جشنواره پویانمایی فرصت عرضه توانمندی‌ها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84112 تاریخ انتشار:  1396-12-24 - 05:45 تعداد بازدید:  272
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جشنواره پویانمایی فرصت عرضه توانمندی‌ها

فرهنگی

 انتخاب استان همدان به عنوان پایتخت دو رویداد گردشگری و جشنواره ملی پویانمایی سالی متفاوت را برای همدان رقم می‌زند.
معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان گفت: همدان در سال 97 میزبان 3 رویداد ملی و فراملی است.
به گزارش فارس سعید شاهرخی در جلسه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران که قرار است در اردیبهشت‌ماه سال 97 در همدان برگزار شود، اظهار کرد: امسال را در شرایطی به پایان می‌رسانیم که افق روشنی از کار و تلاش و فعالیت و برنامه‌هایی را پیش رو داریم که موجب ارتقای جایگاه استان همدان در سطح ملی و فراملی خواهد شد. معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه برگزاری این مراسم در سطح ملی و جهانی نیاز به برنامه‌ریزی و افزایش توان مدیران را دارد، افزود: باید در معرفی پیشینه غنی استان همدان و داشته‌های علمی، فرهنگی، هنری و تدین مردم این دیار بتوانیم همدان را در سطح ملی و فراملی مقصد گردشگری معرفی کنیم.
وی ادامه داد: برگزاری اینگونه رویدادها و جشنواره‌ها در همدان فرصتی برای ما مدیران و مسئولان استانی است که علاوه بر شناساندن درست همدان به گردشگران، با افزایش توانمندی‌های خود در برگزاری اینگونه رویدادها اثربخشی این مراسم را بتوانیم دوچندان کنیم.
شاهرخی یادآور شد: برگزاری جشنواره ملی پویانمایی در همدان علاوه بر کانون توجه قرار دادن اهل هنر و فرهنگ می‌تواند منجر به ایجاد نشاط و شادابی برای کودکان و نوجوانان در استان باشد.
وی با اشاره به نبود فرصت زیاد برای برنامه‌ریزی برگزاری جشنواره پویانمایی در همدان خاطرنشان کرد: باید کمیته‌های این جشنواره را برای ارتقای سطح کیفی کار جدی گرفت و توجه کافی به شهرستان‌های استان در برنامه‌ریزی کمیته‌ها و ستاد جشنواره انجام شود.
معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید فضای عمومی استان تحت تأثیر برگزاری این جشنواره قرار گیرد، اضافه کرد: باید جامعیت کار شامل چگونگی برگزاری افتتاحیه و اختتامیه تا یکم اردیبهشت‌ماه نهایی شود و برای همه دستگاه‌های استان زمینه همکاری در هرچه باشکوه برگزار شدن این جشنواره ایجاد شود.مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان هم از برگزاری نخستین جشنواره ملی پویانمایی ایران خبر داد و گفت: این جشنواره ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت به میزبانی همدان برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم مهدی دهقان نیری اظهار داشت: تاکنون بیش از هزار اثر به جشنواره ارسال شده و در 9 بخش برگزار می‌شود.
وی افزود: 7 کارگاه آموزشی نیز در کنار جشنواره برگزار شده و با اعضای ستاد برگزاری، نزدیک به 600 نفر در این جشنواره مهمان همدان هستند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان بیان کرد: آثار منتخب علاوه بر همدان در شهرستان‌ها نیز پخش شده و نمایش منتخب مردمی معرفی می‌شود.دهقان نیری با اشاره به اینکه 2 تیم داوری اصلی و حرفه‌ای آثار را بررسی می‌کنند، اعلام کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره در فضای روباز آرامگاه بوعلی، مراسم جشنواره در سالن استانداری و برنامه اصلی جشنواره ملی پویانمایی در دهکده گنجنامه برگزار می‌شود.
وی اعلام کرد: قرار است فضای دهکده گنجنامه به طور ویژه‌ای با عروسک‌ها و نمادهای ایرانی و عروسک‌های انیمیشن تزئین و طراحی شده تبلیغات محیطی و با کمک فرهنگ و ارشاد و شهرداری انجام شود. دهقان نیری از حضور گروه هنری عمو پورنگ و فیتیله‌ها 2 روز قبل از برگزاری جشنواره در همدان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.
وی بیان کرد: افتتاحیه و اختتامیه جشنواره به طور زنده از شبکه سراسری پخش شده و از نخبگان همدانی و صداپیشگان تجلیل می‌شود.
 بام آرامگاه بوعلی تحمل جمعیت بسیار را ندارد
نماینده سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان نیز از آمادگی کامل این اداره برای کمک در برگزاری جشنواره پويانمایی خبر داد و گفت: اماکن گردشگری استان در برنامه‌ها و تبلیغات جشنواره معرفی شود.
عباسی با تأکید بر اینکه مکان اختتامیه باید تغییر کند، اعلام کرد: امکان برگزاری این مراسم در بام آرامگاه بوعلی وجود ندارد؛ زیرا صدماتی به آن وارد شده بود و به تازگی مرمت شده و نمی‌تواند بار جمعیت زیاد را تحمل کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com