محموله قاچاق 115 میلیونی در نهاوند توقیف شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 24 مهر 1398 - شماره 3596
 
امروز : پنجشنبه ، 25 مهر 1398

Today : Wed, October 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  72385 تاریخ انتشار:  1395-04-29 - 05:45 تعداد بازدید:  419
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

محموله قاچاق 115 میلیونی در نهاوند توقیف شد

حوادث

 رئیس اداره تعزیرات حکومتی نهاوند از توقیف 3 محموله بزرگ قاچاق سیگار، کفش و تخمه‌چینی در نهاوند به ارزش ۱۱۵ میلیون تومان خبر داد.
بهزاد کاکاوندی در گفت‌وگو با مهر، گفت: پدیده قاچاق کالا در ایران، علاوه بر آثار سوء‌اقتصادی به‌ عنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی حایز اهمیت است.
وی بیان کرد: قاچاق کالا از یکسو درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می‌دهد و از طرفی سبب خروج بی‌حاصل ارز، فرار گسترده سرمایه، افزایش بیکاری، کاهش تولیدات صنعتی داخلی و... می‌شود.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی نهاوند در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص پرونده‌های تشکیل‌ شده صنفی، قاچاق و بهداشتی توسط تعزیرات حکومتی شهرستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در بخش کالا و خدمات در شهرستان نهاوند ۱۷۲ فقره پرونده با محکومیت مالی ۲۳ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان تشکیل‌ شده است.
وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تشکیل پرونده‌های تعزیرات حکومتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بخش صنفی افزود: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و خرید و فروش نکردن در بازار شکایت و تشکیل پرونده در این بخش کاهش داشته است.
کاکاوندی در ادامه با اشاره به تشکیل ۱۶ فقره پرونده قاچاق کالا از ابتدای سال تاکنون و افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بزرگترین محموله قاچاق کشف ‌شده در شهرستان کشف ۶۰۰ هزار نخ سیگار بوده که ارزش ریالی این محموله ۱۰۰ میلیون تومان کارشناسی شده است.
وی در خصوص این پرونده افزود: متأسفانه این محموله سیگار از شهرستان جوانرود بارگیری شده که در شهرستان نهاوند توسط مأموران پلیس آگاهی زمین‌گیر شده است.
کاکاوندی به بارگیری دو محموله ۱۲۰ جفتی کفش چینی قاچاق و محموله 5/2 تنی تخمه آفتابگردان چینی از کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی این دو محموله نیز به ترتیب ۶ میلیون و۲۰۰ تومان و ۸ میلیون و ۷۵۰ تومان است. رئیس اداره تعزیرات حکومتی نهاوند در خصوص پرونده‌های بهداشتی که شامل پرونده‌های معرفی‌شده از سوی مرکز بهداشت و اداره دامپزشکی شهرستان است، افزود: در حوزه بهداشت نیز از ابتدای سالجاری ۳۴ پرونده بهداشتی تشکیل‌ شده که ارزش محکومیت این پرونده‌ها ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وی در ادامه با اشاره به تشکیل مجموعه ۲۲۲ پرونده تعزیراتی از ابتدای سالجاری تاکنون در نهاوند، گفت: مراحل بررسی و رسیدگی به این پرونده‌ها در حال انجام و یا اینکه به اتمام رسیده است.
کاکاوندی با اشاره به آغاز ثبت‌نام از دانش‌آموزان در مدارس دولتی و غیردولتی گفت: در صورت ارجاع پرونده از سوی نهادهای نظارتی بر عملکرد مدارس و همچنین دریافت شکایات مردمی و والدین دانش‌آموزان در خصوص تخلف مدارس به‌ صورت جدی با خاطیان برخورد می‌کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com