1398-03-191398-03-29bool(false) افزایش ۶۳ درصدی حضور آتش‌نشانان همدانی در عملیات همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84919 تاریخ انتشار:  1397-06-12 - 06:00 تعداد بازدید:  165
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افزایش ۶۳ درصدی حضور آتش‌نشانان همدانی در عملیات

حوادث


رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان گفت: از آغاز سال جاری تا پایان مرداد ۷۳ هزار و ۳۴۴ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۱۳ مورد منجر به عملیات شده، ۲ هزار و ۷۵۷ مورد برای دریافت مشاوره بوده، ۱۶ هزار و ۴۳۸ تماس اشتباه بوده، ۵۲ هزار و ۶۰ مورد ایجاد مزاحمت و ۱۰ مورد اعلام حریق کذب بوده است.
به گزارش مهر، محمد رضا بیاناتی در جمع خبرنگاران از انجام یک هزار و ۱۹۱ عملیات اطفا حریق در ۵ ماه نخست سال با افزایش ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: پوشش گیاهان خودرو با ۵۴۱ مورد،   باغات و فضای سبز با ۱۱۸ مورد، اطفا حریق وسایل نقلیه با ۱۰۳مورد  و اماکن مسکونی با ۸۱ مورد بیشترین کاربری عملیات اطفا حریق را شامل شده است.
بیاناتی با اشاره به اینکه علت وقوع ۷۷۷ مورد از حوادث آتش سوزی ۵ ماهه عمدی، ۳۹۷ مورد غیر عمدی و ۱۷ مورد در دست بررسی کارشناسی است، افزود: در این حوادث  ۲۳ نفر ازجمله ۲ آتش نشان مصدوم و ۱۵ نفر با تلاش آتش نشانان نجات یافته اند.
رئیس سازمان آتش نشانی  و خدمات ایمنی همدان با اشاره انجام ۸۷۷ عملیات امداد و نجات در ۵ ماهه اول سال که ۲۹۹ مورد آن مربوط به حوادث آسانسور بوده است، عنوان کرد: مهار حیوانات با ۱۳۱ مورد، نجات حیوانات با ۱۲۰ مورد و  نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۱۰۰ مورد  بیشترین عملیات های این حوزه را در بر گرفته است.
وی با اشاره به رشد ۴۸ درصدی عملیات امداد و نجات در ۵ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: در عملیات امداد ونجات ۷۲۵ نفر با تلاش آتش نشانان نجات یافته اند،   ۷۰نفر مصدوم شده اند و ۴ نفر جان باخته اند.
محمدرضا بیاناتی همچنین از انجام ۴۵ عملیات احتیاط حریق و حوادث در ۵ ماه نخست سال خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۸ مورد احتیاط حریق در اماکن حساس و حیاتی، ۱۳ مورد ابلاغی از مراجع ذیصلاح و ۴ مورد عملیات احتیاط در مناسبت ها بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۶۳ درصدی عملیات اطفاء حریق که بیشترین تعداد آن مربوط به پوشش گیاهان خودرو بوده است، عنوان کرد: بارش های مناسب نزولات جوی در سال جاری و رویش گیاهان خودرو در سطح گسترده که با گرم شدن هوا خشک و مستعد آتش سوزی شده اند باعث افزایش آمار عملیات اطفا حریق نسبت به ۵ ماهه اول سال قبل شده است.
بیاناتی از انجام ۵۹ هزار و ۶۸۴ مورد آموزش ایمنی و آتش نشانی در ۵ ماهه اول سال با رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و افزود: در این مدت ۴۲۶ مورد دستورالعمل و ۱۸۷ مورد تاییدیه طرح ایمنی برای ساختمان ها صادر شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com