تصادفات موتور سیکلت در همدان بالاتر از میانگین کشوری همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110517 تاریخ انتشار:  1399-05-04 - 10:43 تعداد بازدید:  94
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تصادفات موتور سیکلت در همدان بالاتر از میانگین کشوری

حوادث

 ۱۶ درصد سوانح فوتی و جرحی این استان متعلق به موتورسیکلت بوده و همدان در این باره بالاتر از میانگین کشوری است.

رییس پلیس راه استان همدان با بیان این مطلب گفت: همدان در زمینه تصادف موتورسیکلت جزو هفت استان با رتبه بالا کشور بوده که بیشترین علت آن بالا بودن استفاده از این وسیله نقلیه و تردد بیشتر موتورسواران با وسیله نقلیه دارای نقص فنی روشنایی است.

به گزارش ایرنا، رضا عزیزی بیان کرد: بالا بودن وسعت راه های فرعی و روستایی، رغبت کشاورزان به استفاده از موتورسیکلت برای تردد بین روستایی و تا زمین کشاورزی و استفاده نکردن از کلاه ایمنی نیز در بالا رفتن آمار سوانح فوتی و جرحی موتورسواران استان همدان تاثیر مثبتی داشته است.

وی ادامه داد: بیشتر سوانحی که یک طرف آن موتورسیکلت است از زمان غروب خورشید تا ۲ بامداد رخ می‌دهد چرا که به علت نقص سیستم روشنایی و نداشتن چراغ، موتورسیکلت از سوی دیگر رانندگان دیده نمی‌شوند همچنین موتورسوار نیز  به علت تردد در زمان تاریکی هوا بدون داشتن سیستم روشنایی دچار سانحه می شود.

 عزیزی اظهار داشت: بیشتر مصدومان و جان باختگان موتورسوار در استان همدان کشاورز و در سن فعال یعنی بالای ۴۰ سال قرار دارند و بیشتر این قبیل موتورها هم بدون پلاک انتظامی و موتورسوار بدون گواهینامه است.

وی یادآوری کرد: شب گذشته در مسیر فرعی روستای چارلی واقع در شهرستان کبودراهنگ ۲ موتورسوار که وسیله هر دو آنها سیستم روشنایی نداشت با یکدیگر برخورد کردند که یکی از آنها فوت و دیگری به شدت مجروح شد.

رییس پلیس راه استان همدان با عنوان اینکه ۹۹ درصد برخورد رخ به رخ موتورسیکلت‌ها مربوط به شهرستان کبودراهنگ است یادآوری کرد: سال گذشته ۲ پسر عمو برای نشان دادن نترس بودن خود با موتورسیکلت به سمت هم تردد کرده و شرط کرده بودند که هرکس زودتر موتور را به سمت دیگر منحرف کند ترسو به شمار می‌رود.

 عزیزی افزود: بنابراین هر ۲ موتورسوار برای نشان دادن شجاعت خود بدون منحرف کردن وسیله نقلیه به سمت هم با سرعت حرکت کرده که به علت برخورد رخ به رخ هر ۲ آنها جان خود را از دست دادند.

وی گفت: برای ساماندهی وضعیت موتورسیکلت‌ها در روستاها و کاهش آمار مجروحان و جانباختگان این وسیله نقلیه نیازمند تعامل و همکاری دهیاری، شورای اسلامی روستاها و فرمانداری‌ها هستیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com