کلاهبرداری ۵۰ میلیونی از شهروند همدانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  118781 تاریخ انتشار:  1400-04-27 - 11:48 تعداد بازدید:  424
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشدار رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان به مردم:
کلاهبرداری ۵۰ میلیونی از شهروند همدانی

حوادث

شهروندان از وارد کردن اطلاعات بانکی خود در صفحات نامعتبر خودداری نمایند

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: با توجه به کلاهبرداری افراد سودجو با روش‌های مختلف در بستر فضای مجازی از جمله عملیات بانکی در قالب اینترنت بانک و سایت‌های جعلی خرید کالا، دستگاه اسکیمر؛ برنده شدن در قرعه کشی و... ضرورت دارد شهروندان ضمن آشنایی با شیوه‌های مختلف کلاهبرداری از وارد کردن اطلاعات بانکی خود در صفحات نامعتبر خودداری نمایند.

 فیروز سرخوش‌نهاد، با اشاره به روش‌های کلاهبرداری صورت گرفته توسط مجرمین، ادامه داد: کلاهبرداران با طراحی صفحات جعلی مشابه صفحات درگاه بانکی با قرار دادن لینک‌های فریبنده و مختلف، کاربران را جهت انجام عملیات بانکی به درگاه مدنظر خود هدایت می‌کنند و با ورود به درگاه جعلی، اطلاعات بانکی فرد در دسترس کلاهبرداران قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان به یک نمونه کلاهبرداری 50 میلیونی از شهروند همدانی اشاره نمود و افزود: اطلاعات قربانی پس از ورود به صفحات جعلی در اختیار فرد کلاهبردار قرار گرفته و مجرم اقدام به برداشت مبلغ 50 میلیون از حساب وی نموده که به شکایت شاکی و تلاش مجموعه پلیس فتا استان همدان موفق به بازگشت 40 میلیون از کل مبلغ گردید ضمن آن که تلاش برای شناسایی فرد کلاهبردار و بازگرداندن مابقی پول ادامه دارد.

 سرخوش‌نهاد با بیان اینکه فرد قربانی با تصور رسمی بودن سایت، اطلاعات بانکی خود را در دسترس کلاهبردار قرار داده است، اظهار کرد: با توجه به وجود خلاء در برخی سایت‌های بانکی و ایجاد صفحات جعلی مشابه صفحات اصلی توسط سودجویان؛ شهروندان چنانچه تمایل دارند از طریق اینترنت بانک اقدام به عملیات‌های مالی نمایند حتما از صحت اطلاعات و آدرس url سایت اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند و هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir  اعلام نمایند.

 رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان در پایان اظهار امیدواری کرد: شهروندان با رعایت نکات امنیتی از ارتکاب جرائم اینترنتی توسط مجرمین پیشگیری نمایند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com