مواد مخدر موضوع 85 درصد پرونده‌های قضایی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : يكشنبه ، 4 آبان 1399

Today : Sat, October 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73519 تاریخ انتشار:  1395-06-20 - 05:45 تعداد بازدید:  2084
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأکید بر اثرگذاری استان همدان در مسیر مبارزه با مواد مخدر
مواد مخدر موضوع 85 درصد پرونده‌های قضایی

حوادث

 معاون سیاسی امنیتی استاندار با اثرگذار بودن همدان در مسیر مبارزه با موادمخدر کشور از سازمان‌های مردم‌نهاد خواست که در پیشگیری و مبارزه با موادمخدر بیشتر فعال شوند.
محمدابراهیم الهی‌تبار در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در همدان گفت: در استان همدان باید از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف به خصوص صدا و سیما و نهادهای فرهنگی و آموزشی در خصوص مقابله با اعتیاد و کنترل مواد مخدر استفاده شود.
وی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد شورای شهرستان‌ها باید براساس برنامه‌محوری باشد، افزود: موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از برنامه‌های اولویت‌دار در کشور است که باید به این امر به صورت جدی پرداخت؛ چراکه اگر مردم هوشیار و درگیر این مسأله شوند در همه ابعاد جامعه می‌تواند اثرگذار باشد.
الهی‌تبار با اشاره به اینکه باید سازمان‎های مردم‌نهاد در خصوص مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد فعال شوند، بیان کرد: باید در حوزه درمان اعتیاد کارشناسان خبره و واقفی ورود پیدا کنند و بتوانیم علاوه بر ظرفیت دانشگاه‌ها در خصوص حوزه درمان اعتیاد از ظرفیت خارج دانشگاه هم استفاده بهینه کنیم.
وی یادآور شد: همدان در سال‌های اخیر توانسته از استان‌های رده بالای آلوده اعتیاد نجات یابد و به عنوان استان اثرگذار در مبارزه با مواد مخدر در کشور قرار گیرد که جای بسی خرسندی است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان نیز گفت: با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر این مسأله همواره مورد تأکید بوده است.
اکبر سوری افزود: در شرایط کنونی جامعه ما مواد مخدر به عنوان ام‌الفساد، 85 درصد از پرونده‌های قضایی را به خود اختصاص داده که در این بین وظیفه خطیر و سنگین ما را در این خصوص بیش از پیش مورد تأکید قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه به جرأت باید گفت که در تاریخ کشور شرایط مبارزه با مواد مخدر به مانند حال حاضر این گونه نبوده است، افزود: از همه دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم همکاری لازم را در خصوص مبارزه با مواد مخدر داشته باشند تا شاهد جهش این موضوع توسط مسئولان استان باشیم.
 کاهش کمپ‌های غیر استاندارد در استان
معاون درمان علوم پزشکی همدان هم در این شورا با بیان اینکه آمار مراکز گذری ترک اعتیاد به دلیل اینکه مقررات را رعایت نمی‌کنند رو به کاهش است، گفت: این مراکز در استان 140 مرکز بوده اما از سال گذشته تاکنون به 137 مرکز کاهش یافته است.
محمدرضا عبادیان در خصوص آمار بیماران زیر پوشش درمان دارویی در استان افزود: هم اکنون 18 هزار نفر در استان زیر پوشش درمان دارویی با روش‌های مختلف هستند که در این راستا یک کمیته تخصصی در حوزه درمان دارویی در استان تشکیل شده است.
 کارگران همدانی کمتر مواد می‌کشند
وی گفت: در حال حاضر 2 هزار بیمار دارویی در زندان‌های استان داریم و کسانی که زیرپوشش درمان غیر دارویی شامل مشاوره خانوادگی و گروهی قرار گرفتند 15 هزار نفر هستند.
معاون اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز بیان کرد: از سال 93 طرح ملی شیوع‌شناسی اعتیاد را در 3 سال متوالی آغاز کرده‌ایم که بنابر مطالعات انجام شده استان همدان از نظر میزان مصرف در جامعه کارگری دومین استان کم‌مصرف در کشور است.
علی سلگی افزود: در بین جامعه کار و تولید استان همدان که 400 نفر مورد مطالعه قرار گرفته است، 19 درصد در مصرف مورفین و مشتقات آن و 5/11 درصد در مصرف الکل شناسایی شدند یعنی 30 درصد از جامعه کارگری مصرف‌کننده مواد مخدر هستند.
جانشین فرمانده انتظامی استان همدان هم در این شورا از افزایش 13 درصدی کشفیات مواد مخدر صنعتی در همدان خبر داد.
به گزارش فارس، فرامرز به‌گذر با بیان اینکه کشف پیش‌سازهای تهیه مواد صنعتی نیز امسال ‌هزار و 474 درصد افزایش داشته‌ است، افزود: در زمینه مواد مخدر سنتی و پیش‌سازها تاکنون 61 درصد افزایش کشفیات را شاهد بوده‌ایم.
جانشین فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در سالجاری دستگیری قاچاقچیان و خرده‌فروش‌ها 24 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: تعداد عملیات‌های مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی استان 10 درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه تعداد قرص‌های غیرمجاز کشف شده از قاچاقچیان نیز امسال 200 درصد افزایش داشته است؛ افزود: نیروی انتظامی همدان تعامل خوبی را با سیستم کشفیات سایر استان‌های کشور دارد.
جانشین فرمانده انتظامی استان همدان در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در مورد آموزش همگانی یادآور شد: پلیس مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی در راستای مشارکت در امر آموزش همگانی توانسته تاکنون هزار و 294 نفر از اولیای دانش‌آموزان را در بیش از 36 هزار نفرساعت آموزش دهد.
وی با بیان اینکه به 807 دانش‌آموز و ‌هزار و 140 دانشجو در خصوص مبارزه با مواد مخدر آموزش داده شده است، گفت: در مراکز غیر دولتی و مساجد 50 هزار نفرساعت و برای مراکز دولتی نیز 254 هزار نفرساعت یعنی در مجموع یک میلیون و 126 هزار نفرساعت آموزش‌های لازم در محیط‌های مختلف داده شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com