1397-09-171397-09-27bool(false) آورزمان - نهاوند مثلث برمودای مسافران غریبه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : سه شنبه ، 27 آذر 1397

Today : Tue, December 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83054 تاریخ انتشار:  1396-08-13 - 05:45 تعداد بازدید:  190
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آورزمان - نهاوند مثلث برمودای مسافران غریبه

حوادث

■ مدیر توسعه راه‌های استان: 600 متر ورودی مسیر تا پیش از اربعین آسفالت می‌شود
■ برای اتمام پروژه 5 میلیارد اعتبار نیاز است

 نهاوند- معصومه کمالوند- خبرنگار همدان‌پیام: چهارشنبه شب هفته گذشته یک فقره تصادف خودروی 206 در مسیر آورزمان به استقبال و تکرار حادثه‌های فوتی و جرحی این مسیر در اربعین به مشابه سال گذشته رفت.
در این تصادف خودروی 206 پس از واژگونی به گریدری برخورد کرده است که از جمله وسایل عملیات اجرایی پروژه آورزمان - نهاوند است.
اغلب تصادف‌های این مسیر درصد بیشتری از آن به ناآشنایی راننده‌ها با مسیر به دلیل نبود علایم هشداری درباره اجرای پروژه و نیز نبود روشنایی در مسیر برای آگاهی با راننده‌های غریبه به این مسیر اتفاق می‌افتد و البته مسیر موقتی که قرار بود تا پایان پروژه راننده‌ها از آن تردد داشته باشند هم تاحدودی برای خودروها مشکل‌ساز شده است که این به دلیل طولانی شدن پروژه همچنان ادامه خواهد داشت.
چندی پیش در خبرها خواندیم که قرار است این 8 کیلومتر تا پیش از اربعین تحویل داده شود پایگاه خبری دفتر نماینده شهرستان هم از آسفالت 8 کیلومتر ابتدای راه آورزمان تا قبل از اربعین و زیر بار ترافیک رفتن آن در جریان نشست با استاندار و بررسی مشکلات این شهرستان خبر داده بود.
همچنین پیمانکار پروژه هم چندی بعد در گفت‌وگو با رسانه‌ها از تحویل آن تا پیش از اربعین وعده داده بود.
8 کیلومتری که هر روز به آمار کشته و زخمی‌های آن در تصادف‌های مکرر افزوده می‌شود و مسئولان و متوليان همچنان وعده امروز و فردا می‌دهند.
 آسفالت 4 کیلومتر از سال89 تاکنون
کل مسیر نهاوند- آورزمان- ملایر 42 کیلومتر است که 8 کیلومتر آن در حوزه نهاوند است و عملاً کار اجرایی آن هم از سال 89 آغاز شده است و تاکنون هم 4 کیلومتر آن آسفالت شده است اما تا همین جای کار هم وعده‌های مسئولان و بازدیدهای آن به نسبت تصادف و مرگ‌ومیرها و خسارت و تلفات این مسیر افزایش داشته است و هر ماه میانگین نصادف منجر به فوتی در این مسیر رخ می‌دهد و جان مسافران و راننده‌های این مسیر را می‌گیرد و همه همچنان نظاره‌گر امروز و فرداهای مسئولان هستیم.
 4 کیلومتر دیگر تا هفته دولت 97
مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان همدان در این‌باره به خبرنگار ما می‌گوید: از 8 کیلومتر حوزه نهاوند 4 کیلومتر آن آسفالت شده است و 4 کیلومتر دیگر هم در حال اجرای عملیات خارج از مسیر هستیم که اگر تخصیص به موقع برسد تا هفته دولت سال آینده به اتمام خواهد رسید و از عشوند تا آورزمان هم 8 کیلومتر است که این مساحت وارد حوزه ملایر می‌شود که با اجرای مناقصه برای آن عملیات اجرایی آن هم انجام خواهد شد.
 ادامه پروژه آورزمان- نهاوند 5 میلیارد می‌خواهد
حبیب نادیان از هزینه 5 میلیارد تومانی برای 4 کیلومتر نهاوند- آورزمان که تاکنون انجام شده، خبر می‌دهد و اینکه برای ادامه و اتمام 4 کیلومتر بعدی هم همین مبلغ مورد نیاز است. اما این اعتبارات هزینه شده تاکنون از محل اعتبارات سازمان راهداری و نقاط حادثه‌خیز بوده است که امسال به ردیف اعتبار ملی برای آن در نظر گرفته شده تا در ردیف پروژه‌های ملی اولویت‌دار وزارت راه قرار بگیرد که با اختصاص و تخصیص اعتبارات مورد نیاز سرعت بهتری به اجرای کار خواهد داد.
نادیان می‌گوید: زمانی که این پروژه با ردیف ملی آن موافقت شد لایحه بودجه بسته شده بود و عملا امسال اعتباری برای این پروژه در نظر گرفته نشده ولی کار در حال اجرا است تا سال آینده رقم مورد نیاز هم به آن داده شود.
 آسفالت 600 متر ورودی خطرناک تا پیش از اربعین
مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان می‌گوید: تا پیش از اربعین ورودی خطرناک پیچ نهاوند که 600 متر است کار آسفالت آن انجام خواهد شد که بشود حادثه‌های تصادفی این مسیر با توجه به ترددهای بالا در اربعین و روزهای پایانی صفر که اغلب توسط زائران انجام می‌شود را تا حدودی کاهش داد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com