1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) 1399-12-081399-12-18bool(false) یک رئیس جمهور؛ ۱۰۴۵کاندیدا همدان پیام
 
 
دوشنبه - 18 اسفند 1399 - شماره 3993
 
امروز : دوشنبه ، 18 اسفند 1399

Today : Mon, March 8, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  76505 تاریخ انتشار:  1396-01-26 - 05:45 تعداد بازدید:  3719
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آمار ثبت نامی‌ها از هزار گذشت
یک رئیس جمهور؛ ۱۰۴۵کاندیدا

حوادث

■ ثبت‌نام افراد ناشناس برای انتخابات ریاست‌جمهوری باعث شده نقدهای بیشتری متوجه قانون انتخابات باشد 

■ امروز آخرین روز ثبت نام است

 چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته در مجموع با ثبت نام 1045 نفر به پایان رسید و امروز آخرین روز ثبت نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری است.
روز گذشته مانند روزهای قبل تعداد اشخاص ناشناسی که ثبت‌نام می‌کردند به مراتب بیشتر از چهره‌های سرشناس بود و این باعث شد نقدهای بیشتری متوجه قانون انتخابات باشد.
اما در این میان نمی توان از ثبت نام چهره های شاخص سیاسی چون حسن روحانی رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس، ، مهدی کلهر مشاور رسانه محمود احمدی‌نژاد ، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری علیرضا زاکانی نامزد پیشنهادی جمنا و حجت‌الاسلام حسن نوروزی حضور سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ستاد انتخابات و اعظم طالقانی فرزند آیت الله طالقانی غافل بود.
 کسانی که قصد کشتن برجام را داشتند نمی‌توانند سرپرست خوبی برایش باشند
رئیس جمهور پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران تأکید کرد که هووهای برجام که تصمیم به کشتن این فرزند و نوزاد را داشتند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی اظهار کرد: یکی از اهداف ما در دولت یازدهم تعامل با جهان بود و در پیچیده‌ترین پرونده تاریخی توانستیم با قدرت‌های جهانی به توافق برسیم و از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسایل سیاسی، داخلی و اقتصادی ایران خواهد بود.وی در ادامه تأکید کرد: هووهایی که بارها به قصد کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند. بلکه همانهایی که تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه دهند.روحانی اضافه کرد: آنچه در سال ۹۲ وعده دادیم که چرخ سانتریفیوژ بچرخد، می‌بینید که مدرن‌ترین سانتریفیوژ یعنی IR۸ می‌چرخد و چرخ اقتصاد هم می‌چرخد چرا که امروز از سال‌های پیش اقتصادمان بیشتر در حرکت است و دلیل آن رشد اقتصادی در سال گذشته است.
رئیس دولت یازدهم در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خدا را سپاسگزارم که به این حقیر توفیق داد که خود را در معرض اعتماد ملت ایران قرار دهم و اعلام آمادگی کنم که بار مسئولیت سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران به عهده بگیرم. در سال ۹۲ آنچه به مردم عزیز ایران در انتخابات اعلام کردیم نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان بود.وی ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که در هر سه زمینه با حمایت و کمک مردم قدم‌های قابل توجهی برداشته شده است. در بخش نجات اقتصاد ایران ما از رکود تورمی فاصله گرفته‌ایم و از رشد منفی ۷ به رشد بالای ۷ درصد رسیده‌ایم و از تورم ۴۰ درصد به ۷ درصد در اسفند سال گذشته رسیدیم.
روحانی افزود: در اشتغال خالص که در سال‌های آخر قبل از دولت یازدهم کمتر از ۱۰ هزار نفر بود به اشتغال خالص بالای ۶۳۰ هزار نفر در سال گذشته رسیده‌ایم. در هرسه مورد رکوردی برای ۲۵ سال گذشته تاریخ اقتصاد ایران اتفاق افتاد. ما در اقتصاد پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و خوشحالم بگویم هفته دیگر شاهد افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری اقتصادی تاریخ ایران خواهیم بود و در عسلویه ۲۰ میلیارد دلار طرح را افتتاح می‌کنیم که سابقه نداشته است.روحانی درباره هدف خود در دولت دوازدهم عنوان کرد: در دولت دوازدهم هدف ما ایران پیشرفته و پیشرو است. ایران پیشرفته و پیشرو همان مدلی است که در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله مشخص شده که به دست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تأیید و امضای مقام معظم رهبری به مسئولین ابلاغ شد.
 رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی نیز در جمع خبرنگاران گفت: رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند.
رئیسی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از افتخارات نظام اسلامی ما این است که تمامی اجزای نظام با رای مردم رقم می خورد. مراجعه به ارای مردم اساس نظام را تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه رای مردم در نظام ما تشریفاتی نیست و سرنوشت کشور را رقم می‌زند، گفت: مردم ما فرصتی دارند در هر انتخابات برای بازنگاهی به آنچه برگزیده‌اند و برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند.
از دیگر ثبت نامی های روز گذشته می توان به ثبت نام مشاور احمدی نژاد هم اشاره کرده که البته وی اذعان داشت که مستقل آمده‌ام و با احمدی‌نژاد هم مشاوره‌ای نکرده است.مردی ۵۳ ساله که به گفته خود او دیپلم نظام قدیم را دارد اما به اندازه یک لیسانسه سابقه کاری دارد یا فردی روحانی که هدفش مبارزه با شاخه انگلیسی صهیونیستی روحانیت است که امیال دنیوی دارد.
 زنان هم باید بتوانند رییس‌جمهور شوند
ثبت نام دختر 9 یاله که گفته می شود همدان است یا ثبت نام کاندیدایی که لیسانس مدیریتی داشت و نماد رنگ سفید را انتخاب کرده و اسم دولتش را هم دولت نجات برگزیده است، از عکاسان و خبرنگاران درخواست کرد با گوشی موبایلش از او عکس بگیرند و عکس‌ها را به او بدهند، هدفش از این حضور آن است که تاکید شود زنان هم در جامعه نقش دارند و باید بتوانند رییس‌جمهور شوند.
پرواز دادن کبوتر در وزارت کشور
یکی از افرادی که برای انتخابات ثبت‌نام کرد، گفت: النجاه فی‌الصدق و ایجاد اشتغال فوری را جز اهم برنامه‌های خود برشمرد همچنین قبل از ورود به وزارت کشور کبوتری را پرواز داد.
امین‌ا... رشیدی خواننده هم به وزارت کشور آمد. این خواننده گفت: از آنجا که همه آمدند اما هیچ هنرمندی نیامده بود، به نیابت از جامعه فرهنگ و هنر قصد کاندیداتوری دارم.
او در پاسخ به این سوال که آیا تایید خواهد شد یا خیر گفت که دلیلی برای ردصلاحیتم وجود ندارد اما تابع قانون هستم. هر چه شد!
 نام‌نویسی آقای بازیگر
رضا شریف بازیگر عضو انجمن بازیگران سینما و تلویزیون برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. او قصد دارد ازدواج را برای جوانان آزاد کند و همچنین یارانه‌ها رو دو برابر کند.
دبیر کل سازمان دفاع از منافع ملی ایران ثبت نام کرد
زارع فومنی دبیر کل حزب مردمی اصلاحات هم ثبت نام کرد. او دولت خود را دولت نشاط نام گذاری کرده است.
 همسرم به نفع من کنار می‌رود
زن و شوهری برای ثبت نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمدند، در جواب سوالی خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا حاضر به کناره گیری به نفع یکدیگر هستید، کاندیدای مرد گفت که درصورت تایید صلاحیت، همسرم به نفع من کناره گیری خواهد کرد.
اینها از جمله افرادی بودند که روز گذشته برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.
بازتاب چهارمین روز نام‌نویسی انتخابات در رسانه‌های خارجی
 رسانه‌های خارجی در بازتاب انتخابات ریاست جمهوری ایران به ثبت‌نام بیش از 600 نفر پرداختند
رادیو آزاد اروپا نوشت: در ایران تقریباً همه می‌توانند برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند، اگرچه خودشان می‌دانند جایی در انتخابات نخواهند داشت.
این رسانه‌ها سپس به تشریح شرایط افراد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخته است.
نشریه ویک‌دیلی نیز در این‌باره نوشت: از مردان با کراوات تا زنها برای نام‌نویسی در انتخابات حاضر شده‌اند و به نظر می‌رسد این یک فرصت استثنایی برای مردم ایران جهت حضور در یک واقعه مهم سیاسی است.
 رکورد ثبت‌نام‌ها شکسته شد
رکورد داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در تمام ادوار ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری شکسته شد.
به گزارش ایسنا، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از روز سه‌شنبه 22 فروردین در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شده و تا امروز 26 فروردین ادامه دارد. به‌گفته رئیس ستاد انتخابات کشور تاکنون 1045نفر برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت‌نام کرده‌اند.
احمدی گفت: در چهار روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۱۰۴۵ نفر ثبت نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: جوان ترین فرد ۱۸ سال و مسن ترین فرد ۹۲ سال سن دارد.
احمدی تصریح کرد: روز گذشته به عنوان روز چهارم ثبت‌نام ۴۰۵ نفر به ستاد انتخابات کشور آمدند
رئیس ستاد انتخابات کشور با تأکید بر اینکه بر اساس قانون آخرین مهلت نام نویسی از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فردا پایان می‌رسد، اظهار کرد: از کسانی که خود را واجد شرایط می‌دانند و علم دارند که برای چه کاری به ستاد انتخابات مراجعه می‌کنند می‌خواهیم که هر چه زودتر و تا پایان مهلت اعلام شده در قانون ثبت‌نام خود را انجام دهند.
رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین درباره حضور بسیاری از پدیده‌های ناشناس در مرحله ثبت‌نام، گفت: ویژگی‌هایی که در قانون برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اشاره شده ویژگی‌های عام است و میدان برای حضور باز گذاشته شده است و این موضوع حتماً در آینده باید مورد بازنگری قرار بگیرد.
احمدی ادامه داد: اینکه فضای بازی برای ثبت‌نام‌ها وجود دارد نشان از دموکراسی است، اما افراد باید بدانند که برای ثبت‌نام در چه عرصه‌ای ثبت‌نام می‌کنند.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com