1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) دادستان پیگیر حق کارتن‌خواب همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75025 تاریخ انتشار:  1395-09-21 - 05:45 تعداد بازدید:  465
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دستور پزشک؛ قطع پاهای کارتن‌خواب همدانی
دادستان پیگیر حق کارتن‌خواب

حوادث

بر اساس اظهارات یک منبع موثق، چند شب گذشته، نیروهای اورژانس فوریت‌های پزشکی کارتن خوابی را از پلیس‌راه همدان- قزوین شناسایی کرده و به گرم‌خانه همدان تحویل می‌‌دهند.
پس از اینکه این فرد یک ‌روز در گرم‌خانه می‌ماند، او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و پزشک تشخیص می‌دهد پاهای وی باید قطع شود؛ چراکه شدت نفوذ سرما ممکن است به سایر بافت‌های بدن نیز آسیب زده و به مرگ منجر شود.
مدیر روابط عمومی بیمارستان بعثت همدان در گفت‌وگو با ایسنا، از پذیرش یک کارتن‌خواب در این بیمارستان خبر داد و گفت: متأسفانه سرمازدگی شدید منجر به از بین رفتن بافت‌های هر دو پای این فرد شده است. بختیاری با اشاره به اینکه عمل جراحی و قطع هر دو پای این فرد یک امر حیاتی محسوب می‌شود، افزود: در صورتی‌ که پاهای این بیمار قطع نشود اندام‌های دیگر همچون کلیه‌ها هم به مرور زمان از کار افتاده و به فوت این بیمار می‌انجامد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئول فنی و رئیس بیمارستان تصمیم به عمل فوری این بیمار گرفته‌اند بنابراین در حال پیگیری برای اخذ مجوز از دادستانی استان برای عمل جراحی و قطع هر دو پای این بیمار هستیم.
بختیاری خاطرنشان کرد: در چنین شرایط حیاتی که ممکن است به مرگ بیمار منجر شود، نباید به رضایت ندادن مریض برای عمل جراحی اکتفا کرد و با ارائه نامه از دادستانی نیز می‌توان عمل جراحی را انجام داد.
وی با بیان اینکه این بیمار هیچ همراهی ندارد، افزود: این نخستین بیماری است که در استان همدان دچار سرمازدگی شده و به این بیمارستان منتقل کرده‌اند.
بختیاری به پدیده یا بیماری رینود اشاره کرد و گفت: در این بیماری فرد حتی در دماهای پایین همچون 5 تا 6 درجه سانتیگراد هم دچار سرمازدگی می‌شود؛ چراکه بدن توانایی تحمل دمای پایین را ندارد اما ممکن است فردی که به این بیماری مبتلا نباشد، در دمای 50 درجه سانتیگراد زیر صفر هم شنا کند اما اتفاقی برایش رخ ندهد.
وی خاطرنشان کرد: رفع سرمازدگی در افراد مختلف که با گونه‌های مختلف دچار این مشکل شده‌اند، متفاوت است به‌گونه‌ای که فردی که با پیاده‌روی دچار سرمازدگی می‌شود با نوشیدن و خوردن غذای گرم مشکل برطرف می‌شود اما یک کوهنورد باید با سرم‌تراپی و داروهای ضدانعقاد خون درمان شود.
بختیاری با بیان اینکه پیچیدن پتو موجب از بین رفتن سرمازدگی می‌شود، ادامه داد: هیچگاه نباید به قسمتی از بدن بیمار که دچار سرمازدگی شده، حرارت مستقیم داد؛ چراکه این امر موجب از بین رفتن بافت بدن وی می‌شود.
دادستان استان همدان نیز با بیان اینکه اقوام و بستگان این فرد به دادستانی مراجعه کرده‌اند، گفت: در صورتی ‌که عمل جراحی بیمار ضرورت داشته باشد در مرحله اول باید از خانواده رضایت‌گیری شود اما در صورتی ‌که بیمار خانواده‌ای نداشته باشد و پزشکان عدم عمل جراحی را مضر تشخیص دهند، دادستان ورود پیدا کرده و مجوز عمل جراحی را صادر می‌کند.
کامران حمزه با بیان اینکه پرونده این فرد به دادستانی استان ارائه شده است، افزود: طی روز‌های آینده جزيیات یافتن این بیمار و چگونگی انتقال آن به گرم‌خانه و بیمارستان اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر انجام فعالیت‌های تحقیقاتی برای این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در پرونده وی زمان دقیق ورود به گرم‌خانه و بیمارستان قید شده و در صورتی‌ که هر یک از ارگان‌ها و دستگاه‌های استان در انتقال او به بیمارستان قصور داشته باشند، دادستانی استان احقاق حق می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com