کلاهبرداری به بهانه تکریم از خدمات پزشک سرشناس در همدان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 7 مهر 1399 - شماره 3863
 
امروز : سه شنبه ، 8 مهر 1399

Today : Mon, September 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111845 تاریخ انتشار:  1399-06-27 - 09:06 تعداد بازدید:  119
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کلاهبرداری به بهانه تکریم از خدمات پزشک سرشناس در همدان

حوادث


 فرد ناشناسی به بهانه تکریم یکی از پزشکان سرشناس این شهر و دریافت اطلاعات هویتی وی، از حساب بانکی این فرد سرقت کرد.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: به‌تازگی یکی از پزشکان متخصص شهر همدان به پلیس مراجعه و عنوان کرد فردی با معرفی خود به‌عنوان کارمند صداوسیما به بنده مراجعه کرده و به بهانه تجلیل، اطلاعات هویتی او را دریافت کرده است.
محمد مهرآذین در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: این فرد پس از کسب اعتماد این پزشک سرشناس که خدمات شایسته‌ای در ارائه کمک‌های مردمی و مؤمنانه داشته، موفق به دریافت اطلاعات بانکی او شده سپس اقدام به سرقت از حسابش کرده است.
وی درباره سیم کارت شاد نیز گفت: با توجه به بازگشایی مدارس، کلاهبرداران این بار به سراغ دانش‌آموزان و والدین آنها آمده و با ارائه طرحی با عنوان سیم کارت شاد سعی دارند تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: بنابراین کلاهبرداران با حضور در حاشیه مدارس یا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و همچنین فعالیت در فضای مجازی سعی دارند به اهداف شوم خود دست یابند.
مهرآذین با بیان اینکه متخلفان از ۲ شیوه برای کلاهبرداری بهره می‌گیرند، توضیح داد: کلاهبرداران از افراد می‌خواهند اطلاعات محرمانه خود، از جمله مشخصات شناسنامه‌ای را برای آنها ارسال کنند تا از این طریق بتوانند به حساب بانکی آنها دسترسی یابند.
وی افزود: پس از موفق شدن در روش نخست، مجرمان با ارسال لینک‌هایی در فضای مجازی و درخواست اطلاعات کارت عابر بانک به بهانه تشخیص هویت حساب بانکی این افراد را خالی می‌کنند.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان ادامه داد: اگر قرار باشد سیم کارت دانش‌آموزی یا دیگر خدمات رایگان برای این گروه از جامعه ارائه شود به‌طور حتم از طریق پُرتال رسمی اُپراتور و یا وزارتخانه‌ها مربوطه اقدام می‌شود؛ بنابراین مردم نباید به این پیامک‌ها و لینک‌ها اعتماد کنند.
مهرآذین ادامه داد: پلیس پیشگیری در صدد شناسایی و دستگیری افراد متخلف و کلاهبردار بوده و در این راستا افرادی را نیز دستگیر کرده است، در عین حال با هرکسی که به هر طریق این افراد را در رسیدن به اهداف شوم کمک کنند برخورد جدی می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com