقایان بالادستی، آن وقت است که شکرگذار خدای متعال هستی که هر چند حقوقت ناچیز است، اما در زمره حلال‌ها است و درآمد حرامی وارد زندگیت نکرده‌ای!
بار دیگر روز خبرنگار از راه رسید و سبب شده تا این قشر مظلوم و ضعیف در سطر خبرها جا خوش کنند بر این اساس به رسم معمول هرساله و به یادبود شهید خبرنگار محمود صارمی مراسم بزرگداشت این سالروز فرخنده بر اهل قلم به همت خانه مطبوعات استان همدان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی فعال در صنعت گردشگری در مجموعه هتل های باباطاهر با حضور مقام ارشد استان، مسئولان ادارات و تهادهای اجرایی، مدیران مسئول، خبرنگاران و دست اندرکاران حرفه روزنامه نگاری برگزار شد.
در این مراسم بعد از سخنرانی استاندار رئیس خانه مطبوعات استان به گزارش عملکردی از فعالیت دور ششم هیات رئیسه خانه مطبوعات در خصوص فعالیت و پالایش فعالان عرصه خبر اهتمام ورزید و در متن سخنرانی خود از فعالیت سخت کوشانه خبرنگاران همدان در تمام حوزه های فرهنگی؛پ، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی تقدیر به عمل آورد.
در این مراسم همچنین از خبرنگاران مسلط به زبان انگلیشی و قلم به دستانی که در جشنواره و فستیوال های ملی و بین المللی صاحب عنوان و نشان برگزیده شده بودند در کنار زوج های جوان رسانه همدان تقدیر به عمل آمد.
این مراسم با صحبت های داغ و دردل های خبرنگارانی که به نمایندگی ازشادی و غم، آسان و سخت گذشتن ایام صحبت می کردند ادامه یافت و در نهایت با صرف شام و گرفتن عکس یادگاری 17 مردادی دیگر در سال 96 به پایان رسید.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com