1397-07-191397-07-29bool(false) لباس‌فروشی در آتش سوخت همدان پیام
 
 
یکشنبه - 29 مهر 1397 - شماره 3318
 
امروز : يكشنبه ، 29 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83419 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  221
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لباس‌فروشی در آتش سوخت

حوادث

 ساعت 13 بعدازظهر روز گذشته یک لباس‌فروشی در منطقه سرپل یخچال همدان به دلیل نشت یا جرقه کپسول گاز دچار آتش‌سوزی و خسارت صد درصدی شد و با حضور به موقع نیروی انتظامی و اکیپ آتشنشانی از خسارت به ساختمان بالای این مغازه جلوگیری به عمل آمد.
شاهدان عینی وجود کپسول گاز را در کنار بخاری با ایجاد جرقه عامل اصلی این آتش‌سوزی می‌دانند برای اطلاع بیشتر از کم و کیف این حادثه خبرنگار همدان‌پیام در نخستین دقایق این آتش‌سوزی برای پرداختن به علت این اتفاق بر سر صحنه حادثه آتش‌سوزی حاضر شد.
صاحب مغازه لباس‌فروشی سرپل یخچال که طعمه حریق شد در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص چگونگی وقوع آتش‌سوزی روز گذشته این مغازه می‌گوید: ساعت حدود 13 و 10 دقیقه ظهر بود که یکباره مغازه به آتش کشیده شد و خود را از مغازه به بیرون پرتاب کردم و الان هم که مشاهده می‌کنید سر و صورت و دست‌هایم دچار سوختگی شده است.
کاظم قاری ادامه می‌دهد: حضور نیروی انتظامی و آتشنشانی در نخستین دقایق حادثه خیلی خوب و به موقع انجام شد و جای قدردانی و تشکر را دارد.
وی می‌افزاید: اگر نیروهای آتشنشانی سر وقت اقدام نمی‌کردند شاید ساختمان بالای مغازه خسارت بیشتری می‌دید اما خسارت قابل ملاحظه و صد درصدی بیشتر به این مغازه 13 متری وارد شده است.
قاری خاطرنشان می‌کند: متأسفانه همه اجناس و پوشاک داخل مغازه دچار حریق شده و به ساختمان بالای مغازه نیز در حدود 40 درصد خسارت در اثر آتش‌سوزی وارد شده است در حالی که این ساختمان یک طبقه با مساحت 130 متری اگر مجهز به کپسول ضد حریق بود با چنین خسارتی نیز می‌توانست مواجه نشود.
وی اظهار می‌کند: در زمان وقوع آتش‌سوزی علاوه بر خسارت ایجاد شده به مغازه و ساختمان، یک ماشین پژو نیز که در کنار مغازه پارک شده بود دچار آسیب در قسمت صندوق عقب (پریدگی رنگ) و شکستگی شیشه جلوی ماشین با وقوع انفجار بر اثر آتش‌سوزی مغازه شده است که با هل دادن به موقع ماشین به سمت جلو توسط نیروهای آتش‌نشانی و مردم از انفجار باک بنزین این خودرو جلوگیری به عمل آمده است. البته قسمتی از مغازه کناری این لباس‌فروشی نیز دچار خسارت جزيی شده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان نیز در خصوص این آتش‌سوزی گفت: این عملیات در ساعت 13 و 30 دقیقه به سازمان آتشنشانی همدان اعلام شد و خروج اولین اکیپ مرکزی آتشنشانی ما در ساعت 13:31 دقیقه انجام شده است.
محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه 4 گروه عملیاتی در این عملیات اطفتای حریق شرکت داشتند، افزود: 3 گروه از ایستگاه 11 و یک گروه عملیاتی نیز از ایستگاه 12 در این عملیات شرکت داشتند البته لازم به ذکر است که همزمان با این عملیات آتش‌نشانی یک عملیات اطفای حریق را نیز در محله جولان همدان را تحت پوشش قرار داده است.
وی تصریح کرد: تعداد آتشنشانان حاضر در عملیات 12 نفر در 4 گروه بود و علت اولیه کارشناسی آتش‌سوزی نشت گاز از کپسول هنگام اتصال به بخاری در داخل مغازه لباس‌فروشی اعلام شده است و آتش‌سوزی با سرایت به آرایشگاه زنانه در طبقه فوقانی این مغازه خوشبختانه با خسارت جانی همراه نبوده است.
بیاناتی با اشاره به اینکه در همان لحظات اولیه اکیپ‌های آتشنشانی همدان با توجه به مشکلات مسیر و بسته بودن میدان امام خمینی با وجود هجمه ترافیک در سر ظهر در این منطقه شلوغ همراه با ازدحام جمعیت و پارک خودروها در سر پل یخچال به موقع با صرف زمان 5 دقیقه‌ای بر سر این حادثه رسیدند، اظهار کرد: این آتش‌سوزی توسط این اکیپ‌ها و با وجود راسته‌بازارهایی که همجوار این مغازه وجود دارد مهار، اطفا و کنترل شد.
وی با بیان اینکه یکی از وظایف آتشنشانی عدم بازدارندگی و سرایت آتش به سایر مغازه‌های همجوار است، اضافه کرد: اگر این آتش‌سوزی کنترل نمی‌شد احتمال زیادی وجود داشت که آتش‌سوزی بزرگی در راسته بازار سرپل یخچال واقع شود ولی با موفق عمل کردن اکیپ‌های آتشنشانی هیچ خسارت جانی صورت نگرفت و خسارت مالی این حادثه نیز در دست پیگیری است.
بیاناتی افزود: این عملیات ساعت 14:22 دقیقه بعدازظهر روز گذشته و با کنترل فضای مغازه و عدم احتمال وجود جرقه باقی مانده، مواد سوختنی در داخل مغازه و... به طور کامل با برگشت همه اکیپ‌های آتشنشانی به اتمام رسید. البته در پایان از همه همشهریان تقاضا داریم با توجه به فصل سرما و استفاده از لوازم گرمایشی چون بخاری موارد ایمنی را در بافت‌های تجاری و منازل مسکونی رعایت کنند تا از این قبیل حوادث ناگوار در شهر رخ ندهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com