۵۷ درصد زندانیان کل استان درگیر بیماری اعتیاد هستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126420 تاریخ انتشار:  1401-06-19 - 16:24 تعداد بازدید:  84
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:
۵۷ درصد زندانیان کل استان درگیر بیماری اعتیاد هستند

حوادث


 رزن - محیا حق‌وردی لو- خبرنگار همدان پیام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با عنوان اینکه شهرستان رزن بیش از ۵ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است گفت: با توجه به فرمایشات حضرت امام نجات یک معتاد، نجات یک جامعه است.

حمزه عبدی کوند افزود: اولویت‌دار ترین آسیب اجتماعی، اعتیاد و مواد مخدر است؛ معتاد قربانی مواد مخدر شده و بیماریست که باید درمان شود. وی با عنوان اینکه اعتیاد مادر تمام آسیب‌های اجتماعی است بیان کرد: ۵۷ درصد زندانیان کل استان درگیر بیماری اعتیاد هستند. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان اظهار کرد: با توجه به پژوهش صورت گرفته از یک جامعه آماری ۲۱ هزار نفری تحت درمان مشخص شد که ۸۴ درصد این افراد اعتیاد خود را دوست ناباب دانستند و در ادامه شغل خود را از دست دادند.

عبدی کوند بهترین راهکار را رسیدن به درک مشترک دانست و گفت: در حوزه اعتیاد مواد مخدر گفتمان و مشارکت، همچنین رسیدن به یک درک مشترک پیرامون نفرت از اعتیاد می‌تواند کار ساز باشد؛ باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد، در واقع دروازه ورود به اعتیاد سیگار و قلیان می‌باشد، در اصل پیشگیری بهتر از درمان است که این پیشگیری با آموزش تحقق می‌یابد. فرماندار شهرستان رزن در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با اشاره به اینکه اتحاد و همبستگی بین سیستم اداری حاکم است گفت: خوشبختانه شهرستان رزن در حوزه مواد مخدر از لحاظ کلان مشکل جدی ندارد و این مسائل حاد و جدی نیست؛ اما در حوزه خرد مشکلات زیادی داریم که برنامه‌های خوبی برای این مسئله پیش بینی و انجام شده است. علی اصغر غفاری آثار افزود: ۱۰ نفر از روحانیون مرتبط و دارای تحصیلات دانشگاهی در ۲۰ نقطه شهری و ۸۰ نقطه روستایی در حوزه‌های مختلف طلاق، خودکشی، اعتیاد و... مستقر شدند و مسائل و مشکلات را احصاء کردند.

وی ادامه داد: در کنار این ادارات، سمن‌هایی هستند که بصورت خود جوش فعالیت می‌کنند و در این زمینه بسیار مثمر ثمر هستند.

دادستان شهرستان رزن گفت: عمده پرونده‌های مراجع‌ قضایی ریشه در مواد مخدر دارد.

بختیاری مهم‌ترین دغدغه کشور را مواد مخدر گل دانست و افزود: دیدگاه بدی که نسبت به سایر مواد مخدر در جامعه حاکم است، راجع‌به مواد مخدر گل آن دیدگاه نیست؛ در واقع برای عدم مصرف مواد مخدر گل باید اطلاع رسانی صورت بگیرد؛ ادارات مربوطه باید با مشارکت و ارائه راهکار در مقابل این آسیب اقداماتی را انجام دهند.

وی ادامه داد: فقط ترک دادن یک معتاد ملاک نیست؛ باید شرایطی ایجاد شود تا باز اجتماعی شوند و حرفه آموزی صورت بگیرد و از بازگشت مجدد معتادان به چرخه اعتیاد جلوگیری شود.

دادستان شهرستان رزن اظهار کرد: در ترک مواد مخدر، ما شاهد ترک جسمی هستیم اما از لحاظ روانی فرد دچار آسیب شده که باید تدبیری صورت بگیرد تا این مشکل ریشه‌کن شود.

فرماندار نیروی انتظامی شهرستان رزن با عنوان اینکه این اداره در زمینه مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر اقداماتی را انجام داده‌ است گفت: مقابله با خرده فروشان مواد مخدر سنتی و صنعتی، کشفیات بصورت ۱۰۰ درصدری، توقیف وسایل نقلیه حمل و نقل مواد مخدر، دستگیری و معرفی معتادان به کمپ‌ها، افزایش ۱۵ درصدی دستگیری معتادان،اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده، ساماندهی اعزام گشت‌های محسوس و نامحسوس در نقاط مستعد آلوده در زمینه تهیه توزیع مواد مخدر، برخورد با کاشت و تولید گیاهان بوده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com